اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Help - نوشتن سه PWM در بسکام .

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Help - نوشتن سه PWM در بسکام .

:nerd: با سلام من طی یه پروژه خواستم که 3 تا PWM رو با Timer 1 و Timer 2 سه تا سرور موتور رو راه بندازم.

$regfile = "m8def.dat" : $crystal = 12000000
    '---------------------------------------Config's--------------------------------
    Config Timer2 = Pwm , Pwm = On , Compare Pwm = Clear Down , Prescale = 8
    Config Timer1 = Pwm , Pwm = 10 , Compare A Pwm = Clear Down , Compare B Pwm = Clear Down , Prescale = 8

'---------------------------------------Start's---------------------------------
    'Config Portb = Output : Waitms 120
    '-------------------------------------------------------------------------------

Ocr1a = 86 : Waitms 30
    Ocr1b = 86 : Waitms 30
    Ocr2 = 86 : Waitms 40 'این دستور

Do
    Ocr1a = 56 : Waitms 30 ': Waitms 40
    Ocr1b = 120 : Waitms 30

Ocr1a = 115 : Waitms 30 ': Waitms 40
    Ocr1b = 56 : Waitms 30

Loop
    '-------------------------------------------------------------------------------
    End 'end program

ولی وقتی دستور ocr2=var رو مینویسم همه از کار می یوفتن...تو at mega 8
    حالا اگه کمکم کنین ممنون میشم....
    عیب کار اینجاست که من آنچه هستم را با آنچه باید باشم اشتباه می کنم،خیال می کنم آنچه باید باشم هستم،در حالیکه آنچه هستم نباید باشم.

پاسخ : Help - نوشتن سه PWM در بسکام .

نگین که رله باید وصل کنم....

عیب کار اینجاست که من آنچه هستم را با آنچه باید باشم اشتباه می کنم،خیال می کنم آنچه باید باشم هستم،در حالیکه آنچه هستم نباید باشم.

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز لطفا مدل سرو موتور رو بگید و اگر امکانش هست عکس اون رو هم بزارید تا بهتون بگم چجوری راه اندازی کنید؟؟

موفق باشید

دیدگاه

سلام . من نمی فهمم چرا وقتی دستوراتو جدا جدا می نویسم گیر نمیده . ولی با هم گیر میده .... از نظر سخت افزاری ... موتور ها طی فرمانشوون نمی چرخند. یا این که وقتی می خوام 2 تا ocr رو به طور هم زمان بدون وقفه ایجاد کنم ...
        Ocr1a = 56 : Waitms 30
        Ocr1b = 120 : Waitms 30
        این رو به این
        Ocr1a = 56
        Ocr1b = 120
        Waitms 30

تبدیل کنم

مدل SG90

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X