اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Wincc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Wincc

Wincc (Windows Control Center)

Wincc Flexible (Versioin 1.2 2007)

سلام به همه ی بچه های گل ECA.....
    همونطور که قول داده بودم میخوام یه مختصر راجع به یکی از نرم افزارهای مانیتورینگ Siemens به اسم Wincc Flexible صحبت کنم تا ایشالا بعدآ در مورد آموزش و نحوه ی کارش بیشتر بصحبتیم.!!!

از زمانی که انگیزه ی طراحی سیستم های HMI به وجود آمد, Siemens یکی از پیشتازها تو این زمینه بود.به
    طوری که مرحله به مرحله این تکنولوژی رو گسترش داد این نرم افزارها به ترتیب پیشرفت از قرار زیر هست:

Protool>Wincc 5.2>Wincc 6.2>Wincc Flexible & Wincc 7.0

باید گفت که هنوز Prptool کاربرد زیادی در Touch Panel ها دارد.
    واما Flexible: این نرم افزار نسبت به ورژن های قبلی خودش دارای مزیت های زیر است:

• گرافیک بسیار بالاتر در شبیه سازی اجسام. :read:
    • Navigation بسیار راحتر, بطوری که در همان صفحه ی Edition تنها با یک کلیک تمامی خدمات از قبیل Alarms,Connections,Tags,Object Properties و خلاصه هرچیز که بخواین در اختیاره شما قرار میگیره. این در حالیه که توی ورژن های قبلی اصلآ اینطور نبود. :eek: :read:
    • سازگاری با انواع Brandهای مختلف. از LG بگیرید تا Allen Bradley...!!! :rolleyes: :read:
    • دارای یک Project Wizard بسیار عالی که بسیاری از تنظیمات رو در یک فضای بسیار راحت انجام میده. :read:
    • دارای کلیدهای ناوبری که بصورت پیش فرض بدون تنظیمات اولیه, رفت و آمد شمارو بین تمام Screen هاتون به عهده میگیره. :read:
    • کنترل از راه دور در تمام زمینه های کنترل مستقیم پروژه, تعمیر و نگهداری برنامه, اطلاع از امار و ارقام, ارسال E-mail و کلی خدمات دیگه که مربوط به این موضوع هست رو بخوبی از پسش بر میاد. یعنی شما هرجای دنیا که باشید به طور کل شرکتتون زیر دسننونه(فقط با یک کلیک وبه وسیله ی Internet)!!!!! این مزیت بزرگی بشمار میاد که در این ورژن به بالاترین سطح کاراییش رسیده.! (Sm@rt Options) :eek: :eek: :read:
    • و کلللللی مزیت های دیگه...........
    اما متاسفانه منبع کتابیه خوبی توی بازار نیست که ازش استفاده کنین.منم خودم با Help خودش یادش گرفتم.! :cry:
    اگه سوالی توی این زمینه دارین, خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم. ایشالا یه سری کاتالوگ درباره همین موضوع براتون میذارم.)اما زبان اصلیه!!!)

:bye :bye :bye

ME Mohebbi

پاسخ : Wincc Flexible

سلام دوست عزیز
    از اطلاعات داده شده ممنون.
    من یک آماتور هستم و با استفاده از help تا حدودی در این نرم افزار پیش رفتم.
    من یک سوال دارم لطفا راهنمایی کنید:
    یکی از ماشینهای ما یک کانتر دارد که محصولات خروجی را می شمارد و هر 2 روز یک بار ریست می شود حال ما نیاز داریم بدانیم هر ساعت (مثلا راس ساعت 12) مقدار این
    کانتنر چقدر بوده؟
    من یک قسمت از آن را حل کرده ام بطوری که با دستورات schedule هر یک ساعت مقدار این کانتر را به یک Multiplexe Tag می فرستم که ایندکس آن یک کانتر 1 تا 24 می باشد.
    حال من دو تا مشکل دارم یک اینکه این دستور هر یک ساعت یک بار اجرا می شود ولی ما نیاز داریم راس ساعت پنل این اتفاق بیفتد یعنی احتمال دارد زمان اجرای دستور ساعت 13:30 باشد بنابراین باید از clock پنل استفاده شود(چطوری؟؟)
    دوم اینکه کانتر 1 تا 24 را چطور صفر کنم؟
    [quote author=pixel link=topic=39958.msg196116#msg196116 date=1275162245
    Wincc (Windows Control Center)

Wincc Flexible (Versioin 1.2 2007)

سلام به همه ی بچه های گل ECA.....
    همونطور که قول داده بودم میخوام یه مختصر راجع به یکی از نرم افزارهای مانیتورینگ Siemens به اسم Wincc Flexible صحبت کنم تا ایشالا بعدآ در مورد آموزش و نحوه ی کارش بیشتر بصحبتیم.!!!

از زمانی که انگیزه ی طراحی سیستم های HMI به وجود آمد, Siemens یکی از پیشتازها تو این زمینه بود.به
    طوری که مرحله به مرحله این تکنولوژی رو گسترش داد این نرم افزارها به ترتیب پیشرفت از قرار زیر هست:

Protool>Wincc 5.2>Wincc 6.2>Wincc Flexible & Wincc 7.0

باید گفت که هنوز Prptool کاربرد زیادی در Touch Panel ها دارد.
    واما Flexible: این نرم افزار نسبت به ورژن های قبلی خودش دارای مزیت های زیر است:

• گرافیک بسیار بالاتر در شبیه سازی اجسام. :read:
    • Navigation بسیار راحتر, بطوری که در همان صفحه ی Edition تنها با یک کلیک تمامی خدمات از قبیل Alarms,Connections,Tags,Object Properties و خلاصه هرچیز که بخواین در اختیاره شما قرار میگیره. این در حالیه که توی ورژن های قبلی اصلآ اینطور نبود. :eek: :read:
    • سازگاری با انواع Brandهای مختلف. از LG بگیرید تا Allen Bradley...!!! :rolleyes: :read:
    • دارای یک Project Wizard بسیار عالی که بسیاری از تنظیمات رو در یک فضای بسیار راحت انجام میده. :read:
    • دارای کلیدهای ناوبری که بصورت پیش فرض بدون تنظیمات اولیه, رفت و آمد شمارو بین تمام Screen هاتون به عهده میگیره. :read:
    • کنترل از راه دور در تمام زمینه های کنترل مستقیم پروژه, تعمیر و نگهداری برنامه, اطلاع از امار و ارقام, ارسال E-mail و کلی خدمات دیگه که مربوط به این موضوع هست رو بخوبی از پسش بر میاد. یعنی شما هرجای دنیا که باشید به طور کل شرکتتون زیر دسننونه(فقط با یک کلیک وبه وسیله ی Internet)!!!!! این مزیت بزرگی بشمار میاد که در این ورژن به بالاترین سطح کاراییش رسیده.! (Sm@rt Options) :eek: :eek: :read:
    • و کلللللی مزیت های دیگه...........
    اما متاسفانه منبع کتابیه خوبی توی بازار نیست که ازش استفاده کنین.منم خودم با Help خودش یادش گرفتم.! :cry:
    اگه سوالی توی این زمینه دارین, خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم. ایشالا یه سری کاتالوگ درباره همین موضوع براتون میذارم.)اما زبان اصلیه!!!)

:bye :bye :bye
    [/quote]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X