اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه فرستنده و گیرنده AM برای ارسال صوت و دیتا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه فرستنده و گیرنده AM برای ارسال صوت و دیتا

سلام
    موضوع پروژه من فرستنده و گیرنده با مدولاسیون AM هستش که امکان ارسال دیتا و صوت رو همزمان داشته باشه. ضمنا به هیچ عنوان نمیخوام ز ماژولهای آماده چینی استفاده کنم .استفاده از کریستال یا سینتی سایزر هم بلامانع است . و برد مدار هم اهمیت نداره چند متر هم کافیه .
    توضیح دیگه اینکه من باید ابتدا یک سری کد رو ارسال کنم و گیرنده مورد نظر رو روشن کنم و سپس صوت رو منتقل کنم .
    اگر اطلاعاتی دارید در این تاپیک مطرح کنید .
    "هنگامي كه دري از خوشبختي به روي ما بسته ميشود ، دري ديگر باز مي شود ولي ما اغلب چنان به دربسته چشم مي دوزيم كه درهاي باز را نمي بينيم." هلن کلر

پاسخ : پروژه فرستنده و گیرنده AM برای ارسال صوت و دیتا

نوشته اصلی توسط فرزانه .
    ضمنا به هیچ عنوان نمیخوام از ماژولهای آماده چینی استفاده کنم .
    بالاخره یه ایرانی اصیل پیدا شد . چون نمیخواهی از ماژول های آماده استفاده کنی هر کمکی بتونم انجام
    میدم . خودتون مدار رو بکجا رسوندید ؟مشکل فعلی شما چیه و در چه محدوده فرکانسی دارید کار میکنید؟
    ظاهرا مدار ساده ایه .

دیدگاه

سلام از توجهتون ممنونم.
      مشکل من در گیرندس . فرکانسی که دارم کار میکنم حدود 30.7 مگاهرتزه . اول توسط یه میکسر فرکانس 20 مگاهرتز کریستالی رو از فرکانس اصلی کم کردم . الان 10.7 مگاهرتز دارم که با یک IF سبز رنگ از میکسر جداش کردم .
      حالا نمیدونم دیتا و صوت رو چجوری آشکار کنم . اول میخواستم با TCA440 این کار رو بکنم ولی مدارم کمی پیچیده میشه . دنبال یه آشکارساز و دمدولاتور AM میگردم که کار کردن باهاش آسون باشه و راحت هم بشه تحلیلش کرد .
      "هنگامي كه دري از خوشبختي به روي ما بسته ميشود ، دري ديگر باز مي شود ولي ما اغلب چنان به دربسته چشم مي دوزيم كه درهاي باز را نمي بينيم." هلن کلر

دیدگاه

خیلی خوبه ولی اگه در ورودی LOCAL OSC خودتون بجای کریستال ثابت از VCO و سینتی سایزر استفاده
        میکردید میتونستید فرکانس قابل تنظیم و تعداد کانالهای بیشتری داشته باشید .

آی سی TCA440 هم قطعه خوبیه ولی یکم شلوغه . بنظرم بهترین و ساده ترین آشکارساز و دمدولانور AM
        آی سی LA1600 هستش که کار باهاش بسیار راحته .

فایل ضمیمه شده را دانلود کنید . دقیقا همون چیزی که میخواستید رو گذاشتم . در این طرح فرکانس کریستال
        10.245 با فرکانس 10.7 شما جمع میشه و فرکانس میانی AM یعنی 455 کیلوهرتز باقی میمونه . بعد از عبور
        از فیلتر داخل خود آی سی آشکارسازی میشه . در شماتیک مسیر دیتا و صوت هم مشخص شده که هر کدوم
        رو میتونید به بخش مورد نظر خودش ببرید .
        پس وورد فایل zip رو هم براتون pm میکنم .سئوالی بود بپرسید .

http://aks98.com/images/oomf2sqynz8i0g6buobc.rar

دیدگاه

از کمکتون ممنونم ،دارم مداری که معرفی کردید را میسازم وقتی ساختم وتست کردم اگه مشکلی بود اینجا مطرح میکنم.
          بازم ممنونم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X