اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چقدر درس خواندن را دوست دارید؟!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
    چندی پیش تاپیکی زده شد به اسم رنجنامه دفاع کارشناس ارشد برای من یک سری سوالات قدیمی یادآوری شد برای همین تصمیم گرفتم در تاپیکی این سوالات رو مطرح کنم شاید جواب های شما دوستان بتونه کمکم کنه.
    پیشاپیش خواهش میکنم که جایگاه اساتید کشور حفظ بشه و اصلا نامی از کسی برده نشه.
    [hr]

آیا همه دانشجوها دوست دارند پروژه های انتخابیشون به نوعی سریعتر جواب بده و این مرحله رو رد کنند یا واقعا با تلاش و انگیزه خاصی و حتی با هدف های بالا روی این پروژه های کارشناسی و ارشد کار میکنند؟
    واقعا چنددرصد از کسب علم در دانشگاه خوشحالند؟ آیا درس خواندن تبدیل به یک عادت شده یا واقعا آرزوی بسیاری از دانشجویان هست ؟
    دانشگاه سراسری-آزاد-پیام نور-غیر انتفاعی......آیا این اسامی یادآور تفاوت ها توانایی ها و حتی علایق شما هستند؟
    چه چیز درس خواندن شیرین هست و چه چیزی براتون بی ارزش؟
    من خیلی سوال دارم که واقعا دوست دارم نظر همه دوستان رو بدونم پس یکی یکی در این تاپیک سوالهارو میپرسم و سعی میکنم قاطی نشند.

سوال اول:
    واقعا چقدر درس خواندن را دوست دارین؟!!!

پاسخ : چقدر درس خواندن را دوست دارید؟!!!

من نمیتونم با یک کلمه جواب بدم
    بعضی از درسها اره و بعضی دیگر نه و لی هر چه مقطع بالاتر می ره راحت تر میتونم بگم اره :icon_razz:
    www.tehranelec.com

دیدگاه

سلام
      حقیقتش من واقعا از درس های عمومی منتفرم چون به هیچ دردی نمی خورن
      درس های اختصاصی هم90% تئوری هستش و معمولا توی عمل استفاده نمی شن

من که درس خوندن رو دوست ندارم ولی از بعضی از قسمت های دروس تخصصی مثله مدار و الکترونیک عمومی و مخابرات خوشم میاد
      من هر کی رو که میبینم فقطه فقط دارن برای مدرک درس میخونن و درس خوندن هم از روی بدست آوردن این مدرک هستش

دیدگاه

درس خوندن به نظر من به استاد خیلی خیلی وابستس. من خودم تا وقتی هدف رو ندونم اشتیاقی به خوندن ندارم. وقتی یه استاد میاد یه مشکلو که همه در روزمره باهاش سرو کار دارن رو میگه و این مشکل رو ریشه یابی میکنه و راهکار میده، همه مشتاقن که ببینن جلسه بعد چی میشه. ولی وقتی میریم سر کلاس و نمیدونیم قراره به چی برسیم هر قدر هم که درس اون روزو بفهمیم، چون فکر میکنیم فهمیدیم به حد کمال نرسیدیم. دیگه دارم منحرف میشم از بحث. اگه از اول تمام استادام خوب بودن یادگیری رو تا آخر عمر ادامه میدادم ولی در حال حاضر هدفم رو عوض کردم و به کارشناسی قانعم. از درس بدم نمیاد از یاد نگرفتن و حفظ کردن بدم میاد.
        یه چیز دیگه در جواب آقا محمد رضا:
        اگه درس عمومی هم با یه استاد متبحر و مدیر و مدبر ارائه بشه، مطمئنا از درسای عمومی بیشتر خوشت میاد چون در روابط اجتماعی کمکت میکنه. به عبارتی به برکت این درسا میگن "طرف تحصیل کردس"
        چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

الان که فکرشو می کنم درس خوندن خوبه ولی وقتی شبهای امتحان خیلی بده ( البته برای دانشجویان تنبلی مثل من که کل طول ترم رو 1 کلمه هم درس نخوندن )
          ولی دوران خوبیه
          نتیجه می گیریم هم خوبه هم بده ولی بیشترش خوبه

بازم نتیجه می گیریم خوبه چون من حاضرم دوباره به همون دوران برگردم

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
          اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام
            درس خوندن رو خیلی دوست دارم . اونم دروس جذاب برق رو . به نظرم برای یک دانشجو هیچ چیزی جز درس خوندن و انجام پروژه های و کلا پژوهش های دانشجویی و دانشگاهی بهش اعتماد به نفس نمیده . هر چقدر به رشته تحصیلی علاقه بیشتری داشته باشیم به مراتب علاقه به درس خوندن هم فراهم میشه .

:wow: :read: :wow:

یکی میگفت " این حرف ها هستن که باور های ما رو میسازن بهتر بگیم که دوست دارم تا باور کنیم که واقعا دوست داریم . و اگه دوست داشته باشی هیچ درس سختی وجود نداره و همه به راحتی آب خوردن پاس میشن"

دیدگاه

هیچ چیزی تو زندگی لذت بخش تر از تحقیق نیست،اون هم وقتی که با 6-7 سال درس خوندن و تلاش کردن تو یه زمینه تا آخرین حدش پیش بری و بعدش بخوای خودت یه روش جدید ارائه کنی،با اینکه اصلا از لحاظ مادی همش واسه آدم ضرره ولی وقتی با هر نوع کاری مقایسه می کنی،میبینی هیچ چیزی به این اندازه آدم رو ارضا نمی کنه،وقتی می شینی پای تحقیقت و به جاهای عملی می رسی و موقع جواب دادن میشه،آدم بدون اینکه بفهمه می بینه که 4-5 ساعت گذشت واقعا لذت بخشه،امیدورام هممون همیشه تو زندگیمون تو این حالت باشیم.
              انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
              انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

حرف های پست 5 رو صد در صد قبول ندارم !

من به شما قول میدم 90 در صد دانشجو های رشته برق پروژه و پایان نامه رو میخان یه جوری ردش کنن بره ! کسی هم چیزی بلد باشه واسه استادایی که خودشون چیزی بلد نیستن و فقط ادعا هستن رو نمیکنه

من که به الکترونیک علاقه وافری دارم در دوران تحصیل از این رشته زده شدم ولی حالا وقتی خودم کار میکنم لذت میبرم

دکترهای و ارشد های برق بیشتر ریاضی و لاپلاس پاس میکنن تا برق . ب راحتی میتونن پس از اتمام تحصیلات کلاس خصوصی ریاضی بزارن واسه مشتاقان علم !

جالبه از حرفاشون مشخص بود که فقط میخان پاس کنن و چیزای دیگه مهم نیست

به امید درست شدن اوضاع ! بای
                موفقيت = يك درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ريختن
                (اديسون)

دیدگاه

سلام
                  من که کلا" درسهای تخصصی رشتمو فوق العاده دوست دارم و روز به روز دارم علاقه مند تر می شم بماند که بواسطه ضعیف بودن دروس قبلی و پایه و دیر افتادن دو زاری کلا" دارم در جا میزنم ولی وقتی می بینم چقدر رشته دوست داشتنی دارم و چقدر توی تفکر و رفتار اجتماعی من تاثیر گذار بوده و هست و گاهی استاد هایی دارم که به جای اینکه مطلبو به تابلو بفهمونن با نهایت عشق و احساس سعی می کنن وژدانی و خداپسندانه درس ها رو بفهمونن و حق مطلبو ادا کنن باز هم خیلی راضی تر میشم.
                  از دکتر علیرضا آزمندیان شنیدم که می گفت :هدفها منابع نورند در بیابان تاریک زندگی
                  من الآن کلی هدف دارم تو زندگیم که غیر از مادیات خیلی هاش از همین درس خوندن می دونم حاصل میشه.
                  البته درس خوندن با عشق نه برای مدرک و ....

این نکته هم ناگفته نمونه که شاید بشه گفت دانشجوها و اساتید حدودا" یک درصد دید عملی دارن و توی رشته ما بدون عملی کار کردن هیچ چیز نمیشه یاد گرفت مگر همون ریاضی که دوستمون اشاره کردن.
                  ما هم امیدواریم به درست شدن اوضاع
                  مولای من
                  نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_eca
                    حرف های پست 5 رو صد در صد قبول ندارم !

من به شما قول میدم 90 در صد دانشجو های رشته برق پروژه و پایان نامه رو میخان یه جوری ردش کنن بره ! کسی هم چیزی بلد باشه واسه استادایی که خودشون چیزی بلد نیستن و فقط ادعا هستن رو نمیکنه

من که به الکترونیک علاقه وافری دارم در دوران تحصیل از این رشته زده شدم ولی حالا وقتی خودم کار میکنم لذت میبرم

دکترهای و ارشد های برق بیشتر ریاضی و لاپلاس پاس میکنن تا برق . ب راحتی میتونن پس از اتمام تحصیلات کلاس خصوصی ریاضی بزارن واسه مشتاقان علم !

جالبه از حرفاشون مشخص بود که فقط میخان پاس کنن و چیزای دیگه مهم نیست

به امید درست شدن اوضاع ! بای
                    سلام
                    دوست من خب واسه همین دلیله که بنده به صورت آزاد خارج از دانشگاه دارم الکترونیک یاد میگیرم و رشته دانشگاهیم مهندسی صنایع است . ویژگی دانشگاه همینه . ولی باید علاقه مند بشی تا بتونی مدرک تحصیلی خودتو بگیری و چون دانشگاه محل خوبی واسه پژوهش و تحقیق است ( یعنی امکانات همچون مسابقه و فستیوال های علمی عملی وجود داره) . با این توصیف هم از رشته مورد علاقه ات خسته نمیشی هم امکان پیشرفت در یک مکان مناسب رو از خودت دریغ نکردی و صد البته فردا هم با مدرک دانشگاهیت شاغل میشی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط صادق ساعی اصفهانی
                      سلام
                      من که کلا" درسهای تخصصی رشتمو فوق العاده دوست دارم و روز به روز دارم علاقه مند تر می شم بماند که بواسطه ضعیف بودن دروس قبلی و پایه و دیر افتادن دو زاری کلا" دارم در جا میزنم ولی وقتی می بینم چقدر رشته دوست داشتنی دارم و چقدر توی تفکر و رفتار اجتماعی من تاثیر گذار بوده و هست و گاهی استاد هایی دارم که به جای اینکه مطلبو به تابلو بفهمونن با نهایت عشق و احساس سعی می کنن وژدانی و خداپسندانه درس ها رو بفهمونن و حق مطلبو ادا کنن باز هم خیلی راضی تر میشم.
                      از دکتر علیرضا آزمندیان شنیدم که می گفت :هدفها منابع نورند در بیابان تاریک زندگی
                      من الآن کلی هدف دارم تو زندگیم که غیر از مادیات خیلی هاش از همین درس خوندن می دونم حاصل میشه.
                      البته درس خوندن با عشق نه برای مدرک و ....
                      دوست من شما در همایش های دکتر آزمندیان شرکت کردین ؟ به نظر شما چقدر تاثیر دارن و در کل نظر شما در مورد ایشون چیه ( چون من چند تا فایل MP3 از سخنرانی ها ایشون دانلود کردم و حرفاش به نظرم عملی هستن )
                      به هر حال کسی که فوق دکترا داره و وضع مالی عالی طبیعتا از متد های خودش به نتیجه رسیده.

دیدگاه

سلام
                        مگر دوست داشتن اندازه دارد

دیدگاه

سلام

راستش من درس خوندن رو اصلا دوست ندارم! ولی به جاش یادگرفتن رو خیـــــــلی دوست دارم

آیا همه دانشجوها دوست دارند پروژه های انتخابیشون به نوعی سریعتر جواب بده و این مرحله رو رد کنند یا واقعا با تلاش و انگیزه خاصی و حتی با هدف های بالا روی این پروژه های کارشناسی و ارشد کار میکنند؟
                          من از 82 واحدی که تو کاردانی پاس کردم بهترینش همین پروژه بود.واقعا روش کار کردم! :nerd:

راستش یه استاد داشتم، (همون کاردانی)میگفت اگه دانشگاهی پیدا کردی که استاده امتحان نگیره و نمره بده، برو اونجا که وقتت کمتر تلف بشه!

واقعا من با قزیه امتحان گرفتن از ریشه مشکل دارم :angry:

واقعا چقدر درس خواندن را دوست دارین؟!!!
                          در کل خوشم نمیاد از درس خوندن :mrgreen:

دیدگاه

آیا این دانشگاه های موجود همون چیزی هستند که شما دوست دارین؟
                            آیا کیفیت دانشگاه ها واقعا چیزی هست که شما نیاز دارین ؟ آیا شهریه 500 هزار الی 2 میلیون تومان دانشگاه ها متناسب با امکانات ارائه شدش راضی کنندست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
                              آیا این دانشگاه های موجود همون چیزی هستند که شما دوست دارین؟
                              آیا کیفیت دانشگاه ها واقعا چیزی هست که شما نیاز دارین ؟ آیا شهریه 500 هزار الی 2 میلیون تومان دانشگاه ها متناسب با امکانات ارائه شدش راضی کنندست؟
                              من خودم چون تا الان تو 2 تا دانشگاه بودم ، فقط رو همین دو تا نظر میدم! 1)آموزشکده ها 2)علمی کاربردی ها

به نظر من با اینکه نصف یا بیشتر از نصف از صنعت دست بچه های هنرستانی و کسانی که در آموزشکده ها درس خوندن هست ولی واقعا به اونها توجهی نمیشه!
                              سرانه ی هر دانشجوی (دانشجو که بهمون نمیگفتند ، هنرجو میگفتند ) حدودا .1 دانشجو های دانشگاهای رشته های نظری بود!

فکرش رو بکنید ما کارگاه الکترونیک داشتیم ، 20 نفر بودیم ، 5 تا میز میز سالم داشتند که باهاش کار میکردند! یعنی سر هر میز 4 نفر :eek: (ما هم در طول ترم 1 مدار هم نبستیم و همش میزدیم بیرون و میرفتیم خونه :mrgreen

اما مراکز علمی کاربردی!

به نظر من از نظر علمی اینجا همون چیزیه که من میخواستم :job:

واقعا استاداش دستشون تو موضوعاتی که میخواند بگند بازه! مثلا یه درس پیش نیاز به بچه های برق دادند به اسم ریزپردازنده ها (همون میکروپروسسورها).خوب من این درس رو کاردانی پاس کردم و حذفش کردم.ولی اونهایی که میزند سر کلاس میگند استاده میگه اینها به کارتون نمیاد!بهتون Visual Basic میگم! :read:

یا درس هایی که به ما میدند نصفش رو دانشگاه آزاد و دولتی نمیگن !

البته علمی کاربردی ها یه خوبی دیگه هم داره ، چون زیر نظر یه شرکت یا کارخونه یا وزارتخونه ای هستند واقعا بهشون میرسند! ما هم زیر نظر وزارت نیرو هستیم و امکانات کولاک میکنه :applause:

در مورد شهریه ، ما آموزشکده که بودیم درسته که روزانه بودیم و طی 5 ترمی که خوندیم فقط 10 هزار تومان دادیم ولی چون شهر خودمون نبودیم و پول خوابگاه و غذا و هزینه های دیگه میدادیم حدود ترمی 400 پامون میافتاد!

ولی علمی کاربردی ترم یک با 18 واحد حدود 312 تومن پام افتاده! خوب این نسبت به امکاناتش خوبه...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X