اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد سری جدید avr نوع A

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد سری جدید avr نوع A

سلام دوستان
    یه مدتیه که ATMEL سری جدیدی از AVRها رو با پسوند A تولید میکنه که مدعیه هم جای مدلهای معمولی کار می کنه و هم جای نوع L. من می خوام بدونم آیا کسی از دوستان تا حالا با این مدل کار کرده؟
    اگه کسی کار کرده لطفا راهنمایی کنه که آیا در پروگرم کردن و ... هم این جایگزینی به سادگی انجام می شه یا باید یه پروگرامر مخصوص این مدل هم تهیه کرد؟
    با تشکر :bye
    منم که شهره ی شهرم به عشق ورزیدن
    منم که دیده نیالوده ام به بد دیدن
    وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم
    که در طریقت ما کافریست رنجیدن

پاسخ : سوال در مورد سری جدید avr نوع A

من شنیدم این این مدل از اواخر خرداد وارد بازار میشه.فکر نمی کنم کسی تا حالا استفاده کرده باشه.
    توسایت اتمل یه سرچ بکنی دیتا شیت این تراشه ها رو می بینی .من که تغییر خاصی ندیدم.فقط در مورد سری های معمولی و L نوشته بود که قدیمی هستند و در طراحی جدید توصیه نمی شن.
    به نظر من مهمترین فرقش اینه که تو ولتاژ های پایین هم می تونه با فرکانس بالا کار کنه.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

اقا من برای یک پروژه ایی از attiny13a استفاده کردم از لحاظ کارایی هیچ فرقی با قبلی ها ندارد و گفته ی اتمل در مورد اینکه هم می شه به جای سری معمولی و پسوند دار استفاده کرد تایید می شه چون من تست کردم مشکلی نداشت و با پروگرامر من هم هیچ مشکلی نداشت(tnm)
      همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

با تشکر از توجه دوستان :nice:
        اما باید بگم که این مدل در حال حاضر تو بازار ایران؛ تو همین خیابون جمهوری خودمون هم موجوده و به دلیل اینکه بازار AVR چند وقتیه که افتضاح شده من تصمیم دارم روی این مدل جدید کار کنم چون تا اونجایی که من می دونم Atmel تولید مدل های قدیمی رو کاهش داده و به زودی هم قراره تولیدشون متوقف بشه واسه همینه که به نظر من بهتره یه مقدار بیشتر روی این سری جدید کار کنیم و از دوستانی هم که اطلاعاتی در مورد این مدل دارن می خوام که ما ها رو هم روشن کنن!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad hassanzade
          اقا من برای یک پروژه ایی از attiny13a استفاده کردم از لحاظ کارایی هیچ فرقی با قبلی ها ندارد و گفته ی اتمل در مورد اینکه هم می شه به جای سری معمولی و پسوند دار استفاده کرد تایید می شه چون من تست کردم مشکلی نداشت و با پروگرامر من هم هیچ مشکلی نداشت(tnm)
          شما چجوری اینو تهیه کردی
          الان که قحطی avr هست مگه وارد کردن اینا
          www.tehranelec.com

دیدگاه

شما چجوری اینو تهیه کردی
            [/quote]

ببین دوست من؛ Atmel یه مدتی برای اینکه می خواست محصول نوع A خودش رو جایگزین کنه کل تولیدش رو متوقف کرد و الان هم که دوباره تولیدش رو شروع کرده به خاطر خلعی که تو اون مدت ایجاد شده بود قیمت های اون طرف خیلی بالا رفته و وارد کننده ها هم همه منتظرن که آبا از آسیاب بیفته تا دوباره اینا رو وارد کنن. به احتمال زیاد تو چند هفته ی آینده اوضاع رو به راه می شه.
            از این حرفا که بگذریم در کل هنوز کسی جواب منو نداده ها؟!!!

دیدگاه

اینم از دیتا شیت Atmega128A
              www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc8151.pdf
              [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                اینم از دیتا شیت Atmega128A
                www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc8151.pdf
                من دیتاشیتش رو دارم و خوندم و مقایسه اش هم کردم. از لحاظ ظاهری هیچ فرقی ندارن و پایه هاشون هم مثل همه ولی سوال من اینه که آیا پروگرامرهایی که با نسل قبل کار می کردن با این مدل جدید هم کار می کنن؟ به عبارت دیگه آیا پروگرامرهای قبلی می تونن این مدل رو شناسایی کنن؟ یا نه، باید دنبال پروگرامرهای جدید برای این مدل ها باشیم؟
                راستی بچه ها، اگه کسی فایل های هدرش رو هم داره بذاره تا منو سایر دوستان ازش استفاده کنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمد خانی

شما چجوری اینو تهیه کردی
                  سلام

اینطور که من شنیدم کارخونه ترکیه شروع به ساخت سری A کرده ولی قیمتش یکم بالاست...کارخونه چین هنوز شروع نکرده ، یا اگه هم شروع به ساخت کرده باشه هنوز به ایران نرسیده!

در ضمن از نظر جایگزینی هیچ تفاوتی نباید داشته باشه ! چون ساخت اون متوقف شده ، پس باید یه چیزی باشه که با اون هماهنگ باشه دیگه

دیدگاه

اول تشکر کنم از آقای مهری بابت پاسخشون
                    ولی باید بگم که اینجورایی که شما میگی هم نیست. تو جمهوری، آرا الکترونیک از اسفند پارسال 64A رو آورده بود و من خودم نمونه اش رو دیدم؛ قیمتش هم اون زمان 4-3 تومن بود ولی اون موقع نمی دونستم که قراره اینجوری بشه و اوضاع AVR به هم بریزه و الا همون موقع روش کار می کردم. :angry:
                    اینجورایی که معلومه انگار کسی از دوستان تا حالا روی این مدل کار نکرده؛ من دنبال کسی هستم که عملی با این سری کار کرده باشه چون همونطور که همه می دونیم در زمان کار عملیه که یه سری مشکلات مشخص می شه!!! :NO:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meqdad
                      اول تشکر کنم از آقای مهری بابت پاسخشون
                      ولی باید بگم که اینجورایی که شما میگی هم نیست. تو جمهوری، آرا الکترونیک از اسفند پارسال 64A رو آورده بود و من خودم نمونه اش رو دیدم؛ قیمتش هم اون زمان 4-3 تومن بود ولی اون موقع نمی دونستم که قراره اینجوری بشه و اوضاع AVR به هم بریزه و الا همون موقع روش کار می کردم. :angry:
                      منم که گفتم ، کارخونه ترکیه شروع به ساختش کرده بود ، حالا از کی رو نمیدونم!

ولی کارخونه چین هنوز شروع به ساخت نکرده! مطمئن باشید قیمت چین ارزون تر از الانه!

موفق باشید

دیدگاه

دم همه ی دوستان ECA گرم؛ یعنی واقعا هیچ کس تا حالا روی نوع A کار نکرده؟ oo: oo: oo:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meqdad
                          دم همه ی دوستان ECA گرم؛ یعنی واقعا هیچ کس تا حالا روی نوع A کار نکرده؟ oo: oo: oo:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                          وقتی امکاناتش یکیه ، چرا دیگه اونو کار کنیم؟

گفتم که فرقی با هم ندارند!برنامشونم یکی هست، برنامه ای که برای معمولی ها مینویسن برای A هم کار میده!

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مهری

وقتی امکاناتش یکیه ، چرا دیگه اونو کار کنیم؟

گفتم که فرقی با هم ندارند!برنامشونم یکی هست، برنامه ای که برای معمولی ها مینویسن برای A هم کار میده!

موفق باشید
                            نه دیگه نشد دوست من، تا وقتی که باهاش کار نکردی اینقدر مطمین حرف نزن. من تازه متوجه شدم که به احتمال زیاد این نوع AVR رو پروگرامرهای قبلی نمی تونن شناسایی کنن و در نتیجه به این سادگی هایی که شما میگی هم نیست. :rolleyes:
                            در ضمن درسته که مشخصات فنی شون یکیه ولی بنا به دلایلی که گفتم بالاخره هممون مجبور می شیم با این مدل کار کنیم. :agree:
                            اینجا که کسی نتونست کمکی کنه ولی من هر وقت مطمین شدم حتما به شما هم خبر میدم.
                            Best regars
                            :bye :bye :bye

دیدگاه

مگه برنامه ای که مثلا برایMega8 مینویسین رو Mega8L جواب نمی ده؟
                              به نظرم فرقی ندارن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X