كارخانه اپل (سيب)، از زمان تاسيس خود در سال 1976 توسط Steve Jobs ، Ronald Wayn و Steve Wozniak ، صنعت كامپيوتر هاي شخصي را بطور كامل متحول و دگرگون ساخت. بيش از 30 سال است كه كامپيوتر هاي Apple محصولات بي نظير و تجهيزات جانبي را عرضه كرده و عرصه تكنولوژي را از آن خود كرده است. به همين ترتيب هم اكنون يكي از بهترين برندهاي جهان است كه معرف محصولات مبتكرانه اي نظير ipod - Macintash و Quick time و ... است.

ماوراي اين خط توليد عظيم محصولاتي كه حرف اول را مي زنند يك هويت بسيار قوي و جذاب قرار دارد. Apple تنها كمپاني است كه از اسم خود در طرح خودش استفاده نمي كند. در حاليكه نشان Apple به عنوان يكي از مشخص ترينسمبل شركت هاي شناخته شده است.

اين طرح Apple اولين بار در سال 1976 توسط Jobs و آقاي Wayne با طرح اسحاق نيوتن بود كه در زير درخت سيب نشسته بود. آن الهام گرفته از عبارت معروف شاعر انگليسي است كه مي گويد :
"نيوتن ... ذهني كه همواره در درياي غريب افكار پرسه مي زند." Logo بدين سان طراحي شد و يك ربان با پرچمي كه روي آن گروه شركتهاي Apple نوشته شده، اطراف آن را به صورت قابي در بر گرفته است.

لوگوي Apple سپس به سرعت توسط طراحي به نام Rob Janoff به يك سيب چند رنگ كه يك گاز از سمت راستش گرفته شده بود، تبديل شد و به عنوان "سيب رنگين كماني" نام گرفت. اين اتفاق براي جشن گرفتن كشف جاذبه زمين ( سيب) و تجزيه نور ( رنگ ها) كه توسط اسحاق نيوتن انجام شد و همچنين براي قدرداني از " ميوه درخت دانش" در داستان آدم و حوا بود. حتي كلمه مكينتاش به گونه اي از سيب بر مي گردد.

اما يك منطق محكم در پشت معني Apple وجود دارد. بعضي بر اين باورند كه رنك رنگين كماني لوگوي Apple به منظور تبليغ قابليت رنگي كامپيوتر هاي Apple ll بود. بعضي ها مثل Sadie Plant نويسنده صفر و يك ها، لوگوي Apple را تجليلي از رياضيدان معروف Alan Turning ، پدر محاسبات مدرن، مي دانند كه توسط سيب آغشته به سيانور خود كشي كرد.

در سالهاي اخير، لوگوي شركت Apple در اشكال مختلف با رنگهاي مختلفي ظاهر شد. ( طرح آبي رنگ از آن ميان معروفترين بود). اما هم اكنون Apple استفاده از رنگهاي روشن را در لوگويش كم كرده است و در عوض ترجيح مي دهد كه از رنگ هاي روشن نقره اي متاليك استفاده كند. اما لوگوي به رنگ كروم براق بسيار ايده ال است.

اين طرح نقره اي در لوگوي جديد Apple به خوبي جا افتاده و آيكون آن را روشن مي كند. بنا به هر دليلي كه شركت Apple لوگوي خود را نو نما مي كند، در عين حال طرح جديد Apple در قلب مشتريان و حتي منتقدان در اقصي نقاط جهان جا دارد. بطور گسترده اي در تمامي محصولات Apple و همه خورده فروشي ها ديده مي شود و به عنوان سمبل يك مارك معروف و بسيار محبوب در سراسر دنيا از آن ياد مي شود.