اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کی بردماتریسی 4*4دربیسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کی بردماتریسی 4*4دربیسکام

سلام
    میخوام یک برنامه کی برد ماتریسی 4*4 دربیسکام بنویسم البته بدون استفاده از debounceو delayوlcd .وبااین صفحه کلیدیک قفل الکترونیکی هم برنامه نویسی کنم.
    این کیبرد کلید stopوstartوenter درنظربگیرم.

(یکبارعمل متناظربافشردن کلیدانجام می شود و زمانی که دستم روی کلید باشدعملی صورت نگیرد.)
    تازه واردهستم لطفاکمکم کنیدخیلی فوری به این برنامه نیازدارم.

پاسخ : کی بردماتریسی 4*4دربیسکام

نوشته اصلی توسط tiuam
    سلام
    میخوام یک برنامه کی برد ماتریسی 4*4 دربیسکام بنویسم البته بدون استفاده از debounceو delayوlcd .وبااین صفحه کلیدیک قفل الکترونیکی هم برنامه نویسی کنم.
    این کیبرد کلید stopوstartوenter درنظربگیرم.

(یکبارعمل متناظربافشردن کلیدانجام می شود و زمانی که دستم روی کلید باشدعملی صورت نگیرد.)
    تازه واردهستم لطفاکمکم کنیدخیلی فوری به این برنامه نیازدارم.
    سلام
    دوست عزیز شما می خواهید یک کتابخانه برای صفحه کلید بنویسید و نمی خواهید از توابع خود بسکام استفاده کنید و....
    شما باید ستون ها را به عنوان خروجی و سطر ها را به عنوان ورودی تعریف کنید و در یک حلقه یکی یکی ستون ها رو یک کنی و سطرها را چک کنی وقتی در همان ستونی که یک کردی کلیدی بزنی سطر متناظر با آن کلید یک می شود و شما می توانید تشخیص دهید کدام سطر و ستون یک شده و کلید را از روی همین سطر و ستون تشخیص دهید.
    این کار برای سطر و ستون ها دیگر تکرار می شود و شما بعد از اینکه کلید را تشخیص دادید می توانید عملکرد کلید را آنطوری که می خواهید در برنامه تعریف کنید.

دیدگاه

سلام ممنون ازراهناییتون ولی برای خواندن شماره کلید ازدستور getkbd استفاده می کنم.من درواقع درقفل الکترونیکی بااین کی برد یک رمز3 یا 4 رقمی
      داردومیخوام دوحالت زیرهم در این برنامه درنظربگیرم:-کاربربتونه nبارکلیدزرافشاربده وعددوارد کندوباتمام شدن عددواردشده کلید enter رافشاربده.
      اگرکلیدفشارداده شدآخرین رقم واردشده پاک شود.

اگرکمکم کنید ممنون میشم چون برای این حالتها نمیدونم باید چه راه حلی استفاده کنم؟؟
      خیلی

دیدگاه

با سلام
        این دقیقا مشکل منم هست ! احیانا استادتون مهندس طباطبایی نیست؟
        خواهشا یکی کمک کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X