اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چی در مورد اینترنت adsl و سوالات مربوط

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

همه چی در مورد اینترنت adsl و سوالات مربوط

خوب سوال اولو خودم دارم اگه ممکنه کمی کمک کنید همه تو خنمون داریم ولی هیچی ازش نمیدونیم
    سوال اول وقتی دانلود میکنم سرعت دانلود من 250 kb /s هست این ینی چی ؟
    سرعت من چنده تو 12 ثانیه یه اهنگ دانلود میشه خوب در حالی که شرکت به من اینترنتو با اسم 256 داده :eek: :question: :question: ماهی هم 6900 میدم با ترافیک ماهانه 1 گیگ
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

پاسخ : همه چی در مورد اینترنت adsl و سوالات مربوط

:nice:

سرعت اینترنتتو می تونی با استفاده از بعضی سایتا چک کنی ولی یه راه ساده تر بهت می گم برو یه فایلی رو که حجمش چند مگابایته دانلود کن وقتی عمل دانلود داره انجام می شه سرعت دانلود زیرش نوشته شده مثلا نوشته 30کیلو بیت در ثانیه این یعنی در هرثانیه چیزی در حدود 4 کیلو بایت در ثانیه وارد کامپیوتر شما می شه حالا فرض کن یه فایل موسیقی 5 مگابایت باشه هر مگابایت می شه 1000کیلو بایت پس 5 مگابایت می شه 5000کیلوبایت پس بافرض اینکه هر 4کیلوبایت در 1 ثانیه دانلود میشه 5000کیلوبایت در چند ثانیه دانلود میشه ؟؟؟
    چار فرانسه نباش

دیدگاه

ADSLچگونه کار میکند؟

ADSL از دوباند فرکانسی مجزا استفاده میآ‌کند که به باند بالا و باند پایین معروف هستند. باند پایین که برای دانلود کردن اطلاعات مورد استفاده قرار میآ‌گیرد ارتباط از دفتر مرکزی به کاربر را برقرار میآ‌کند. باند بالا نیز برای برقراری ارتباط از سمت کاربر به سمت دفتر تلفن مرکزی مورد استفاده قرار میآ‌گیرد. در ADSL استاندارد (ضمیمه الف) پهنای باند ۸۷۵/۲۵ کیلوهرتز تا ۱۳۸ کیلوهرتز برای ارسال اطلاعات از کاربر به دفتر مرکری و پهنای باند ۱۳۸ تا ۱۱۰۴ برای برقراری ارتباط از دفتر مرکزی به کاربر مورد استفاده قرار میآ‌گیرد.
      محدوده فرکانسی ADSL. محدوده فرکانسی قرمز رنگ در امواج صوتی تلفنی و محدودهآ‌های سبز و آبی رنگ در ADSL کاربرد دارند

هر یک از این نواحی به کانالآ‌های فرکانسی کوچکتر ۳۱۲۵/۴ کیلوهرتزی تقسیم بندی میآ‌شوند. درهنگام تست مودم ADSL مودم کانال موجود را بررسی میآ‌کند و کانالی که نسبت سیگنال به نویز قابل قبولی دارد را انتخاب میآ‌کند. فاصله بین مرکز و مودم یا نویز موجود روی سیم مسی ممکن است خطاهای فرکانسی ایجاد کند. بنابراین وقتی کانالآ‌های کوچکی انتخاب کنیم وجود خطا در یک کانال باعث نمیآ‌شود که کل خط غیر قابل استفاده شود : کانال دارای خطا غیر قابل استفادهآ‌است اما خط ADSL به کار خود ادامه میآ‌دهد.

ممکن است ارائه دهندگان خدمات از فرکانسآ‌های بالاتری استفاده کنند. در این صورت باید تجهیزات مورد نیاز در هر دو طرف خط وصل شوند و گاهی ممکن است اختلالات تلفنی به وجود آیند و در نتیجه یک خط برخط دیگر تاثیر بگذارد. بین ظرفیت ADSL و تعداد کانالآ‌های موجود رابطه مستقیم وجود دارد ظرفیت داده در هر کانال به روش مدولاسیون به کار گرفته شده وابستهآ‌است.

معمولا به اشتباه حرف “A” در “ADSL” را به کلمه asynchronous به معنای آسنکرون نسبت میآ‌دهند بر عکس از فناوری ADSL از پروتکل سنکرون برای انتقال اطلاعات استفاده میآ‌شود.

در ابتدا ADSL (همانند VDSL) با دو نسخه اصلی با نامآ‌های مدولاسیون فاز دامنه بدون حامل (CAP) و مالتی پلکسر تقسیم فرکانسی قائم (DMT ) روانه بازار شد. تا سال ۱۹۹۶ CAP استاندارد «اصلی» ADSL بود و در حدود ۹۰ درصد از ارتباطات ADSL آن زمان از نوع CAP بود. DMT برای اولین استانداردهای ITU-T ADSL با نامآ‌های G.۹۹۹٫۲ , G.۹۹۲٫۱ (که به ترتیب «G. dmt» و “G. lite” نیز خوانده میآ‌شوند) مورد استفاده قرار گرفت بنابراین همه مودمآ‌های ADSL از طرح مدولاسیون DMT استفاده میآ‌کنند.

منبع:
      سایت مخابرات استان اصفهان
      http://adsl.tce.ir/Menu.aspx?Id=311&Menu=1fe2bf49-9078-4ce1-883e-ec7ad7444da8

دیدگاه

سرعت دانلود من 250 کیلو بایت در ثانیه هست یه فیلم 350 مگا بایتی رو در 30 دقیقه میگیره :eek:
        حالا من رو مودم خوندم این مودما سرعت 24 مگا بایتو سا پورت میکنن حالا سرعت من 2 مگه ببین 24 مگ چی میشههههههههههههه :applause:
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
          سرعت دانلود من 250 کیلو بایت در ثانیه هست یه فیلم 350 مگا بایتی رو در 30 دقیقه میگیره :eek:
          حالا من رو مودم خوندم این مودما سرعت 24 مگا بایتو سا پورت میکنن حالا سرعت من 2 مگه ببین 24 مگ چی میشههههههههههههه :applause:
          والا من دقیق نمیدونم اما فکر کنم کیلو بیت بر ثانیه هست ، نه بایت بر ثانیه :redface:

دیدگاه

رفتم پرسیدم گفت جلوی سرعت بازه حد اکثر سرعتو میدیم حد اکثر سرعت 2000 کی لو بیت بر ثانیه ست و سر عت دانلودش میشه 250 کی لو بایت در ثانیه ینی دو برابر سرعت بلو توث :eek:

دیدگاه

:NO:

شما بچه کجایی ؟؟ من adsl 250 با سرعت 320 کیلو بیت بر ثانیه دیده بودم نه 250000 کیلو بیت بر ثانیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ oo:
              چار فرانسه نباش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali akbar abasian
                :NO:

شما بچه کجایی ؟؟ من adsl 250 با سرعت 40 کیلو بیت بر ثانیه دیده بودم نه 250000 کیلو بیت بر ثانیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ oo:
                کاری به منطقه یا استان یا شرکت نداره!!! بسته به تعداد کاربرهای موجود در یک منطقه هست....

راستش منم چند ماه پیش که ADSL خریده بودم ، سرعتم از 200-300 پائین نمیومد! الان از 40-50 بالا تر نمیره :angry:

یا مثلا داخل خود اصفهان ، مخابرات یه سری خطوطی رو میده که سرعت دانلودش چون هنوز ترافیکی نداره 2Mb/s هست oo:

موفق باشید

دیدگاه

سلام
                  برای فهمیدن سرعت واقعی اینترنتتون به سایت زیر سری بزنید

http://www.speedtest.net/
                  تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
                  تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

دیدگاه

ping چیه؟ :question: :question: :question: :question: :eek:

دیدگاه

سلام
                      یه سوال داشتم
                      میشه چند اکانت به adsl معرفی کرد برای چند کاربر با پهنای باند مشخص؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                        ping چیه؟ :question: :question: :question: :question: :eek:
                        ping در حقیقت به معنای Packet Internet Groper به معنی پژواک گر بسته های اینترنتی میباشد در زمانی که شما مقصدی را پینگ میکنید چند نتیجه بدست می آید:
                        1- ابتدا مشخص میشود که ارتباط کارت شبکه برقرار است یا نه
                        2- مدت زمانی که بسته ارسالی از سوی کامپیوتر شما به مقصد مورد نظر نمایش داده میشود
                        3- مدت زمان بقای بسته داده مشخص میگردد
                        حال اگر شما پینگ ادرسی معروف 8.8.8.8 را بگیرید در صورتیکه کارت شبکه نصب باشد و ارتباط اینترنت برقرار شما replay دریافت میکنید
                        Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=361ms TTL=128
                        حال اعداد روبرو نشانگر چیست؟
                        32 بیت داده از مبدا به مقصد ارسال شده که در زمان 361 میلی ثانیه پاسخ دریافت شده و مدت بقای داده 128 ثانیه است
                        حال اگر این پینگ تایم پایین باشد نشان از برقراری بهتر خط اینترنت میباشد(البته نه در همه موارو بعضی اوقات سروری که پینگ میکنید مشغول است یا پینگ را بسته است) در کل اگر پینگ سایت معتبری را بگیرید و پینگ تایم کمتری داشته باشد سرعت شما بالاتر است و تابحال من پینگ تایم کمتر از 260 میلی ثانیه ندیدم (کارم NOc است)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X