اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باطری چگونه شارژ می شود؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باطری چگونه شارژ می شود؟

سلام.از بین شما دوستان کسی می تونه مراحل شارژ باطری از اولی که آداپتور به برق زده می شه تا زمانی که چراغ شارژر سبز می شه رو کامل با زبانی
    ساده و رسا بیان کنه؟مثلا اینکه وقتی یه ذره باردار مثبت از آداپتور رد میشه و از طریق سیم میاد تا میرسه به باطری و اینکه کجا میره و می مونه
    و چطوری میره و شارژر چطوری می فهمه باطری شارژ شده و . . .
    از اینکه وقت می ذارید و جواب می دید متشکرم.
    برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

پاسخ : باطری چگونه شارژ می شود؟

سلام

باطری ها وقتی شارژشون کم میشه بسته به نوع باطری ولتاژش پایین میاد !
    مثلا این باطری ها خشک 12 ولت وقتی کاملا خالی میشه حدود 5 ولت میشه !

هر باطری با توجه به کاتالوگش جریان شارژی داره که شما میاید با توجه به اون مداری طراحی می کنی که باطری رو شارژ کنه !

مثلا تو همون باطری 12 ولت چک میکنی هر وقت شد 12.2 ولتاژ رو قطع میکنی !

در مورد ساختار باطری هم داخلش سلولهایی هستند که ذرات باردار رو جمع میکنن البته نوع باطری ها هم انواع گوناگونی دارند !

نمی دونم تا چه حد تونستم اگه متوجه نشدی دقیق تر بگو تا بگم
    صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdadgh
      نمی دونم تا چه حد تونستم اگه متوجه نشدی دقیق تر بگو تا بگم
      سلام و ممنون از پاسختون.
      اما شما خیلی کلی موضوع رو بیان کردین.من می خوام خیلی ریز تر وارد کار بشیم.
      مثلا : وقتی یه ذره باردار از سیم شارإ¾إ¾إ¾ژر رد شد و رسید به سر باطری، چطوری مسیر خودشو پیدا می کنه که باید تو کدوم قطعه (حالا ترانزیستوره یا خازن یا هر چیزه دیگه ای)بره . . .
      اگر بتونین از اول که شارژرو به پریز می زنیم مراحل رو کامل بگین(مثل فیلم هایی که نشون یه گلبول تو بدن کجا میره و چی میشه)ممنون میشم.
      این قضیه خیلی واسه من مهمه . . .
      برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

یعنی جواب سوال من اینقدر سخته ؟؟؟

دیدگاه

با سلام

شما بیشتر میخاهید که با ساختار باطری آشنا بشین و اطلاعات من در این مورد زیاد نیستش !

اما شما اگه سلول های باطری رو شبیه خازن هایی در نظر بگیرین ولتاژ شارژ باعث میشه که خازن ها تک به تک شارژ بشن و ...

راستش زیاد از درون باطری ها نمی دونم باید روش تحقیق کرد ! ( میخاستم یه مثال بزنم ولی مطمئن نبودم نگفتم ! )
          صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

دوستان الکترونیک کار کسی اطلاعی در این مورد نداره واقعا ؟؟؟

دیدگاه

اگه به جای این همه انتظار تا حالا لوبیا کاشته بودم که الان می تونستم برم رو ابرا که . . .

دیدگاه

واقعا عجیبه که چرا تو سایتی که تخصصش برقه اینقدر دیر جواب می دن . . .

دیدگاه

اینجا دوستان تخصصشون برق هست ولی باتری رو اختراع نکردند که
                  شما یه چیز پایه ای در مورد الکتریسیته میخوای نه در مورد الکترونیک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                    اینجا دوستان تخصصشون برق هست ولی باتری رو اختراع نکردند که
                    شما یه چیز پایه ای در مورد الکتریسیته میخوای نه در مورد الکترونیک
                    من قصد داشتم از مخترع باطری بپرسم اما متاسفانه استخوان ها قادر به حرف زدن نیستند . . .

دیدگاه

پس یا بیخیال شو
                      یا یکم به خودت زحمت بده و تو گول یه سرچی بزن
                      من تو 5 دقیقه اینا رو پیداکردم
                      http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B3%D 8%AA%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9
                      خودت وقت بزاری بیشتر پیدا میکنی

دیدگاه

علی جون شما چرا خودت که تاپیکا دیدی جواب آقا را ندادی؟
                        تا اونجایی که من یادمه شارژ باتری مال سوم راهنمایی بود...!

بحث هم خیلی وسیع تر از لینکایی که شما دادید(متاسفانه معادلاتشا یادم رفته، اگه یادم اومد براتون می ذارم)
                        "مسلانم قبله ام یک گل سرخ..."

If you felt sad, just think your future when you are saying"good old days!!

دیدگاه

سلام افشین جان حال و احوالت خوبه؟
                          دوستمون فکر نکنم زیاد دنبال معادلات باشه بیشتر دنبال اینه که بدونه باتری چطوری برق رو ذخیره میکنه و .... و چه فعل و انفعالاتی درش رخ میده و ...
                          با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X