اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با 7448

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با 7448

سلام. من خروجی مبنای 2 چهار بیتی رو دادم به 7448 . روی سون سگمنت عددهای 1 تا 9 رو به خوبی دارم. اما وقتی خروجی مبنای 2 من میشه 10 روی سون سگمنت یه حرف c نشون میده. یعنی پارتهای g . e . d . c . چکار باید بکنم که عدد 0 رو نشون بده ؟
    وقتي كسي فقير مي شود خوبيهايش حقير مي شود و كسي كه زور و زر دارد عيبهايش هنر مي شود

پاسخ : مشکل با 7448

علیک سلام
    اگه میخواهی رو 7 سگمنت عدد 0 رو نشون بدی باید خروجی مبنای 2 چهار بیتی هم که میدی به 7448 صفر باشه یعنی 0000 نه 1010
    اگه میخواهی عدد 10 رو نشون بدی باید از 2 تا 7 سگمنت کنار هم و 2 تا 7448 استفاده کنی به یکی از 7448 0 بدی و به اونیکی 1 که در کل میشه 1 و 0 که وقتی 7 سگمتها رو کنار هم قرار بدی عدد 10 رو نشون بده
    امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم
    The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

میدونم که خروجی باید 0000 باشه. میخوام ببینم راه حلی هست که بشه برای 1010 روی سون سگمنت 0 نشون داد؟ ممنونم
      وقتي كسي فقير مي شود خوبيهايش حقير مي شود و كسي كه زور و زر دارد عيبهايش هنر مي شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی رضائی
        میدونم که خروجی باید 0000 باشه. میخوام ببینم راه حلی هست که بشه برای 1010 روی سون سگمنت 0 نشون داد؟ ممنونم
        من فکر میکنم تنها راه شما استفاده از گیت های منطقی باشه. به صورتی که وقتی اعداد از 10 به بالا میشن، آی سی شما خاموش بشه و سگمنت از گیت ها فرمان بگیره. برای توضیح بیشتر به مدار داخلی آی سیتون دقت کنید. خروجی های این آی سی فقط برای اعداد از 0 تا 9 تعریف شده و برای بقیه هیچ تعریفی نشده و در جدول وضعیت، خروجی برای اعداد بالای 10 به صورت بی اهمیت تعریف میشه. بنابراین برای این کار شما باید با گیت ها، یه مدار طراحی کنی و به این آی سی اضافه کنی. با این شرط که حتما وقتی اعداد بالای 10 شد آی سی خاموش بشه تا تداخلی بین خروجی آی سی و گیت ها بوجود نیاد. اگر هم بخوای بدون گیت این کار رو بکنی ممکنه در نمایش اعداد 0 تا 9 مشکل بوجود بیاری.
        موفق باشی
        چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X