اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه آمپر به سبک ایرانی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه آمپر به سبک ایرانی

سلام

من یک ترانس 12 ولت ac دارم با یک دیود پل 8 آمپری ازش dc 12 ولت می گیرم نمی دونم این ترانس چند آمپری است چگونه می توان آمپر را محاسبه کرد بعضی از دوستان می گفتند با مولتی متر نمی شه مستقیم آمپر را محاسبه کرد می گفتند مولتی متر رو نباید با ترانس موازی کرد؟؟
    چار فرانسه نباش

پاسخ : محاسبه آمپر به سبک ایرانی

مولتی متر فقط مقدار آمپری رو که اون وسیله به ترانس وصله نشون می ده .
    مثلا : اگر ترانس شما 5 آمپر باشه ولی اون مصرف کننده 3 آمپر بکشه مولتی متر 3 آمپر رو نشون می ده .
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali akbar abasian
      سلام

من یک ترانس 12 ولت ac دارم با یک دیود پل 8 آمپری ازش dc 12 ولت می گیرم نمی دونم این ترانس چند آمپری است چگونه می توان آمپر را محاسبه کرد بعضی از دوستان می گفتند با مولتی متر نمی شه مستقیم آمپر را محاسبه کرد می گفتند مولتی متر رو نباید با ترانس موازی کرد؟؟
      احتمالا به خاطر اتصال کوتاه شدن دو سر ترانس این حرفو زدن!
      It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

از روی اندازه و هیکل ترانس ، با دقت خوبی میشه توان اون رو حدس زد!
        ولی برای اینکار باید قبلا با کلی ترانس معلوم الحال ، سرو کار می داشتی! :biggrin:
        من اگه جای شما باشم اینکار رو میکنم:
        ولت متر رو به خروجی ترانس وصل میکنم ، و شروع به اضافه کردن بارهای نیم آمپری میکنم. تا جایی که ولتاژ ترانس شروع با افت قابل ملاحظه بکنه. اون مقدار رو ماگزیمم جریاندهی ترانس فرض میکنم و زیر اون عدد ازش جریان میکشم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feredi
          از روی اندازه و هیکل ترانس ، با دقت خوبی میشه توان اون رو حدس زد!
          ولی برای اینکار باید قبلا با کلی ترانس معلوم الحال ، سرو کار می داشتی! :biggrin:
          من اگه جای شما باشم اینکار رو میکنم:
          ولت متر رو به خروجی ترانس وصل میکنم ، و شروع به اضافه کردن بارهای نیم آمپری میکنم. تا جایی که ولتاژ ترانس شروع با افت قابل ملاحظه بکنه. اون مقدار رو ماگزیمم جریاندهی ترانس فرض میکنم و زیر اون عدد ازش جریان میکشم!
          ضمن تایید فرمایشات جناب feredi به دمای ترانس هم توجه کنین اگه دیدین از یه حدی بیشتر داغ میکنه معلومه بدرد اون جریانی که ازش میکشین نمی خوره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X