اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همکاری در مورد شمارش دور موتور فوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

همکاری در مورد شمارش دور موتور فوری

سلام دوستان کسی هست که بدون چطور میشه دور یک موتور dc را شمارد در صورتی که خطای کمی داشته باشه
    اگه کسی میدونه لطفا راهنماییم کنه :sad: :redface:
    :redface:
    نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

پاسخ : همکاری در مورد شمارش دور موتور فوری

سلام دوست عزیز
    اگر میتونی با تجهیزان کالیبره کنی، ساده ترین راه اندازه گیری جریان هست
    اگر میخواهی واقعا دقیق باشه باید ا شفت انکودر استفاده کنی (دقت حتی کمتر از سه رقم اعشار)
    اگر میخواهی فقط یه دقت معمولی ولی خوب داشته باشه میتونی به یه سنسور (نوری یا مغناطیسی) و یه مدار اندازه گیری ساده، یه دور سنج بسازی

موفق باشی

دیدگاه

من نظر استاد بهی رو قبول دارم سنسور نوری واقعا خوب عمل میکنه من یه بار می خواستم این کار رو انجام بدم و این متور چهار تا پره داشت خوب تعداد دفعاتی که قطع نور inrfa قطع و صل می شود رو تقسیم بر چهار می کردم در واحد زمان تقبسم ،راحت به دست می آمد هنوزم داره کار میکنه
      معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

میتونی یه قسمت متحرک از موتور رو رنگی کنی و با یه سنسور تشخیص رنگ تعداد دور ها را بشماری
        به این شکل که هر بار رد شدن قسمت رنگی از جلوی سنسور یک دور به حساب میاد.
        برای بالا بردن ذقت هم میتونی چند نقطه رو رنگی کنی.
        نــــ_ـــمـــ_ــــیــــ_ـــدونـــــ_ــم.....

دیدگاه

از راهنمایی های شما دوستان ممنون اما به نظر شما اگه از سنسور نوری یا سنسور رنگ استفاده بشه در دورهای بالا هم جواب خواهد داد این یکمی غیر معقول به نظر میاد،اما در راهنمایی هایی که از دوستانم گرفتم بعضی ها اشاره کردن به استفاده از اپتو کوپلر اما من چیزی نفهمیدم اگر میشه با یک مدار عملی یا یک راهنمایی خوب منو یاری کنید
          از همه شما متشکرم :question:
          نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

دیدگاه

عزیز اولا اگه یه سرچی میکردی تاپیک های برای اینکودر پیدا میکردی
            دوم شما چارت همینه تو دورهای بالا هم جواب میده

هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
            بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
            میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X