اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مغناطیس با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مغناطیس با avr

با سلام
    ببخشید میشه دستگاه هایی که با مغناطیس کار می کنند (آیفون خانگی و...)با avr مرتبط کرد یا نه، اگه میشه نام این دستگاه ها را ذکر کنید (پروژه دانشگاهی ارتباط avr با مغناطیس )
    با تشکر

پاسخ : مغناطیس با avr

می تونی یک rfid رو راه بندازی
    www.tehranelec.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ha$med
      با سلام
      ببخشید میشه دستگاه هایی که با مغناطیس کار می کنند (آیفون خانگی و...)با avr مرتبط کرد یا نه، اگه میشه نام این دستگاه ها را ذکر کنید (پروژه دانشگاهی ارتباط avr با مغناطیس )
      با تشکر
      میشه بیشتر توضیح بدید؟

دیدگاه

منظورم این که بتونم دستگاهی درست کنم که با avr وامواج الکترومغناطیس مرتبط باشه
        در ضمن پروژه ساده تر باشه خیلی خوبه
        با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ha$med
          منظورم این که بتونم دستگاهی درست کنم که با avr وامواج الکترومغناطیس مرتبط باشه
          ic های rfid در بازار هست کافیه مدارشو ببندی و یک سیم پیچ لازم داره که پبچیدنسم اصلا تخصصی نیست و حکم انتن رو براش داره براحتی درایوش میکنی و میتونی سیستم حظور غیاب با این ماژول بسازی
          www.tehranelec.com

دیدگاه

ببخشید اگه میشه شماتیک وبرنامه این دستگاه بدید خیلی ممنون میشم

دیدگاه

ببخشید کسی نیست به من کمکی کنه ؟(خیلی نیاز دارم) :cry2:
              با تشکر حامد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ha$med
                ببخشید کسی نیست به من کمکی کنه ؟(خیلی نیاز دارم) :cry2:
                با تشکر حامد
                میتونی با سنسور های Hall Effect کار کنی
                UGN3503 این سنسور اثر هال هست که با قرار گرفتن در یک میدان مغناطیسی (یا الکترو مغناطیسی) میتونی شدت میدان رو توی خروجی بخوانی
                و با استفاده از ADC میکرو کنترولر اون رو اندازه گیری کنی
                این هم دیتاشیت
                موفق باشی
                فایل های پیوست شده

دیدگاه

ممنون که کمک کردید اما یه مشکل دارم اونم اینکه وقتی این سنسور به adc وصل کنم مقدار دیجیتالی را به چه مقدار تقسیم کنم تا شدت میدان مغناطیسی را تو lcd صحیح نشان بده (درضمن میشه قطب n,s را تشخیص داد البته با این سنسور)

دیدگاه

اگر میخوای دقیقا شدت میدان رو نشان بده باید بهش ضریب بدی
                    سنسور را مستقیم میتونی به پایه ADC وصل کنی (درصورتی که Vref = 5V باشه)
                    در صورتی که قطب N روبروی نوشته سنسور قرار بگیره ولتاژ خروجی کمتراز 2.5V و برای قطب S ولتاژ خروجی سنسور بیشتر از 2.5V میشه
                    اگرهم میدانی موجود نباشه خروجی 2.5V هست
                    فقط کافیه با ADC میکرو قبلا کار کرده باشی ،کار باهاش خیلی ساده هست وقتی شروع کنی متوجه میشی
                    موفق باشی

دیدگاه

خیلی ممنون من با adc میکرو کارکرده ام اما به علت این که مبتدی :angry: هستم منظورتون را از ضریب ندونستم
                      (وقتی که lm35 را به ورودی adc وصل می کنیم مقدار دیجیتالی را به مقدار به 4 تقسیم می شد اما تو این مورد مونده ام )
                      (در ضمن می خوام یک میدان مغناطیسی متغیر داشته باشم که با میکروکنترلر کنترل بشه با pwm میشه ؟)
                      حالا اگه شما یه کم بیشتر بنده مبتدی را راهنمایی کنید واقعا حق :nerd: به گردنم گذاشته اید.
                      با تشکر حامد

دیدگاه

ببخشید آقای behi88 منتظر شما هستم. (البته اگه وقت داشته باید؛در ضمن ببخشید که وقت شما را گرفته ام.)
                        با تشکر حامد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ha$med
                          ببخشید آقای behi88 منتظر شما هستم. (البته اگه وقت داشته باید؛در ضمن ببخشید که وقت شما را گرفته ام.)
                          با تشکر حامد
                          مشکلی نیست دوست عزیز
                          خوشحال میشم بتونم کمک کنم

منظور من از ضریت همون مثالی هست که خودت زدی
                          یعنی برای خواندن LM35 یه ضریب یک چهارم دادی حالا برای خواندن دقیق میدان باید یه ضریب بدی

در مورد درست کردن میدان متغییر با PWM کاملا عملی هست ولی خودش یه پروژه کامل میشه
                          1- باید PWM رو با یه فیلتر پایین گذر تبدیل به ولتاژ DC بکنی
                          2- یه رگولاتور جریان متغیر کنترل شونده با ولتاژ درست کنی
                          3- ولتاژ DC رو برای Refrence رگولاتور جریان استفاده کنی
                          4- خروجی جریان رو به یک سیم پیچ با تعداد دور دلخواه (وابسته به مقدار میدان مورد نیاز) وصل میکنی

فکر کنم یه کم برای شروع مشکل باشه
                          شما میتونی برای میدان متغیر از یک میدان ثابت با کم و زیاد کردن فاصله استفاده کنی

موفق باشی

دیدگاه

سلام
                            ببخشید خروجی این سنسور چیه ولتاژه یا جریان؟(یعنی وقتی این سنسور را به میدان نزدیک می کنیم خروجی آن چه کمیتی است؟)
                            یه سوال دیگه هم داشتم که مثلا" اگر این سنسوردر میدان مغناطیسی 1t قرار بگیرد خروجی آن را برچه عددی تقسیم کنیم (روش محاسبه اش چه چوریه مثلا عدد 4 را برای دماسنج را چه چوری محاسبه کرده اند.)تا 1t را در lcd نمایش بده؟
                            با تشکر فراوان

دیدگاه

خروجی سنسور ولتاژ هست و محدوده اون هم بین0 تا 5 ولت هست
                              حداکثر میدن اندازه گیری رو متاسفانه یادم یست می تونی برای اطلاعات بیشتر دیتاشیت رو بخونی
                              پیشنهاد میکنم یکیش رو بخری و با اون عملا کار کنی قیمتش خیلی نیست
                              برای محاسبه ضریب هم باید حتما مدار رو توی یک میدان با شدت مشخص اندازه گیری کنی و اونوقت عملا ضریب رو محاسبه کنی
                              فکر نکنم با محاسبات تئوری بتونی ضریب رو بدست بیاری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X