اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دقیقترین سنسور دما

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دقیقترین سنسور دما

با سلام
    به نظر شما دقیقترین سنسور دما در محدوده -50تا +70 درجه با استفاده از avr بشه راه اندازی کرد و به راحتی پیدا بشه چیست

پاسخ : دقیقترین سنسور دما

میتونی از DS18B20 استفاده کنی
    رزلوشن اون 0.5 درجه سانتیگراد هست

موفق باشی

دیدگاه

smt160 چه طوره؟

دیدگاه

توی چه محیطی میخای استفاده کنی صنعتی یا خانگی .
        smt160 خوبه یعنی جدید ترین تکنولوژی هستش. خروجیش هم pwm بهت میده که باید محاسبه کنی ببینی دما چقدره
        انجمن LABVIEW
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
        اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
        http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nex2004
          توی چه محیطی میخای استفاده کنی صنعتی یا خانگی .
          smt160 خوبه یعنی جدید ترین تکنولوژی هستش. خروجیش هم pwm بهت میده که باید محاسبه کنی ببینی دما چقدره
          برای استفاده خانگی است

دیدگاه

سلام
            بچه ها شاید باورتون نشه ولی من تو یک پروژه از lm35 استفاده کردم و اون پروژه هم مهم بود برای همین طرف قرارداد دستگاه رو با دماسنج های هواشناسی چک کرد و با تعجب فراوان فقط 0.3 تا 0.5 درجه سانتی گراد اختلاف مشاهده شد برای همین از آن به بعد من در همه پروژه هام از lm35 استفاده می کنم فقط تنها عیبش respond time بالا هست که اگر درست یادم باشه بالای 3 دقیقه هست.
            همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad hassanzade
              سلام
              بچه ها شاید باورتون نشه ولی من تو یک پروژه از lm35 استفاده کردم و اون پروژه هم مهم بود برای همین طرف قرارداد دستگاه رو با دماسنج های هواشناسی چک کرد و با تعجب فراوان فقط 0.3 تا 0.5 درجه سانتی گراد اختلاف مشاهده شد برای همین از آن به بعد من در همه پروژه هام از lm35 استفاده می کنم فقط تنها عیبش respond time بالا هست که اگر درست یادم باشه بالای 3 دقیقه هست.
              با سلام
              من از lm35 استفاده کردم دقتش نسبتا خوبه در حد یک درجه, اما در هر صورت این یک سنسور آنالوگه و هنگام تبدیل به دیجیتال مقداری دقتش پایین میاد
              ضمن اینکه به علت پلاستیکی بودن پکیجش زمان پاسخگویی آن طبق گفته شما بالاست

دیدگاه

من از SMT160 تو یه سردخونه که دماش حدود 2-5 درجه هست استفاده کردم
                الان 1 ساله داره بدون مشکل کار میآ‌کنه
                دقتش هم 0.7 درجه هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid67
                  من از SMT160 تو یه سردخونه که دماش حدود 2-5 درجه هست استفاده کردم
                  الان 1 ساله داره بدون مشکل کار میآ‌کنه
                  دقتش هم 0.7 درجه هست.
                  چه رنجی رو میشه با این سنسور اندازه گرفت ؟
                  اگه فاصله سنسور تا میکرو 15 متر باشه و من بخوام با سیم این فاصله رو به هم وصل کنم مثلا اگه از lm35 استفاده کنم چون تغییر دما روی ولتاژش تاثیر میذاره پس 15 متر چون افت ولتاژ میده پس دما رو کمتر نشون میده
                  حالا smt160 که از pwm استفاده میکنه همین مشکل براش پیش میاد یا نه؟

دیدگاه

-45 تا 130+
                    در مورد فاصله هم نمیآ‌دونم 15 متر جواب میآ‌ده یانه
                    فرکانسش هم 1KHz هست

دیدگاه

حالا smt160 بهتره یا ds1820?

دیدگاه

دوستان منم تو یه ترموستات دست ساز از lm35 استفاده کردم،همش بین دو درجه بالا پایین میشه، وقتی اختلاف بین قطع و وصلی رو رو یک درجه می ذارم، تند تند قطع و وصل میشه!تو برنامه ترفند داره یا تو مسیر خروجیش؟؟

ممنون!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ho3in54
                          دوستان منم تو یه ترموستات دست ساز از lm35 استفاده کردم،همش بین دو درجه بالا پایین میشه، وقتی اختلاف بین قطع و وصلی رو رو یک درجه می ذارم، تند تند قطع و وصل میشه!تو برنامه ترفند داره یا تو مسیر خروجیش؟؟

ممنون!!!
                          اون مدار rc که تو دیتا شیت گفته رو گزاشتید؟
                          میانگین گیری کنید.
                          در ضمن ترموستات رو به صورت هیسترزیسی میبندن!

دیدگاه

یه مقاومت 75اهم و یه خازن 1میکرو فاراد 16 ولت گذاشتم!

متوجه هیسترزیسی می بندن نشدم!

برای ترموستات هیترزس تعریف کردم که از 1 تا 9 درجه بشه تنظیم کرد!

دیدگاه

بله همون رو میگم.
                              منظورم من از هیسترزیس اینه که مثلا دما اگه از یه حدی رفت پایینتر هیتر ON بشه و از یه حدی امد بالاتر هیتر OFF بشه. و این نقطه ON و OFF یه چند درجه باهم اختلاف دارند مثلا 4 درجه. شما گفتید که سر یه درجه دائم خاموش و روشن میشه به خاطر همین اینو گفتم. ببخشید من عجله کردم تو پاسخ دادن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X