اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LCD NOKIA 3310 یک LCD گرافیکی ارزان، سریع و خیلی خیلی کم مصرف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

LCD NOKIA 3310 یک LCD گرافیکی ارزان، سریع و خیلی خیلی کم مصرف

سلام دوستان
    تازگیا توی یه پروژه تحقیقاتی نیاز به مداری داشتم که صفحه نمایش داشته باشه و با باطری موبایل مدت طولانی کار کنه
    و چیزی که تونستم پیدا کنم (با تشکر از اعضاء سایت) صفحه نمایش گوشی نوکیا 3310 (معروف به لنگ کفش) بود :mrgreen:
    دقیقا نمیدونم مصرفش چقدره ولی تا همین اندازه میدونم که به همراه مدار میکرو 5 میلی آمپر مصرف میکنه که باز فکر کنم بیشترش مربوط به میکرو باشه
    این جریان رو خودم با میلی آمپرمتر اندازه گرفتم (البته بدون بک لایت ال سی دی)
    سرعتی که توی کاتالوگش اومده ماکزیمم 2Mbps هست و قیمتش هم کمتر از 5 هزار تومنه
    :wow:
    زندگي را تو بساز ،
    نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
    زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
    زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

پاسخ : LCD NOKIA 3310 یک LCD گرافیکی ارزان، سریع و خیلی خیلی کم مصرف

سلام

میشه یه چند تا عکس ازش بزارید یکم انگیزه برای کار بده به ما؟ :nerd:

دیدگاه

چجور با این lcd های گوشی موبایل میشه کار کرد ؟
      درایوراشون کجاست ؟
      برای راتباط با میکرو باید مورد اکتشاف قرار بگیرند یا جایی نوشته شده ؟ :d

دیدگاه

ای کاش می شد ما هم یه ال سی دی رنگی گرافیکی مثل N96 که توی بسکام بشه ازش استفاده بتونیم استفاده کنیم ؟
        را ستی این ال سی دی N96 که فروشگاه سایت میفروشه میشه توی بس کام ازش استفاده کرد ؟؟؟؟؟
        معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

اینکه سیاه و سفیده! :mrgreen:

فکر کنم 1100 هم ال سی دیش همین باشه!

ال سی دی گوشی 2600 هم هست البته رنگی هست و قیمتشم 7 تومنه! با بسکامم میشه راهش انداخت :nerd:

کارکردن باهاشم آسونه....حدودا کارباهاش مثل ال سی دی گرافیکی هست(KS0108)
          یه سرچ کوچوولو بکنید مطالب جالبی تو هین سایت پیدا میشه

دیدگاه

ای کاش می شد ما هم یه ال سی دی رنگی گرافیکی مثل N96 که توی بسکام بشه ازش استفاده بتونیم استفاده کنیم ؟
            را ستی این ال سی دی N96 که فروشگاه سایت میفروشه میشه توی بس کام ازش استفاده کرد ؟؟؟؟؟
            کار نشد نداره! فقط باید زحمت بکشید کتابخونش رو برای بسکام تبدیل کنید....

یه سرچی بکنید ببینید اصلا کسی قبلا این کار رو کرده؟

موفق باشید

دیدگاه

من سرچ کردم اینا رو ببنید اگه همه قبول دارند روی این کار کنیم و تبدیل کنیم
              من کدویژن بلد نیستم و این هم با کدویژن هست
              ولی انگیزه که میخواستین این میده ؟
              این دقیقا همین ال سی دی هست که فروشگاه ساین هم داره
              این هم برنامه توی کدویژن
              http://thomaspfeifer.net/down/nokia_...splay_test.zip
              فقط من توی بس کام می خوام

دیدگاه

سلام
                این ال سی دی ها (NOKIA 3310) بصورت SPI کار میکنن و ولتاژ کاریشون هم 2.7-3.3 هست
                این هم لینک کتابخونه اش برای بیسکامه. توضیحاتی که توی کتابخونه اش هست خیلی واضحه (البته به زبان انگلیسی نوشته شده)
                http://www.4shared.com/file/vQnPqPWp/3310.html
                این هم دیتا شیت چیپست روی ال سی دیه
                http://www.4shared.com/document/aCVbzXgs/pcd8544.html
                طریقه اتصالش هم توی لینک زیر اومده
                http://www.dharmanitech.com/2008/09/...h-atmega8.html
                موفق باشید
                زندگي را تو بساز ،

دیدگاه

نوشته اصلی توسط john lock
                  من سرچ کردم اینا رو ببنید اگه همه قبول دارند روی این کار کنیم و تبدیل کنیم
                  من کدویژن بلد نیستم و این هم با کدویژن هست
                  ولی انگیزه که میخواستین این میده ؟
                  این دقیقا همین ال سی دی هست که فروشگاه ساین هم داره
                  این هم برنامه توی کدویژن
                  سلام ممنون از اینکه اطلاعات خوبی جمع کردید
                  من شخصا پایه ام روی این ال سی دی 6100 کار کنیم توی بیسکام
                  زندگي را تو بساز ،

دیدگاه

من هم موافقم و یه موردی اگه دوستان بتونن کمک کن ممنون میشم
                    شما هم اسم تاپیک رو اصلاح کن الان صدای همه در میاد
                    و یه سوال هم من دارم اگه من دارم روی یه پروژه کار می کنم که باید از یه ال سی دی گرافیکی رنگی بزرگ استفاده کنم اون هم توی بسکام من دقیقا می خوام بدونم چه ال سی دی هایی هست توی بازار ایران که میشه توی بس کام درایورش کرد این 6100 هم خوبه ها و لی خیلی کوچیکه من چیزی که نیاز دارم یه ال سی دی 4 برابر n96 هیت که توی فروسگاه سایت هم موجوده
                    ای کاش دوستان که توی فروشگاه کار می کنند به خاطر فروش هم که شده بیان و کمک کنند این ال سی دی N96 رو درایو کنیم

دیدگاه

سلام آقا نیما
                      ممنون از همراهیتون
                      راستش من زیاد وارد نیستم اگه ممکنه شما بحث در مورد ال سی دی N96 رو در یه تاپیک جدید ادامه بدید
                      ممنون :nerd:
                      زندگي را تو بساز ،

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microware

شما خودت گفتی که پایه هستی من که اصراری نداشتم عزیزم

دیدگاه

سلام
                          قبلا یکی از کاربرای سایت این LCD رو با بسکام را انداخته بودن اما تا جایی که یادمه با بسکام سرعتش خیلی پایین تر میاد
                          چجور با این lcd های گوشی موبایل میشه کار کرد ؟
                          درایوراشون کجاست ؟
                          برای راتباط با میکرو باید مورد اکتشاف قرار بگیرند یا جایی نوشته شده ؟ :
                          LCD های موبایلی که موازی هستن راه اندازیشون آسون تره(مثله همین ELT240320ATP) و LCD های موبایلی که سریال هستن (اکثر گوشی های نوکیا و سونی اریکسون و ساسونگ همگی به صورت سریال را اندازی میشن)
                          مثله همین 6100 که اونم سریال هستش و با SPI راه میوفته یکم مشکل تره
                          راه اندازی این جوری LCD ها زیاد هم سخت نیستش با مراجعه به دیتاشیت چیپ ستشون تمام دستورات و رجیستر هاشون رو براتون نوشته شده هستش و تقریبا اصول راه اندازیشون شبیه KS0108 یا LM016 هستش و اگه قبلا با این LCD ها کار کرده باشین میبینین که راه اندازیشون خیلی ساده هست
                          من یک بار خاستم که LCD 6100 رو را بندازم ولی چون 6100 پیدا نکردم مجبور شدم از نزدیک ترین مشابهش مثله 2600 استفاده کنم که فقط یه سوکت ریز 10 پین داره و متاسفانه راه نیفتاد
                          در مورد LCD N96 باید بگم که من با AT91 راش انداختم و برام خیلی جالب بود چون قیمتش خیلی ارزون تره و کیفیتش هم بدک نیستش
                          نیاز به کار کردن نداره ! داخله بسکام کتابخونش هستش و چیپ ست های PCF8533 رو ساپورت میکنه(مثله 6100)
                          و یه سوال هم من دارم اگه من دارم روی یه پروژه کار می کنم که باید از یه ال سی دی گرافیکی رنگی بزرگ استفاده کنم اون هم توی بسکام من دقیقا می خوام بدونم چه ال سی دی هایی هست توی بازار ایران که میشه توی بس کام درایورش کرد این 6100 هم خوبه ها و لی خیلی کوچیکه من چیزی که نیاز دارم یه ال سی دی 4 برابر n96 هیت که توی فروسگاه سایت هم موجوده
                          LCD های بزرگتر از 2.8" توی بازار هستش و جوان تا 8" رو هم داره ولی قیمتاش خیلی بالاست مثلا 8" قیمتش 350 تومنه ! شما الان میتونی با 250 تومن یک لبتاب با یک LCD 10.1" بخری
                          ای کاش دوستان که توی فروشگاه کار می کنند به خاطر فروش هم که شده بیان و کمک کنند این ال سی دی N96 رو درایو کنیم
                          این جوری که دیگه اسمش رو نمیشه فروشگاه گذاشت باید اسمش رو آموزشگاه گذاشت :mrgreen:

در مورد 3100 هم یک LCD سریال هستش و با SPI راه اندازی میشن
                          سورسش با کدویژن و کتابخونه ی راه اندازی 3100 توی پروتیوس رو پیوست کردم

فایل های پیوست شده

دیدگاه

اینم پست استفاده PCF8833 (چیپست همون 2600) در داخل بسکام

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18207.0

دیدگاه

سلام
                              بنا به درخواست آقای alieb مطالب خودم رو دوباره پلود کردم
                              http://www.4shared.com/rar/KW6leq2x/Nokia_3310_LCD.html
                              زندگي را تو بساز ،

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X