اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پردازش تصاویر با استفاده از نرم افزار مطلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پردازش تصاویر با استفاده از نرم افزار مطلب

با سلام
    من بر روی پروژه ای به نام بازشنلسی چهره های سه بعدی کار می کنم . من بایدبرای این پروزه با استفاده از الگوریتم های موجود در کتاب گنزالس برنامه ای بنویسم که بتواند چهره های سه بعدی را تشخیص دهد . اما من زیاد با این موضوع آشنایی ندارم و نمی دانم از کجا شروع کنم. اگه شما با این موضوع آشنایی دارید لطفاً مرا راهنمایی فرمایید. :question:

پاسخ : پردازش تصاویر با استفاده از نرم افزار مطلب

با سلام

شما تصاویرتون سه بعدی هست؟ منظورم اینه که شما پایه کار دارید با تصاویر سه بعدی کار میکنید؟
    روشهای کتاب گنزالس؟ چه روشی؟
    اول خود کتاب رو باید بخونید و اون روشهایی رو که مدنظرتون هست رو مطالعه کنید و دستوراتشو در محیط متلب یاد بگیرید... این کلیت هست ... تصاویرتون رو به احتمال زیاد باید تبدیل کنیئد .. بگید دقیقا چی مدنظرتون هست؟ تا بهتره موضوع روشن شه ...

موفق باشید ...
    [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

با سلام
      تصاویری که من برروی آنها کار میکنم سه بعدی است.من کتاب گنزالس را مطاله کرده ام و در حد مقدماتی با پردازش تصویر آشنایی دارم . من می خواهم برنامه ا ی بنویسم که با با استفاده ازمحاسبه گرادیان یا لاپلاس تصویر سه بعدی مورد نظر ، تصویر را لبه یابی کند و با استفاده از الگوریتم تطبیق و همبستگی تصویر مورد نظر را از بین چند تصویر تشخیص بدهد. اگه با این موضوع آشنایی دارید مرا راهنمایی کنید.:question:

دیدگاه

سلام ...............

نوشته اصلی توسط maryam.nejati
        با سلام
        تصاویری که من برروی آنها کار میکنم سه بعدی است.من کتاب گنزالس را مطاله کرده ام و در حد مقدماتی با پردازش تصویر آشنایی دارم . من می خواهم برنامه ا ی بنویسم که با با استفاده ازمحاسبه گرادیان یا لاپلاس تصویر سه بعدی مورد نظر ، تصویر را لبه یابی کند و با استفاده از الگوریتم تطبیق و همبستگی تصویر مورد نظر را از بین چند تصویر تشخیص بدهد. اگه با این موضوع آشنایی دارید مرا راهنمایی کنید.:question:
        3D Reconstruction؟ این کاریه که شما میخواید انجام بدید؟ ممکنه یه کم بازتر توضیح بدید؟ منتظر میمونم .. موفق باشید ..
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با سلام
          پروژه پایانی من در باره بازشناسی چهره های سه بعدی است. که من می خواهم برای این پروژه بانرم افزار مطلب برنامه ای را بنویسم که تصویر شخصی را که توسط دوربین فیلم برداری می شود مابین تصاویری که در بانک اطلاعاتی ذخیره شده اند را تشخیص بدهد اما این برنامه را نمی خواهم با ابزار وتوابع موجود در نرم افزار انجام بدهم بلکه می خواهم برنامه الگوریتم هایی که برای این کار موجود است را بنویسم. به فرض برا ی تشخیص لبه دستور Edge موجود است اما من می خواهم بجای استفاده از این دستور یا تابع می خواهم برنامه ای بنویسم ،که تصویر توسط برنامه الگوریتم لاپلاس یا گرادیان ویا غیره لبه یابی شود و بر روی تصویر اعمال شود. اگر با این موضوع آشنایی دارید مرا راهنمایی فرمایید. با تشکر از توجه شما :smile:

دیدگاه

سلام ...............

نوشته اصلی توسط maryam.nejati
            با سلام
            پروژه پایانی من در باره بازشناسی چهره های سه بعدی است. که من می خواهم برای این پروژه بانرم افزار مطلب برنامه ای را بنویسم که تصویر شخصی را که توسط دوربین فیلم برداری می شود مابین تصاویری که در بانک اطلاعاتی ذخیره شده اند را تشخیص بدهد اما این برنامه را نمی خواهم با ابزار وتوابع موجود در نرم افزار انجام بدهم بلکه می خواهم برنامه الگوریتم هایی که برای این کار موجود است را بنویسم. به فرض برا ی تشخیص لبه دستور Edge موجود است اما من می خواهم بجای استفاده از این دستور یا تابع می خواهم برنامه ای بنویسم ،که تصویر توسط برنامه الگوریتم لاپلاس یا گرادیان ویا غیره لبه یابی شود و بر روی تصویر اعمال شود. اگر با این موضوع آشنایی دارید مرا راهنمایی فرمایید. با تشکر از توجه شما :smile:
            حقیقتش من باز برام هنوز سوال باقی هست و اون اینه که شما میخواید تنها با گرفتن Edge و استفاده از ماتریس اون Recognition رو انجام بدید؟ همین؟ یه مقدار کم نیست؟ بعد یه سوال دیگه .. دیتابیس شما الان چیه؟ اونم میشه بگید؟ راستی دو تا قایل زیر رو هم خیلی خوب میشه اگه ببینید .. فکر کنم بتوننن کمکتون کنن .. موفق باشید ..

A Sruvey of 2D and 3D Face Recognition
            فایل های پیوست شده
            دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با سلام
              ببخشید مثل اینکه من خوب توضیح ندادم وباعث شدم متوجه منظورم نشدید. من با یک تشخیص لبه اینکار را انجام نمی دهم . همانطور یکه شما هم اطلاع دارید تشخیص یا بازشناسی یک تصویر باید مراحلی را طی کند که عبارتست از : بهینه سازی تصویر ، تشخیص لبه ، بخش بندی تصویر و باز شناسی تصویر که برای تمامی انجام این مراحل نرم افزامطلب امکاناتی را دارد ولی من نمی خواهم از این امکانات یا ابزار استفاده کنم بلکه می خواهم با الگوریتم هایی که هر کدام از این مراحل بازشناسی دارند برنامه ای برای این پروژه بنویسم . اما آشنایی کاملی با نرم افزار مطلب ندارم و نمی دانم برای این کار از کجا شروع کنم. در ضمن از بابت فایل متشکرم . با تشکر از توجه شما :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X