اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این فیلتر RC برای PLL ضروریه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

این فیلتر RC برای PLL ضروریه؟

سلام دوستان.
    من توی دیتا شیت اتمل خوندم که PLL برای کار کردن به یک فیلتر مرتبه دو RC نیاز داره. البته خودش مقادیر مقاومت ها و خازن ها رو ننوشته و نوشته که باید محاسبه شن (منتهی خودش نمیدونم کجا توضیح داده که چطوری میشه محاسبه کرد).
    حالا سوال من اینه که اصلا ضروری هست این فیلتره؟ اگر ضروریه مقادیرش رو از کجا میشه در آورد؟

پاسخ : این فیلتر RC برای PLL ضروریه؟

سلام
    استفاده از این فیلتر rc برای استفاده از pll ضروریه
    اگر دارین از سری های arm7dtmi استفاده میکنین مقادیرشون استاندارد هستش و من هم از فیلتر خوده at91sam7s-ek evaluation استفاده کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا حسینا
      سلام
      استفاده از این فیلتر rc برای استفاده از pll ضروریه
      اگر دارین از سری های arm7dtmi استفاده میکنین مقادیرشون استاندارد هستش و من هم از فیلتر خوده at91sam7s-ek evaluation استفاده کردم
      سلام.
      این سری arm7dtmi یعنی دقیقا چی؟
      من از At91sam7s64 استفاده میکنم. خیلی فرق دارن با هم؟

دیدگاه

سلام.
        این سری arm7dtmi یعنی دقیقا چی؟
        من از At91sam7s64 استفاده میکنم. خیلی فرق دارن با هم؟
        بعد از این که Arm7 طراحی شد این سری Arm7dtmi جایگزین arm7 شد (در مورد آرم که از کجا شروع شده و تا کجا پیش رفته توی وبلاگم کلی صحبت کردم)
        At91sam7s64 هم از سری arm7dtmi هستش (arm7 کلا منسوخ شده و دیگه تولید نمیشه) توجه داشته باشین که دیگه arm11 هم داره از رده خارج میشه

دیدگاه

دوست عزیز وجود این فیلتر ضروریه حالا من علت وجود این فیلتر رو توضیح می دم.
          ببینید اولین قسمت پی ال ال ،آشکار ساز فاز هست،یعنی دو سیگنال به آشکار ساز فاز اعمال میشن و سیگنال خروجی آشکار ساز فاز به صورت AC هست.این سیگنال خروجی دارای مقداری DC هست که بیانگر اختلاف فاز دو سیگنال ورودی است،این مقدار DC باید به VCO اعمال بشه،تا vco متناسب با ولتاژ dc ورودی نوسان کنه.
          حالا این سیگنال DC رو چه سیستمی برای شما جدا می کنه؟
          همون فیلتر پایین گذر که گفتی،مقدار dc رو جدا می کنه.
          حالا هر چه مرتبه این فیلتر بالا تر بره،دقیق تر برات می تونه عمل جداسازی رو انجام بده.
          انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
          انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین وزیری
            دوست عزیز وجود این فیلتر ضروریه حالا من علت وجود این فیلتر رو توضیح می دم.
            ببینید اولین قسمت پی ال ال ،آشکار ساز فاز هست،یعنی دو سیگنال به آشکار ساز فاز اعمال میشن و سیگنال خروجی آشکار ساز فاز به صورت AC هست.این سیگنال خروجی دارای مقداری DC هست که بیانگر اختلاف فاز دو سیگنال ورودی است،این مقدار DC باید به VCO اعمال بشه،تا vco متناسب با ولتاژ dc ورودی نوسان کنه.
            حالا این سیگنال DC رو چه سیستمی برای شما جدا می کنه؟
            همون فیلتر پایین گذر که گفتی،مقدار dc رو جدا می کنه.
            حالا هر چه مرتبه این فیلتر بالا تر بره،دقیق تر برات می تونه عمل جداسازی رو انجام بده.
            خوب چرا نیومدن این مدار فیلتر رو مثل PIC توی خود میکرو بذارن؟ شما الان به میکرو های PIC که نگاه کنید میبینید که اصلا نیازی به یک فیلتر خارجی ندارن.

دیدگاه

واسه اینکه طراحی PLL یه کار انعطاف پذیر باشه،
              یعنی بسته به نحوه طراحی مدار شما،باند عبور و باند توقف فیلتر شما باید متفاوت باشه،تا شما بتونید واسه کارهای مختلف خودتون و بسته به اینکه چه سیگنالی به ورودی PLL اعمال می کنید،سیتمتون رو طراحی کنید و باند عبور و گذرتون رو تعیین کنید.
              اگه فیلتر داخل IC باشه ،شما دیگه نمی تونید مقادیر اون رو عوض کنید،و باند عبور و گذر PLL ثابت میشه و این قطعه انعطاف پذیری خوشو از دست میده.
              البته من جوابی که دادم با توجه به دید الکترونیکی دادم،تو الکترونیک در حالت کلی،جواب سئوال شما چیزیه که بالا گفتم.
              انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
              انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X