اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در انتخواب مقاومت !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در انتخواب مقاومت !

دوستان سلام
    یه تعدادی led رو میخوام با هم موازی کنم (مثلا 20تا) و داخل چراغ ماشین کار بذارم و از برق 12 ولتی باطری استفاده کنم برای این که نور یه دست توی همه led ها داشته باشم از چه مقاومتی و به چه صورتی باید استفاده کنم ؟
    :-??
    شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
    شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

پاسخ : کمک در انتخواب مقاومت !

نوشته اصلی توسط حسین فرهمندفر
    دوستان سلام
    یه تعدادی led رو میخوام با هم موازی کنم (مثلا 20تا) و داخل چراغ ماشین کار بذارم و از برق 12 ولتی باطری استفاده کنم برای این که نور یه دست توی همه led ها داشته باشم از چه مقاومتی و به چه صورتی باید استفاده کنم ؟
    :-??

سلام
    دوستم ، بگو ببینم می خواهی همه اونا رو با هم موازی کنی !؟ یا می خواهی بصورت سری و موازی ببندی ؟
    در هر صورت بهتره اول جریان و ولتاژ دوسر هر ال ای دی رو پیدا کنی بعد با استفاده از قانون اهم مقاومت انتخاب کنی و براشون بزاری . البته حتما می دونی که وقتی مقاومت رو انتخاب کردی نزدیک ترین مقاومت استاندارد رو که از مقاومت مورد محاسبه بیشتر هست رو توی سیستمت به کار ببر .
    البته اگه به سوالم (که در بالا ذکر شد) جواب بدی و بگی چه ولتاژی رو می خواهی به این مجموعه ال ای دی بدی ، احتمالا بیشتر بتونم کمکت کنم . :arrow:
    موفق باشی ...
    امروز زندگی را آغاز کن !
    امروز مخاطره کن !
    امروز کاری کن !
    نگذار که به آرامی بمیری !
    پابلو نرودا

دیدگاه

دوست عزیز لطفا نوع led رو مشخص کن + ولتاژ و جریان کاری
      در ضمن اگه lای ای دی 3 ولت 20 میلی آمپر هست اونا رو موازی کن بعد تو ورودیت یه 50 اهم 6 وات(1 وت هم جواب میده ولی این توصیه من هست) بزار حله

دیدگاه

در درجه اول میخوام همه رو موازی کنم / بعدش می خوام از led های 3 ولتی استفاده کنم / ولتاژ منبع تغذیه هم 12 ولت هستش (باطری ماشین)
        من متاسفانه نه میدونم led ها چه جریانی میکشه نه توان باطری رو میدونم ! حالا چی کار کنم ؟ oo:
        شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

خوب رو باتری جریانش نوشته که معمولا حدود 60 امپر هست البته بستگی به ماشینت داره ماشینت چیه؟
          منم که گفتم: اونا رو >>>>موازی<<< کن بعد تو ورودیت یه 50 اهم 6 وات بزار
          ledهای سه ولت مارک های مختلفی دارند مثلا اوال 10 میلی آمپر میکشه
          نگران نباش مقاومتی که گفتم هر نوع led 3 ولت رو جواب میده

دیدگاه

خوب رو باتری جریانش نوشته که معمولا حدود 60 امپر هست البته بستگی به ماشینت داره ماشینت چیه؟
            منم که گفتم: اونا رو >>>>موازی<<< کن بعد تو ورودیت یه 50 اهم 6 وات بزار
            ledهای سه ولت مارک های مختلفی دارند مثلا اوال 10 میلی آمپر میکشه
            نگران نباش مقاومتی که گفتم هر نوع led 3 ولت رو جواب میده
            rd
            پس مشکل با همین "50 اهم 6 وات" حله
            دستتون درد نکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X