اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل وسایل برقی با تلفن ثابت(بسیار فوری)!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل وسایل برقی با تلفن ثابت(بسیار فوری)!!!

سلام میدونم که این موضوعی قدیمی ولی من بهش احتیاج دارم اینجا نوشتم
    میخوام با atmega16 و یه ایسی شماره های گرفته شده از مبدا را دیکود کنم و دستور قطع یا وصل وسایل برقی را بدم. همچنین یه ایسی ضبط صدا هم بزارم که به صورت تلفن گویا صدا را پخش کنه.

1- ابتدا میخواستم بدونم که تلفن ایران بیشتر سیستم dtmf هست یا fsk اگه ممکنه یه ایسی معرفی کنید که با هر دو کار کنه و توبازار هم گیر بیاد.

2-همچنین یه ایسی ضبط صدا که با میکرو به راحتی کنترل بشه وبازام تو بازار موجود باشه

3-در مورد نقشه هم توی این نقشه ها موندم یکیش نقشه ای که توی کتاب 10 پروژه avr است و چندتا نقشه توی همین سایت که بعضی از دوستان اشاره کردن که جواب نمیده یا مثلا (در مبدا) با تلفن ثابت جواب میده ولی با موبایل نه یا یه حالتی که بعضی از شماره ها رو تشخیص میده ولی بعضی ها رو نه خلاصه اگه ممکنه کسی که واقعا این پروژه را کار کرده یه نقشه بی عیب بزاره لطفا(لیست قطعات هم کامل باشه چون میخوام برم بخرم)
    دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

پاسخ : کنترل وسایل برقی با تلفن ثابت

من یکی توی پروژه های تکمیل شده با AVRگذاشتم و مطمنا کار میکنه فقط ضبط و پخش صدا نداره (چند تا نکته داره که اگه خواستی درست کنی بگو تا بهت بگم)
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

پاسخ : کنترل وسایل برقی با تلفن ثابت!!

حتما میخوام درست کنم و منتظر پاسخ دوستان هستم اگه دیر جواب میدم بعضی وقتا به نت دسترسی ندارم حالا لطفا توضیحاتتون رو بفرمایید و بگید کدوم پروژه .
      من تمام سوالاتم رو سعی میکنم با شماره بزارم دوستان لطفا جواب همشو(هر کدومشو میدونید) بزارید میخوام استفاده کنم.(البته خواهشمندم سوالات بالا رو جواب بدید ).
      دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

دیدگاه

پاسخ : کنترل وسایل برقی با تلفن ثابت!!!

بیا دوست عزیز اینم لینکش
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=35457.0
        در مورد سوال ها
        1-برای پروژه شما اصلا مهم نیست ولی باز هم میگم
        برای شماره گیری همیشه از DTMF استفاده میشه و برای سیستم CALERID از FSK

2- ای سی ISD4004 هست ولی اصلا توصیه نمیکنم
        فوق العاده آیسی بد قلقی هستش تا اونجا که حتی دیتاشیتش اشتباهاتی داره و طبق گفته یکی از دوستان که با شرکت سازنده این ای سی مکاتبه کرده بوده حتی اونها هم دلیل خیلی از مشکلاتش رو نمیدونستن!!! سری APR هم هست ولی من تا حلا باهاش کار نکردم
        البته محدودیت هایی داره از قبیل مدت زمان کوتاه ضبط کردن و محدود بودن آدرسها
        ولی آی سی VS1003 هست که هم ضبط میکنه هم پخش (البته این آی سی برای این کارها ساخته نشده ولی به نظز من بهترین گزینه هست چون
        1- به دلیل استفاده از رم MMC دیگه مشکل حافظه ندارید
        2-کیفیت فوق العاده بالا چون MP3 یا WAV یا MIDI و فکر کنم WMA پخش میکنه
        3- کار باهاش زیاد سخت نیست "البته کمی سخته"
        4- کوچیک و جمع و جور و با حداقل مدارات خارجی
        )
        3- من پروژه خودمو توصیه میکنم
        بازم مشکلی بود بفرمایید
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

4-اقا درباره این j14 هم یه توضیحی بده

5-رله های خروجی 5 به 220 هست یا خیر در صورت خیر ایا این نوع رله گیر میاد یانه
          6-خودم نقشه رو روی کاغذ رسم میکنم و لیست قطعات رو به طور کامل از تو پروتئوس در میارم ولی یه موقعه اگه نقشه شماتیک و لیست قطعات رو به طور کامل داری(باذکر شماره قطعه و جزئیات مثلا خازن 27n سرامیکی 100v )
          برام بزار تا دوباره کاری نکنم .

7-این ایسی صدا 48 پایه بود و کلی قطعه جانبی من حداکثر به 1تا 1.5 دقیقه ضبط صدا نیاز دارم و دوست دارم کار با اون و کنترلش با میکرو راحت باشه دوستان اگه چنین ایسی سراغ دارید و با اون کار کردید معرفی کنید.
          8-من میخوام با bascom avr کار کنم ایا در رابطه با برنامه نویسی میتونم رو کمکتون حساب کنم!؟
          با تشکر فراوان از شما
          دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

دیدگاه

کسی نبود جواب سوالای منو بده مخصوصا در مورد ایسی صدا:

:icon_razz: :icon_razz:
            :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:
            :icon_razz:
            دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

دیدگاه

لطف کن سوالات مربوط به هر مدار رو تو تاپیک خودش بپرس
              j14برای پروگرم کردن مداره
              منظورتون رو از 5 به 220 متوجه نمیشم فقط این نکته رو بگم که رله ها 5 ولته ولی به خروجیش هرچی بزنی فرقی نمیکنه ولی بسته به نوع رله انتخابی شما جریان محدودی ازش میتونی بکشی
              که اصولا زیر 10 آمپر هستش
              اگر وقت داشته باشم روی کمک من حساب کن

دیدگاه

امیر جان از توجهت ممنونم(بنازم به مرامت نصف شبها میای جواب میدی)
                بعد میگن عنوان پستتون رو "کمک کنید" "فوری" قرار ندید ما هم روز اول همین کارو کردیم که این بلا سرمون اومد فقط یه نفر به ما کمک میکنه که ازش خیلی سپاسگزارم.
                حالا این نقشه را که توی سایت بود (البته با کمی تغییرات) اینجا میزارم همراه با لیست قطعات بیا در مورد این صحبت کنیم و اگه مشکلی نداشت من برم عملیاتی کنم.

از تمام دوستان تقاضا دارم در مورد ایسی ضبط و پخش صدا یه ایسی در دسترس و با کارکرد اسان معرفی کنند :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

9- ایا این چوک ابی همین 5 پایه هست؟
                10-در مورد ارسال صدا روی خط ایا جای خوبی روی مدار را انتخاب کردم و روی mt8870 اثر نمیگذارد؟
                11-یه روشی بگو که سیم تلفن رو از هر سمتی وصل کردم مدار عمل کنه.

http://www.speedyshare.com/files/22613306/download/phone.rar

دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

دیدگاه

پاسخ : کنترل وسایل برقی با تلفن ثابت(بسیار فوری)!!!

9- بله همین 5 پایه است
                  10- بله بهترین جا همین جاست و در کار 8870 تاثیری نداره
                  11- همین مدار همینجوریه (پل دیود قبل از اپتوکوپلر)
                  در مورد ای سی هم اگه بتونی isd2560 گیر بیاری فکر کنم بهترین باشه

دیدگاه

در مورد تشخیص زنگ که فرقی نمیکنه از کدوم طرفی باشه ولی من منظورم قسمت دیکود کنندش بود که اگه پایانه ها عوض بشه دیگه عمل نمیکنه؟!؟!
                    دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

دیدگاه

نه تو این مدار و نه در مدار من از لحاظ دیکد کردن جهت اصلا مهم نیست

دیدگاه

میگم چرا نصب شبا میای

اخه تو مدار خودت به یکی گفته بودی ازمون و خطا .از یه سمت جواب میده از یه سمت نه؟

این عین سوال و جواب:
                        در صورتی که تلفن رو به صورت برعکسبه پریز تلفن متصل کنیم اتفاقی نمیافته و تلفن کار میکنه.
                        ایا این مدار هم به این شکل هست؟ به چه نحوی؟

سلام
                        نه جهت داره و باید چهت رعایت بشه
                        در غیر این صورت میکرو توی حلقه تشخیص زنگ گرفتار میشه و مدار از کار میوفته
                        دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alizard

نه جهت داره و باید چهت رعایت بشه
                          در غیر این صورت میکرو توی حلقه تشخیص زنگ گرفتار میشه و مدار از کار میوفته
                          نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
                          نه تو این مدار و نه در مدار من از لحاظ دیکد کردن جهت اصلا مهم نیست
                          فکر نکنم نیازی به توضیح داشته باشه!
                          در طول روز وقت ندارم

دیدگاه

سلام alizard
                            راستشو بخوای منم خیلی دوست دارم تو بحث شما عزیزان شرکت کنم
                            آخه منم دارم یه مدار کنترل خط درست می کنم و تقریبا آخرشه
                            برای آی سی ضبط صدا , من آی سی APR9600 رو پیشنهاد میکنم , آخه خودم یه پروژه بستم که ضبط و پخش صدا و کنترل اون با میکرو بود و کامل جواب گرفتم,
                            این آی سی 8 track ذخیره صدا داره و میتونی تو هر track جداگونه صدا ضبط کنی و با کنترل پایه های اون با میکرو هر track ای که میخوای رو پخش کنی
                            حافظشم بد نیست , یعنی برای پروژه من که کافی بود ( من تا 80 ثانیه ضبط کردم)

behi

دیدگاه

آقای کاخکی...
                              مداری که من بستم مثل مدار خودتون 3 قسمت داره : 1) قسمت تشخیص زنگ 2)قسمت تشخیص tone dtmf
                              و3) قسمت کنترل با میکرو که خط تلفنو بعد از 5 بوق وصل می کنه و ...
                              قسمت اول رو جواب گرفتم , قسمت دوم رو هم جداگونه جواب گرفتم ولی وقتی به همرو با هم وارد مدار میکنم بعد از 5 بوق و وصل شدن خط, مدار فقط شماره اول رو تشخیص میده و دیگه از کار میفته
                              البته بگم من از آی سی uln2003 استفاده نکردم و برای همه رله ها از ترانزیستور c945 استفاده کردم
                              اگه میشه راهنماییم کنید.. :sad:
                              behi

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X