اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با TTL TESTER

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با TTL TESTER

با عرض سلام و روز به خیر خدمت همه بروبچ گل ECA
    خدمت دوستای گلم عرض کنم که من یه پروژه IC Tester برای پایان نامه دانشگاه برداشتم که IC های TTL رو تست کنه. منتها یه مشکل دارم و اونم اینه که پایه تغذیه این IC ها متفاوته . یعنی یکیشون پایه های 7 و 14 تغذیه و زمینشه و یکی دیگه پایه های 8 و 16 و مثلاً یکی دیگه 5 و 13. و این پایه ی مثلاً 5 و 13 که تو یکی پایه های تغذیه است تو یکی دیگه به عنوان ورودی یا خروجی IC هستش. حالا من موندم که این پایه ها رو چطوره به تغذیه وصل کنم. یه راه رو امتحان کردم و اونم این بود که اون پایه ای که VCC هستش رو به یکی از پایه های میکرو و پایه GND رو به یکی دیگه از پایه های میکرو وصل کردم و این پایه ها رو خروجی کرده و مقدار اولی رو 1 و دومی رو 0 دادم . ولی اصلاً جواب نداد و میکرو IC رو شناسایی نکرد. حالا خاهشم اینه که اگه کسی راه حلی داره لطفاً راهنماییم کنه. خیلی ممنون.
    خدايا
    من در كلبه ي فقيرانه ي خود چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري
    من چون تويي دارم و تو چون خودي نداري
    امام سجاد (ع)

پاسخ : مشکل با TTL TESTER

می شه لطفا بگید که هر کدام از پایه های تغذیه مربوط به چه نوع پکیج است .منظورم مشخص کردن اینکه dip14 ,dip16 یا dip20 است .

دیدگاه

درود
      یه نوع تستر دیدم که اول تعداد پایهآ‌ها رو ازت میآ‌پرسه شما هم میتونی این کار رو بکنی و فک کنم برای تغذیه ttl از پولآ‌اپی چیزی استفاده کنی بد نباشه.

دیدگاه

می شه لطفا بگید که هر کدام از پایه های تغذیه مربوط به چه نوع پکیج است .منظورم مشخص کردن اینکه dip14 ,dip16 یا dip20 است .
        تو dip14 پایه ی 7و14 و تو dip 16 پایه ی 8و16 ولی تو یه تعداد از IC ها پایه های دیگه ای هم هست مثل 5 و 13 تو Dip 16 یا 5 و 12 تو dip 16 ویا 4 و 11 تو dip 14.

یه نوع تستر دیدم که اول تعداد پایهآ‌ها رو ازت میآ‌پرسه شما هم میتونی این کار رو بکنی و فک کنم برای تغذیه ttl از پولآ‌اپی چیزی استفاده کنی بد نباشه.
        اینی که من دارم درست میکنم هیچی از کاربر نمیگیره و به محض اینکه IC رو تو دستگاه میذاری اون رو شناسایی و تست میکنه.

ضمناً مشکل اصلی اینه که این پایه ها میتونن ورودی و یا خروجی بشن. اگه همیشه خروجی بودن شاید میشد یه کاریش کرد .
        خدايا
        امام سجاد (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.r.M.R
          با عرض سلام و روز به خیر خدمت همه بروبچ گل ECA
          خدمت دوستای گلم عرض کنم که من یه پروژه IC Tester برای پایان نامه دانشگاه برداشتم که IC های TTL رو تست کنه. منتها یه مشکل دارم و اونم اینه که پایه تغذیه این IC ها متفاوته . یعنی یکیشون پایه های 7 و 14 تغذیه و زمینشه و یکی دیگه پایه های 8 و 16 و مثلاً یکی دیگه 5 و 13. و این پایه ی مثلاً 5 و 13 که تو یکی پایه های تغذیه است تو یکی دیگه به عنوان ورودی یا خروجی IC هستش. حالا من موندم که این پایه ها رو چطوره به تغذیه وصل کنم. یه راه رو امتحان کردم و اونم این بود که اون پایه ای که VCC هستش رو به یکی از پایه های میکرو و پایه GND رو به یکی دیگه از پایه های میکرو وصل کردم و این پایه ها رو خروجی کرده و مقدار اولی رو 1 و دومی رو 0 دادم . ولی اصلاً جواب نداد و میکرو IC رو شناسایی نکرد. حالا خاهشم اینه که اگه کسی راه حلی داره لطفاً راهنماییم کنه. خیلی ممنون.
          سلام
          دوست عزیز من اینو ساختم و قراره توسط ECA به زودی تولید بشه یعنی تا هفته دیگه وارد بازار میشه.
          می تونی برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:
          http://www.hayatieng.com/index.php?option=com_content&view=article& id=57:-ttl-cmos-opamp
          من پیشنهاد میکنم که از فروشگاه سایت eca که به زودی تولید میشه تهیه کنید چون به نظرمن به صرفه تره و قیمتش خیلی مناسبه و....
          http://www.eshop.eca.ir/
          من فکر می کنم تا هفته ی دیگه تولیدش شروع بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
            سلام
            دوست عزیز من اینو ساختم و قراره توسط ECA به زودی تولید بشه یعنی تا هفته دیگه وارد بازار میشه.
            http://www.hayatieng.com/index.php?option=com_content&view=article& id=57:-ttl-cmos-opamp
            من پیشنهاد میکنم که از فروشگاه سایت eca که به زودی تولید میشه تهیه کنید چون به نظرمن به صرفه تره و قیمتش خیلی مناسبه و....
            درود کار بسیار قشنگی است .خسته نباشید .

نوشته اصلی توسط m.r.M.R

تو dip14 پایه ی 7و14 و تو dip 16 پایه ی 8و16 ولی تو یه تعداد از IC ها پایه های دیگه ای هم هست مثل 5 و 13 تو Dip 16 یا 5 و 12 تو dip 16 ویا 4 و 11 تو dip 14.
            من فکر می کرم که شما می خواهید که فقط گیت تست کنید که اون هم خیلی پراکندگی پایه ای نداره ولی شما opamp هم می خواهید و فکر نمیکنم بدون گرفتن اطلاعاتی از کاربر بشه این کار را کرد .
            مگر یک راه که اگه اون هم اسیب نزنه و اون هم اینکه احتمالا توی ترکیب ها دیگه اینکه کدام زمین و کدام تغذیه خیلی عوض نمی شه و شاید با این بشه یک کارهایی کرد.

دیدگاه

سلام
              خسته نباشید دوست عزیز. کار خوبیه. ولی من می خوام خودم درست کنم و همونطور که گفتم پروژه دانشگاهمه و اگه قرار بود از بیرون بخرم تستر های بهتری وجود داشت.
              در ضمن فکر نکنم این سایت برای تبلیغ پروژه هاتون و فروش اونا باشه .
              خدايا
              امام سجاد (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.r.M.R نمایش پست ها

اینی که من دارم درست میکنم هیچی از کاربر نمیگیره و به محض اینکه IC رو تو دستگاه میذاری اون رو شناسایی و تست میکنه.

ضمناً مشکل اصلی اینه که این پایه ها میتونن ورودی و یا خروجی بشن. اگه همیشه خروجی بودن شاید میشد یه کاریش کرد .
                منم برای پروژه کاردانی دارم عینشو میسازم ممنون میشم برام تو تلگرام اگه کامل شد بفرستی 09217905871

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X