اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور فشار لطفا!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور فشار لطفا!

سلام. مهندسای عزیز.
    بچه ها یه سوال خییییییییییییلی ضروریه!!
    می خوام ترازو درس کنم که با سنسور فشار کار می کنه. یعنی باید وزن رو تحمل کنه.
    می شه کمکم کنین اصلا چیزی در این باره نمی دونم. :sad:
    ممنوووووووووووووون.
    منتظر جوابتون هستم. :agree:
    :bye
    فردا از آن كسانيست كه آرزوهاي بزرگي در سر دارند و با جرات و جسارت قدم پيش مي نهند ، آنان كه خطر مي كنند تا ناممكن ها را ممكن سازند.

پاسخ : سنسور فشار لطفا!

من با سنسور فشار گاز ها کار کردم اما این نه
    در کل یه سری از سنسورای فشار داخلشون قطعه ای به نام استرین گیج دارند . این یه نوع مقاومت متغیر با طول هست که بصورت پل وتستون بسته شده . البته لزومی به وجود این آرایش هم نیست .بگذریم ....
    در کل با افزایش وزن فشار وارد شده بیشتر میشه و این مقاومت ها هم بیشتر تغییر طول میدن بعد باید مقدار رو از روی تغییر مقاومت بدست آورد
    حالا این یعنی چی ؟
    مدار بالا رو اگه به منبع وصل کنیم وقتی مقدار مقاومت تغییر کرد ولتاژی که روی مقاومت وسط هست تغییر می کنه حالا با یک a/d اونو می خونین
    شاید خیلی بد گفته باشم نمی دونم ....
    به هر حال این یک نمونه سنسور هست . نمونه های دیگه ای هم هستن که سایر اساتید خواهند گفت
    موفق باشید
    Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

شما اگر میخواهید وزن رو اندازه بگیرید نیازی به سنسور فشار ندارید که! باید از قطعه ای به نام لود سل استفاده کنید. تو سایت سرچ کنید. قبلا بچه ها باهاش کار کردن. آموزشش هم هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط syavash_kasraeee
        من با سنسور فشار گاز ها کار کردم
        درود بر شما من یه سنسور فشار گاز می خوام که در بازه ی 200 تا 250 کیلو پاسکال خطی باشه، شما موردی می دونید، بعد حدود قیمتشون چطوریه و اگه من سنسور رو توی اینترنت پیدا کنم توی ایران پیش میاد یا باید سفارش بدم بیارند یه مدل پیدا کردم به نظرم خوبه mpx6300

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashonline

درود بر شما من یه سنسور فشار گاز می خوام که در بازه ی 200 تا 250 کیلو پاسکال خطی باشه، شما موردی می دونید، بعد حدود قیمتشون چطوریه و اگه من سنسور رو توی اینترنت پیدا کنم توی ایران پیش میاد یا باید سفارش بدم بیارند یه مدل پیدا کردم به نظرم خوبه mpx6300
          نمیدونم این مقدار چقدر میشه اما تا 100psi هست قیمتشم 12 تومان بود . بالاتر از این بخواین باید از نوع صنعتی استفاده کنید که 90 تا 300 تومان قیمت داره

دیدگاه

سلام.
            خب الان سنسور گاز استفاده کنم برا پروژم یا لود سل؟
            ببینین باید کوچیک باشه(جمو جور) قیمتش کم باشه و کار باهاش آسون تر باشه(که البته اگر سخت بود بازم اشکال نداره :icon_razz
            راستی از همه مهم تر اینکه وزن از 1 کیلو تا 150 (شایدم بیشتر ) رو تحمل کنه!!!! :sad:
            ممنووووووووون از اینکه جواب میدین. :agree:
            فردا از آن كسانيست كه آرزوهاي بزرگي در سر دارند و با جرات و جسارت قدم پيش مي نهند ، آنان كه خطر مي كنند تا ناممكن ها را ممكن سازند.

دیدگاه

به نظر من هم بهترین گزینه لودسله چون اصلا لودسل رو برای همین کار ساختند.

راسه کار خودتونه.
              تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

سلام.
                بچه ها میشه یه خورده درباره خود لودسل توضیح بدین. من حتی نمی دونم چی شکلی و چقدیه!!! :sad:
                لطفا یه توضیحی در باره شکل و اندازه و قیمت و طرز کار بگین. خیییییییییلی لازم دارم :cry2:

دیدگاه

سلام.
                  بابا کسی پیدا نمیشه جواب منو بده
                  لطفا :sad:

دیدگاه

های علیک
                    من تو اینترنت ول میچرخیدم گفتم یه سرچ در این رابطه بزنم و اینو پیدا کردم (فکر کردم شاید به درد همه بچه های سایتم بخوره)
                    http://eleele.blogfa.com/post-16.aspx
                    یه وبلاگ هستش که در مورد لودسل گفته و .................................
                    ای تو بهانه واسه موندن ....

دیدگاه

سلام به همه ی مهندسان عزیز :icon_razz:
                      بچه ها ببین نظرم عوض شد. باید هزینه اش خیییییییییییییییلی کم باشه آخه می دونین چیه؟؟
                      همین که کلا وزن رو تشخیصص بده کفایت میکنه. یعنی لازم نیس که 1 کیلو یا 100000 کیلو باشه. همین که تشخیص بده وزنی الان هست خوبه
                      چی گفتم....
                      اصلا وقتی 1کیلو رو احساس کرد مثلا یه led روشن شه . پس وزن مهم نیس. :wow:
                      حالا یه سنسوری رو بگین که قیمتش خیلی مناسب باشه و اگه کوچیک باشه که دیگه فبها!!چون الان احساس میکنم که این لود سل خیلی بزرگه(تقریبا بزرگه)
                      خیییییییییییییییییلی ممنون از اینکه کمکم می کنین. :nice:
                      :bye
                      بالا غیرتا یادتون نره ها!!!

دیدگاه

این که گفتین فقط تشخیص بده یه چیزی روش هست؟ یعنی فقط یه فشار روتشخیص بده؟
                        این که دیگه سنسور نمیخواد!!!! یه کلید فشاری بذار زیر صفحه
                        اگر می خوای با وزن 1 کیلو عمل کنه دستی بسازش ............ یعنی یه فنر بذار زیر یه صفحه فلزی و یه کلد درست کن باهاش

دیدگاه

سیاوش جان شما خیلی دارین به خودتون فشار میارین
                          داره میگه سنسور میخام واسه فشار (فشارو براش اندازه بگیره)
                          مریم ماه اگه میخای خودتو گول بزنی (با همین راهکار سیاوش) بگو تا من بدترشم برات بگم
                          رفتی تو اون وبلاگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                          چیزای خوبی داره
                          یه قسمتشم مشخصات لودسلارو گفته : مثلا اسم و مقداری که میتونن اندازه بگیرن , ....
                          از 250g داره تا 100t
                          شما میتونی اونی که بادقته رو انتخاب کنی

یه ماژول فشار هستش که اسمش HSGF070 هست
                          از 0 تا 700 کیلو پاسکال رو اندازه میگیره
                          اندازش 1 سانت در 1 سانت هستش
                          با 5 ولت کار میکنه
                          دمای -40 تا 120 درجه رو تحمل میکنه
                          پایداری و حساسیت بالایی رو هم داره
                          قیمتشم چیزی در حدود 6000 تومن هست
                          حالا نمیدونم بکارتون میاد یا نه ......................................
                          ای تو بهانه واسه موندن ....

دیدگاه

منم با HENAS موافقم بدترشم الان من میگم.

یه باطری رو به یه لامپ وصل کن فقط یه قسمت یکی از سیم هارو قطع کن ودو سرش رو به دو تا ورق آلمینیومی بزن . بعد یکی از ورق ها رو به یه سظح صاف و محکم مثل مثلا شیشه بچسبون اون وقت دو سه تا فنر یه کل بذار زیرش تا تعادلش حفظ بشه اون وقت با یه فاصله ای اون یکی صفحه روبذار زیرش. این فاسله هارو می تونی با توجه به حداقل وزن مورد نظر تنظیم کنی.

فکر کنم با چیزایی که همین الان تو خونه داری هم بتونی این کارو بکنی!!! :wow:

کاره تمیز ترشم میشه همونی که سیاوش گفت.
                            تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

سلام. خیییییییییییییییییلی ممنون بابت تمام راهنمایی هاتون :rolleyes:
                              اول در مورد اون وبلاگه:
                              آره دیدم و دوباره خیییییییییییییییییلی ممنون. اما اون که خیلی بزرگه در ثانی قیمتشم برام نمی صرفه! :icon_razz:
                              بعدم ببینین من می خوام با سنسور فشار کار کنم . سنسوری که وزن رو تشخیص بده البته کلید هم درسته...
                              وای چی شد :angry:
                              بچه های عزیز ببینین . فرض کنین یه صفحه هس به اندازهn*n. حالا هر کجای صفحه رو که فشار دادین یه اتفاقی بیوفته مثلا یه چراغ رو روشن شه.
                              ok????? :nice:
                              اگه کلید بذارم فکر کنم باید 10000000000000 تا کلید بذارم؟؟؟
                              ممنووووووووووووووووون :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X