اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خاموش شدن glcd در هنگام روشن شدن رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خاموش شدن glcd در هنگام روشن شدن رله

درود
    در اکثر موارد که رله رو روشن میآ‌کنم الآ‌سیآ‌دی گرافیکی خاموش میشه، البته میکرو داره کارش رو انجام میده ولی خوب چیزی دیگه نمایش داده نمیشه.
    برای رفع این مشکل از انواع و اقسام خازنها در جاهای مختلف و نیز دیود سر رله و مقاومت پولآ‌پ و ... استفاده کردم هیچ گونه تغییری ایجاد نشد. برای رفع این مشکل هم من هر یه ثانیه یه بار الآ‌سیآ‌دی رو دوباره اینیشیالایز میآ‌کنم که این زیاد جالب نیست ولی خوب دیگه.
    در ضمن الآ‌سیآ‌دی 128*64 و میکروی mega16l و رلهآ‌ی 12 ولتی( از اون رله گنهآ‌ها که 30 آمپر خروجی رو جواب میده) و یه ترانس 12 ولتی رو استفاده میآ‌کنم.

ممنون

پاسخ : خاموش شدن glcd در هنگام روشن شدن رله

نوشته اصلی توسط spart
    درود
    در اکثر موارد که رله رو روشن میآ‌کنم الآ‌سیآ‌دی گرافیکی خاموش میشه، البته میکرو داره کارش رو انجام میده ولی خوب چیزی دیگه نمایش داده نمیشه.
    برای رفع این مشکل از انواع و اقسام خازنها در جاهای مختلف و نیز دیود سر رله و مقاومت پولآ‌پ و ... استفاده کردم هیچ گونه تغییری ایجاد نشد. برای رفع این مشکل هم من هر یه ثانیه یه بار الآ‌سیآ‌دی رو دوباره اینیشیالایز میآ‌کنم که این زیاد جالب نیست ولی خوب دیگه.
    در ضمن الآ‌سیآ‌دی 128*64 و میکروی mega16l و رلهآ‌ی 12 ولتی( از اون رله گنهآ‌ها که 30 آمپر خروجی رو جواب میده) و یه ترانس 12 ولتی رو استفاده میآ‌کنم.

ممنون
    از دیود هرز گرد برای رله استفاده کن
    این دیود با رله موازی میشه البته بایاس معکوس باید ببندیش
    اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط spart
      درود

ممنون
      سلام
      دوست عزیز اگر منظورت اینه که نور Back lighte نمایشگر کم می شود دلیل است که جریان کم میشه احتمالا از رگلاتوری استفاده کردی که این رگلاتور نمی تواند جریان مدار را تامین کند.
      شما مستقیم از تغذیه بگیر احتمالا مشکلت حل میشه.
      اما اگر وقتی رله قطع می شود صفحه نمایش بهم می ریزد علت دیود هرزگر است.
      موفق باشید

دیدگاه

سلام . با نظر اقی حیاتی موافقم
        یک رگولاتور مخصوص lcd بزار یک خازن 100 نانو هم دوسر تغذیه lcd موازی کن تا زمانی که با استارت رله جریان لحظه ای کشیده میشه افت ولتاژی برای lcd نداشته باشی .
        انجمن LABVIEW
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
        اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
        http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

با درود و تشکر
          نه دوستان مثل اینکه من بد توضیح دادم.
          دیود هرز گرد گذاشتم، خازن 100 نانو و خازن الکترولیت هم برای تغذیهآ‌ی اصلی مدار و هم برای تغذیهآ‌ی LCD گذاشتم.
          نور بکآ‌لایت مشکلی نداره بلکه نوشتهآ‌های lcd میآ‌ره و فقط هم با دوباره اینیت کردنش میآ‌شه چیزی رو نشون داد. در ضمن با رلهآ‌ها هم خازن 100 نانو موازی کردم نشد. مشکل جریان هم تست کردم ولی فرقی نکرد.

ممنون از راهنماییآ‌هاآ‌تون

دیدگاه

من هم اولا همین مشکل رو داشتم ولی بعد فهمیدم که به علت افت تغذیه LCD به هم می ریزی یک نگاه با اسکوپ به تغذیه در هنگام وصل شدن رله بکن البته با مولتی متر هم می شه .

دیدگاه

با یه رله دیگه امتحان کن ببین همیطوریه مشکل البته رله معمولی
              ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

والا یه دونه برد نیست با چند تا دیگه هم همین مشکل رو داره. درضمن بگیر هم داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X