اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درد و دلهای یک پژوهشگر و سوالات بی جواب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درد و دلهای یک پژوهشگر و سوالات بی جواب

سلام به همه دوستان و اساتید محترم
    آدمی که شدیدا کنجکاوه و عاشق آموختنه و در الکترونیک میخواد تسلط پیدا کنه و از این رهگذر این عطش رو فرو بنشونه و هر روز به بهانه ای اینچنین از خواب بیدار بشه ولی الان سردر گمه چه چاره کنه؟؟؟؟؟؟
    آیا برای شما هم پیش اومده که احساس بیهودگی کنید؟ وقتی اینجوری شده چیکار کردین؟ دوباره شروع کردین؟
    رشته عوض کردین؟

مطمئنا این سوال خیلی از دوستان هم درد منه.در این راه مادیات مهم نیست چون به نظر من چنین آدمی به دنبال حقیقته و این بهترین معنویت و قشنگترین عبادته.
    جای همچین تاپیکی در همه انجمنها خالیه.
    سرتون رو درد نیارم-من شدیدا نیاز به راهنمایی شما دارم-لطفا کمکم کنید.
    یه دارنده مدرک کاردانی الکترونیک برای تبدیل شدن به یک طراح مدارات آنالوگ (گیرنده و فرستنده و ...)-مدارات دیجیتال (پیاده سازی پروتکلهای مختلف مخابراتی و شبکه های کامپیوتری و ...) بطور عمومی بایستی از کجا شروع کنه-چه کتابهایی رو به شکل سلسله مراتبی باید تهیه و مطالعه کنه.

در ضمن اگه از دوستان کسی درد ودل هایی اینچنین داشت در این تاپیک بیاره تا از راه حل ها و تجارب دیگران استفاده کنه. با تشکر

پاسخ : درد و دلهای یک پژوهشگر و سوالات بی جواب

من با avr - z80 - pic - 8051 - fpga -cpld -pld آشنا هستم و سی سالمه - می دونم که اگه بخوام میتونم با avr خیلی کارا بکنم اما دلیلی نمیبینم یعنی مداری که من میخوام و باهاش عشق میکنم اینا نیستن - مثلا میخوام : بتونم یه گیرنده AM با همه طبقاتش رو با علم و تسلط و بدون کپی کاری کاملا طراحی کنم و بفهمم
    یا یه پروتکل تستر بسازم - یا یه سوییچ تلفن کوچیک با همه امکانات و لینک E1 با سیگنالینگ CAS-3Bit یا SS7 .اینا نیاز به پایه داره - نیاز به مطالعه داره - مثلا تسلط به معادلات دیفرانسیل - برای طراحی گیرنده باید یه کتاب مدارات مخابراتی رو غورت بدم
    من عاشق اینم که اینجوری بشم - ولی نمیدونم از کجا شروع کنم - چه کتابایی - به چه ترتیبی - برم انقلاب بگم چه کتابی رو میخوام - از اینترنت بخاطر گستردگی و القای حس ناآرومی و تشویش زیاد خوشم نمیاد. عاشق یه جای دنج و آروم برای مطالعه ام . از کلاس اول راهنمایی یه میزکار داشتم - الانم تو یه شرکت مخابراتی تولید کننده سوییچ مشغولم- لطفا بیشتر راهنماییم کنید- ممنون از لطفتون.

دیدگاه

پاسخ : درد و دلهای یک پژوهشگر و سوالات بی جواب

نوشته اصلی توسط jerjis1912
      یه دارنده مدرک کاردانی الکترونیک برای تبدیل شدن به یک طراح مدارات آنالوگ (گیرنده و فرستنده و ...)-مدارات دیجیتال (پیاده سازی پروتکلهای مختلف مخابراتی و شبکه های کامپیوتری و ...) بطور عمومی بایستی از کجا شروع کنه-چه کتابهایی رو به شکل سلسله مراتبی باید تهیه و مطالعه کنه.
      به نظر من شما اول بهتره مشخص کنی که به چه جور موضوعاتی علاقه مندی و اصلاً در چه زمینه هایی اطلاعات داری. این چیزایی که تو پرانتز برای مدارات دیجیتال نوشتی خیلی مباحث بزرگین و تا حدودی بحث رو از موارد صرفاً دیجیتال بالاتر می برن. این موارد بیشتر به برنامه نویسی مرتبط میشه. به نظرم شما بگو تو چه مواردی اطلاعات داری، مثلاً چقدر از مقدمات دیجیتال یا میکرو ها رو بلدی و از این جور چیزا که بشه یه کاری کرد. :job:

نوشته اصلی توسط jerjis1912
      من با avr - z80 - pic - 8051 - fpga -cpld -pld آشنا هستم و سی سالمه - می دونم که اگه بخوام میتونم با avr خیلی کارا بکنم اما دلیلی نمیبینم یعنی مداری که من میخوام و باهاش عشق میکنم اینا نیستن - مثلا میخوام : بتونم یه گیرنده AM با همه طبقاتش رو با علم و تسلط و بدون کپی کاری کاملا طراحی کنم و بفهمم
      یا یه پروتکل تستر بسازم - یا یه سوییچ تلفن کوچیک با همه امکانات و لینک E1 با سیگنالینگ CAS-3Bit یا SS7 .اینا نیاز به پایه داره - نیاز به مطالعه داره - مثلا تسلط به معادلات دیفرانسیل - برای طراحی گیرنده باید یه کتاب مدارات مخابراتی رو غورت بدم
      من عاشق اینم که اینجوری بشم - ولی نمیدونم از کجا شروع کنم - چه کتابایی - به چه ترتیبی - برم انقلاب بگم چه کتابی رو میخوام - از اینترنت بخاطر گستردگی و القای حس ناآرومی و تشویش زیاد خوشم نمیاد. عاشق یه جای دنج و آروم برای مطالعه ام . از کلاس اول راهنمایی یه میزکار داشتم - الانم تو یه شرکت مخابراتی تولید کننده سوییچ مشغولم- لطفا بیشتر راهنماییم کنید- ممنون از لطفتون.
      به نظر من شما اطلاعات خوبی داری. نعجب می کنم با این همه اطلاعاتی که از اسامی داری نمی دونی باید چیکار کنی. :eek: تو مباحث رو می دونی. پس برو انقلاب و کتاب های مرتبط رو بخر دیگه :icon_razz: :read:
      دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X