اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسورهای شتاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسورهای شتاب

سلام خسته نباشید. یاداشهای سنسور رو خوندم اما یه خیلی چیزا رو نفهمیدم. میشه کمکم کنین جواب بدین؟ این سنسورهای سرعت و شتاب چطوری کار می کنه؟ قطعاتشون اونا چیه؟ می شه خودم بیرون تهیه کنم و بسازم؟ میشه قویترش کرد؟ هر جا که بخوایم مثل ماشیت هم میشه استفاده کرد؟ ممنون میشم کمک کنین

پاسخ : سنسورهای شتاب

این ها یک ic کوچک هستند اکثرن smd هستند و امکان ساختشون به همین ابعاد وجود نداره حداقل به نظر من
    ولی میشه یک مکانیزم طراحی کرد و شتابو اندازه گیری کنیم ولی مطمئنا اندازش بزرگ خواهد بود
    در مورد تقویت ic های فعلی فکر نکنم ولی اره میشه هر جایی اونا رو استفاده کرد فقط یه رنج دمایی و رطوبت داره که باید بهش دقت کرد
    www.tehranelec.com

دیدگاه

سلام .
      طرح هایی برای ساخت هست ولی مطمئن باشید به این راحتی ها نمی تونید دقتشون رو از این icهای موجود بیشتر کنید.

حالا شما دقیقا می خواید چی کار کنید؟

این سنسور بیشتر به درد مسافت های کوتاه می خورند و اگه می خواید هم می تونید به راحتی از این لینک بخرید تازه اگه بخواهید بسازید مطمئن باشید گرونتر در می آد.
      http://roboeq.com/PDF/0411004.pdf

البته برای فاصله هی کم هم به نظر من از سنسور موس ( امواج) استفاده کنید . تازه اگرم شتاب یا سرعت رو میخواید از مسافت برحسب زمان مشتق بگیرید کارتون بهتر در میاد.
      تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

سلام. ممنونم از راهنمایتون. حقیقتش دارم روی پروژم کار می کنم. می خواو شتاب ماشین رو اندازه بگیرم چون این یک سیتم برای پایداری ماشینه. اندازه شتاب چرخها خیلی مهمه. البته سنسورهای دیگه هم نیازه اما فعلاً دارم روی شتاب کار می کنم. میشه بیشتر راهنمایی کنین. نقشه بوردشو ندارم . قطعاتش چی جوریه؟ منظور از داغ کردن کردن،داغ شدن پراب هاشه؟یا خود بورد؟ میشه بیشتر کمکم کنید.خیلی سر این موضوع گیج شدم.
        بازم ممنون

دیدگاه

برو اینجا این بحث ها رو دنبال کن اون فایل ها رو بخون
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...1015#msg191015
          www.tehranelec.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
            پیشنهاد من اینه که بجای آی سی 202 بری از جهان کیت 203 بگیری که جدیدتره و دقت بالاتری داره. دو خروجیش به دو ورودی آنالوگ میکرو وصل میشه.
            تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X