اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوراخ کاری برد به صورت صنعتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوراخ کاری برد به صورت صنعتی

:NO:
    سلام
    چند هفته پیش اولین pcb که طراحی کردم را روی کاغذ A4 معمولی پیرینت کردم و بردم به مغازه ای و فرداش pcb را تحویل گرفتم سوال من اینجاست اینها با چه روشی این pcb را تولید می کنند چون من وقتی خودم pcb می زدم یا باماژیک رو فیبر می کشیدم یا روی کاغذ گلاسه اینا به چه روشی طرح روی کاغذ معمولی را روی فیبر چاپ می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    چار فرانسه نباش

پاسخ : ساخت PCB به سبک ایرانی

اونی که شما دادی رو با لمینت چاپ کردن .

معمولا تو بازار ایران از دو روش لامینت و چاپ سیلک برای چاپ مدار استفاده میکنن
    A-Hosseini

دیدگاه

:nice:
      پس جریان این دستگاه cnc چیه که می گند به صورت اتوماتیک برد رو می زنه
      یعنی اینا توی ایران به صورت دستی سوراخکاری انجام می دن؟؟؟؟؟؟
      چار فرانسه نباش

دیدگاه

با سلام
        احتمالا اونها از پرینت شما یک فیلم پزتیو(برای چاپ سیلک) یا فیلم نگاتیو(برای چاپ لامینیت) تهیه کردند.اما در مورد سوراخکاری هم احتمالا سوراخکاری دستی کردند ولی بعضی از دستگاه های CNC قابلیت برنامه ریزی دستی هم دارند.
        موفق باشید.
        زکات علم،نشر و پخش آن است.
        {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نه بابا سوراخها رو با CNC میزنن . شاید تک و توک برای این که کار کسی رو راه بندازن با دست هم میزنن . برای CNC باید حتما فایل پروتل داشته باشی
          A-Hosseini

دیدگاه

سلام. در رابطه با چاپ سیلک باید عرض کنم که یه نوع پارچه ابریشم هست که (اینطور که شنیدم) خیلی گرونه. روی این پاچه رو با یه ماده غلیظ میپوشونن. این ماده تار و پود پارچه رو پر میکنه. این ماده به یه نور مخصوص حساسه(نمیدونم چه نوریه). همچنین با یه ماده مخصوص دیگه قابل حله. بعد نقشه شما که روی کاغذ چاپ شده رو کاملا تحت فشار و بدون هیچ فاصله هوایی به پارچه میچسبونن. ضمنا ناگفته نمونه که این پارچه داخل یک کلاف چوبی، در حال کشش، محکم شده. بعد از اینکه نقشه رو به پارچه چسبوندن اون نور مخصوص رو بهش میتابن اون وقته که نور از خطوط نقشه رد نمیشه و اون قسمتی از پارچه که نور بهش نخورده قابل حله. و اون جاهایی که بهش نور خورده مثل سنگ میشه. تا اینجا کلیشه ساخته میشه. حالا این کلیشه رو میذارن روی فیبر و محکم ثابتش میکنن و روی کلیشه رنگ روغنی میریزن و با کاردک رنگ رو به بالا و پایین هدایت میکنن. رنگ از جاهایی از پارچه که چسب نداره، رد میشه و روی فیبر میشینه. اینطوره که یک فیبر چاپ میشه. رنگ هم حتما باید روغنی باشه تا در اسید کاری از بین نره. ضمنا از دوستان هرکی میدونه اسم ماده ها چیه، بگه تا ما هم بدونیم. تشکر
            نوشته اصلی توسط ali akbar abasian
            :nice:
            پس جریان این دستگاه cnc چیه که می گند به صورت اتوماتیک برد رو می زنه
            من تا الان هر جا دادم با دست سوراخ کردن
            چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

من تا الان هر جا دادم با دست سوراخ کردن
              اونجایی که من میدم نمونه ای که 2 تا دونه سوراخ داشته باشه هم برات CNC میکنه ( سوراخ کاری دستی رو به کل حذف کرده )

A-Hosseini

دیدگاه

سلام
                سوال اول این دوستمون این بود که من یک پرینت دادم و برام مدارچاپی زدند.یقینا هیچ دستگاه cncای از روی یک پرینت امکان سوراخکاری ندارد مگر اینکه به سیستم دوربین مجهز باشه تا بشه بهش برنامه دستی بدید.اما اگر فایل pcb موجود باشه(نه فقط یه پرینت ساده) بله ازش میشه NC drill گرفت.وبه cncبرنامه داد.
                اما اسم اون ماده که شابلون رو حساس به نور میکنه فتو امولسیون میباشد که نمونه ایرانی و خارجی اون در بازار موجود است.ماده ایرانی با نام سپاس در اکثر فروشگاه های تهیه و توزیع ملزومات چاپ سیلک پیدا میشه.نور لازم هم باید UV باشه و با آب هم ظاهر میشه.منتهی عملیات ظاهر سازی یا همان عکاسی شابلون بعد از خشک شدن ماده فتو امولسیون(نام دیگرش هم داروی حساس میباشد) و نوردهی بوسیله یک میز نور مجهز به نور ماوراء بنفش
                با اسپری آب معمولی به سطح شابلون بذست میاد.البته برای عکاسی باید از فیلم مثبت استفاده کنید(کاغذ نمیتونه نور رو به خوبی عبور بده).رنگ مورد استفاده هم رنگ روغنی نیست رنگ مخصوص ضد اسید میباشد.
                زکات علم،نشر و پخش آن است.
                {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

با سلام
                  این دستگاه هایی که pcb میزنن انواع مختلفی داره
                  من با یکی از این شرکتها که pcb میزدن صحبت کردم میگفت از 14 میلیون دستگاه هست تا 100 میلیون و این شرکت فقط با پروتل کار میکردند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X