اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمای به یک مبتدی برای ساخت ربات

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام دوستان من یک مبتدی هستم که میخوام یک ربات بسازم میشه منو راهنمائی کنین که از کجا باید شروع کنم؟
    آخرش یه ربات خفن میسازم!

سلام . خوبی دوست عزیز ؟
    توی قسمت پروژه های آموزشی یه پروژه هست به نام ربات خط خوان . شما اون رو یه نگاهی بندازید بعد اگه مشکلی بود خبرم کنید .
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

Re: راهنمای به یک مبتدی برای ساخت ربات

نوشته اصلی توسط hooshmand
      سلام دوستان من یک مبتدی هستم که میخوام یک ربات بسازم میشه منو راهنمائی کنین که از کجا باید شروع کنم؟
      با سلام
      دوست عزیز یک حرف قدیمی ولی بسیار درست (خواست یعنی توانستن)
      شما میشه بگید اطلاعاتتون در چه حدی هست ؟
      شما مطمئن باشید همه دوستان تو این سایت شما رو همراهی خواهند کرد

دیدگاه

سلام به خدا شماها آخر معرفتین فکر نمی کردم به این زودی جواب بدین من لیسانس سخت افزار دارم ولی متاسفانه کار عملی انجام ندادم الان هم 5 سال میگذره که از درس و کتاب دورم
        خلاصه بیغ بیغم!!
        آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

باسلام
          دوست عزیز من خودم شخصا به پروژهای رباتیک خیلی علاقه دارم
          بعد از این سعی می کنم به صورت پایه مطالب خوبی رو واسه تون اینجا بگذارم
          خوب جلو تعطیلات عیده و وقت یه کم زیاده
          ما دوستان هم خوشحال میشیم از تجربیات شما در زمینه سخت افزار کامپیوتر مخصوصا اینترفیس بهر مند بشیم
          موفق باشی

دیدگاه

دوست گرامی سلام،

یه پیشنهاد دارم و اون اینکه شما ابتدا هدف خود را از ساخت ربات و یا بهتر بگم مقصد نهایی تون را بطور پیش فرض از ساخت رباط مشخص کنید. لذا ابتدا با انواع اونها آشنایی کسب کنید بعد گامهای بعدی را بردارید، من اینها رو از یکی از بروبچه های تیم رباتیک (امدادگر) صنعتی شریف (مهندس علی خامنه) شنیدم،. شما ببینید رباطهای صنعتی میخواید بسازید یا یه چیزی که صرفا توی مسابقه شرکت کنه که مسلما نقطه ی شروع هر کدوم با هم تفاوت داره. خود من ترم 1 و2 دانشگاه رباط مسیر یاب با مدارهای منطقی و نیز با میکرو ساختم ولی علارغم چیزهای زیادی که یاد گرفتم علاقه ام به رباتیک (مسابقه ای) کم شد و الان در زمینه های دیگه فعالیت میکنم که حداقلش نتایج اون بیشتر از رباتیک مسابقه ای برای من و انشاالله نهایتا کشور مفید خواهد بود.
            البته بازم میگم ساخت مسریاب بعنوان نقطه ی شروع رباطهای مسابقه ای تجربیات زیادی را براتون به ارمغان میاره.

سعی کنید انشاالله در پایان کار طرحی نو در انداخته باشید. :!: :!: :!:

پیروز باشید.
            صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین.

صلی الله علی الباکین علی الحسین(ع).

دیدگاه

من پیشنهاد میکنم اگر تا به حال طرف اینطور مسائل نبودین با مدارات ساده و روبات های ساده شروع کنید و استفاده از میکرو رو برای مراحل بعدی بزارین.
              محمد میرزائی

دیدگاه

سلام من بیشتر به تواناییهای ربات ها در درک و فهم و تصمیمگیریها علاقه مند هستم تا مسائل مربوط به پیچیدگیهای حرکتی مثلا توانایی فهم زبان انسان و برقراری ارتباط با انسان
                خوشحال میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه
                آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

پاسخ : راهنمای به یک مبتدی برای ساخت ربات

سلام
                  من خودم تازه 5ماهه که شروع کردم :agree:
                  به نظرم برای شروع یه سری به سایت رشد بزنید بد نیست

دیدگاه

سلام من بیشتر به تواناییهای ربات ها در درک و فهم و تصمیمگیریها علاقه مند هستم تا مسائل مربوط به پیچیدگیهای حرکتی مثلا توانایی فهم زبان انسان و برقراری ارتباط با انسان
                    خوشحال میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه
                    سلام . خوبی دوست عزیز؟
                    این چیزی که شما میگید دقیقا همون شبکه های عصبی هست. هنوز روش بحث هست که چطور مغز انسان میتونه تصاویر اشخاص و اطرافیانش رو در حالات مختلف تخشیص بده یا چطوری گوش انسان جملات و کلمات رو درک میکنه یا چطوری مفهوم زمانهای مختلف رو ذهن درک میکنه .
                    اگه می خوای ربات این تیپی درست کنی که خیلی جای کار داره یعنی علم هنوز خیلی در این زمینه پیشرفت نکرده . حالا توی کدوم زمینه اش می خواهی کار کنید ؟ پردازش تصویر یا پردازش صدا؟ البته هر 2شون شبکه عصبی رو لازم دارن بهتره در مورد شبکه های عصبی یه تحقیقی انجام بدید.
                    موفق باشید.

دیدگاه

سلام از پاسختون ممنون من می خوام در زمینه پردازش تصویر کار کنم اگه ممکنه لطف کنید منو راهنمایی کنین که از کجا باید شروع کتم؟چه سخت افزار هایی لازمه؟
                      آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

سلام از پاسختون ممنون من می خوام در زمینه پردازش تصویر کار کنم اگه ممکنه لطف کنید منو راهنمایی کنین که از کجا باید شروع کتم؟چه سخت افزار هایی لازمه؟
                        سلام . خوبی دوست عزیز؟
                        سخت افزار به اون معنی که شما فکر میکنید نمی خواد فقط یه کامپیوتر و حداکثر یه وبکم. چون این مسائل هنوز راه حل مشخصی نداره تمام کار ها به صورت تحقیقاتی هست اگر هم پیاده سازی به صورت ربات انسان نما میشه به این معنی نیست که توانایی های مثل تشخیص چهره افراد مختلف و ... رو به صورتی که انسان انجام میده یا شاید یک دهم انسان انجام میده، انجام میدن. بلکه فقط برای کار های خیلی ساده و شرایط آزمایشگاهی طراحی میشن.

مطلب مهم در این قسمت اینه که اگه می خواهید به صورت حرفه ای پردازش تصویر رو دنبال کنید چون ایده پردازش تصویر از ذهن انسان هست و انسان هم ذهن یک شبکه عصبی بسیار پیچیده هست ناچار باید برید دنبال شبکه های عصبی. از من میشنوید شبکه عصبی رو از روی کتاب نمیش درک کرد( فقط میشه روابط ریاضی اون رو فهمید ) برای درک اینکه با این بیان ریاضی یه شبکه دقیقا چه کاری انجام میده، نیاز به استاد هست. بگردید ببین کدوم دانشگاه نزدیک شما همچین واحدی ارائه میشه برید سر کلاس واگر نه با کتاب کارتون خیلی سخت میشه . کتاب شبکه های عصبی خوب اگه بخواهی HAYKIN هست که توی سایت هم هست همین اسم رو جستجو کنی فکر کنم پیدا کنید. ولی باز میگم لااقل برید پیش یه استاد یه کلیتی از شبکه های عصبی به شما بگه بعد برید سراغ کتاب.
                        موفق باشید.

دیدگاه

شرمنده می پرم وسط حرفتون....
                          محمد جان اگه مناسب دیدین این تاپیک رو بفرستین به قسمت رباتیک
                          یک خواهشم از دوستان دارم که موضوعات مختلف رو تو تاپیک های جداگانه مطرح کنند .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X