اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور صنعتی برای دمای 0 تا 300 درجه سانتیگراد قابل اتصال به AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور صنعتی برای دمای 0 تا 300 درجه سانتیگراد قابل اتصال به AVR

ما اومدیم یه جا یه لاف زدیم که از الکترونیک صنعتی چیز حالیمونه و سنسور صنعتی با مشخصات بالا را گفتم LM35 حالا دیتاشیتش رو خوندم دیدم این نه یه سنسور صنعتیه و نه در محدوده کاری 300 درجه.
    کسی میدونه به این دوستم چه سنسوری را معرفی کنم؟

پاسخ : سنسور صنعتی برای دمای 0 تا 300 درجه سانتیگراد قابل اتصال به AVR

ساده ترینش PT100 یا اگر گیرت بیاد PT1000 هست تا +600 رو میتونه اندازه بگیره

دیدگاه

میشه در موردش یه کم توضیح بدین من که چیز زیادی از اینترنت نفهمیدم

دیدگاه

سلام، باید از ترموکوپل j یا k استفاده کنی،خروجی ترموکوپل رو باید بدی به ad595 or ad594 تا خروجی خطی 10 میلی ولت به ازای هر درجه سانتیگراد داشته باشی،در آخر هم باید این خروجی خطی رو بدی به ADC ،که باید از آی سی ADC خارج از میکرو استفاده کنی مثل AD574 که 12 بیتی،ADC خود میکرو از نظر من به درد نمی خوره چون خطا داره ،موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
          میشه در موردش یه کم توضیح بدین من که چیز زیادی از اینترنت نفهمیدم
          PT100 یه سنسور RTD هست که مقاومتش به ازای 0 درجه دقیقا 100 اهم و به ازای هر درجه تقریبا 0.385 اهم به مقاوتش افزوده میشه
          PT1000 هم دقیقا مثل PT100 هست با این تفاوت که به ازاری 0 درجه مقاومتش 1000 اهم و به ازای هر درجه 3.85 اهم به مقاومتش افزوده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behi88
            PT100 یه سنسور RTD هست که مقاومتش به ازای 0 درجه دقیقا 100 اهم و به ازای هر درجه تقریبا 0.385 اهم به مقاوتش افزوده میشه
            PT1000 هم دقیقا مثل PT100 هست با این تفاوت که به ازاری 0 درجه مقاومتش 1000 اهم و به ازای هر درجه 3.85 اهم به مقاومتش افزوده میشه
            سنسور مناسب و خوبی به نظر میرسه درایو کردن اون هم راحته و ارزون در مقایسه با ترموکوپل.
            اما ایا بسته بندی اون مناسب هست یعنی یه سنسور 2 پایه که نیست خودمون محفظه و سیم و اینهاشا بسازیم؟ :biggrin:

دیدگاه

یه سنسور 2 پایه هست که در بعضی پکیج ها یه پلیت سیلیکونی برای نصب راحت تر بهش وصل کردن ولی بیشتربدون پلیت میفروشن اندازش هم 2*2 میلیمتر هست

دیدگاه

سلام.من یه سنسور میخوام که تا 200 درجه رو اندازه گیری کنه.از pt هم نمی خوام استفاده کنم چون شنیدم زیاد دقیق نیست کسی سنسور میشناسه؟
                ممنون می شم بهم معرفی کنین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehnil
                  سلام.من یه سنسور میخوام که تا 200 درجه رو اندازه گیری کنه.از pt هم نمی خوام استفاده کنم چون شنیدم زیاد دقیق نیست کسی سنسور میشناسه؟
                  ممنون می شم بهم معرفی کنین؟
                  لینک زیرو ببین پاسخ شماره 7
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...5434#msg605434

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X