ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2008/11/14
    16
    0

درخواست کمک در ساخت پروتکل تستر

سلام
    من ميخوام موجي به شکل زير رو که خروجي پايه tx استاندارد E1 هست رو با کمک ميکرو و احتمالا CPLD آشکار کنم

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اين شکل همان بيت استريم PCM با استاندارد E1 هست و همونطور که ميدونيد 32 کانال 64 کيلو بيته
    هر کانال 8 بيت و هر فريم 32 کاناله 256 بيت داره. با توجه به پهناي باند 64 کيلوي هر کانال و طول 8 بيتيش هر بيت 0.488 ميکرو ثانيه - هر کانال 3.9 ميکرو و هر 32 کانال يعني هر فريم 125 ميکرو ثانيه طول داره و در نتيجه فرکانس 2048 کيلو هرتز و نرخ تبادل 2048000 بيت بر ثانيه است.
    کدينگ خط HDB3 است و بيتها يک در ميون براي حذف مولفه dc معکوس شدن. تشخيص خطا هم CRC4 است که بهش کاري نداريم.
    البته آي سي E1 معروف MT9076 براي اينکاراست ولي من ازش سر در نميارم و ميخوام با اطلاعات خودم اون رو capture کنم .
    من قبل از هر چيز بايد نيم سيکلاي منفي رو مثبت کنم. ديود جواب گو نيست. چه کنم کلا؟؟؟از چي استفاده کنم؟؟؟
    در زير فايلاي آموزش pcm هست که بايد با ترتيب شماره که در انتهاي نام فايلاست اونا رو خوند - ديتا شيت اينام هست mt9076 و MT9042 - براي تامين کلاک بايد از آي سي MT9042 استفاده کنم

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/07/16
    تهران
    677
    6

پاسخ : درخواست کمک در ساخت پروتکل تستر

برای قسمتی که می خواهی سیگنال پایین رو بیاری بالا یا از یکسو کننده با OPAMP استفاده کن یا از اشمیت تریگر و بعد لبه های مثبت و منفی که دتکت کردی رو با هم جمع کن بده به یک گیت و بعد هم به ورودی دیکدر .
    در مورد دیکدر فکر می کنم اگه سراغ FPGA بری دستت برای کار کردن خیلی بازتر باشه .
    2008/11/14
    16
    0

سلام دوست عزيز-از پاسخ خوبتون ممنونم
    راستش من نميدونم بايد همچين برنامه پيچيده اي رو چطوري با FPGA يا CPLD درست کنم - مثلا من بايد يه کلاک داشته باشم - آيا ميشه اين کلاک رو در خود FPGA ساخت؟ اساسا محدوديتهاي کار با CPLD نسبت به FPGA چيه؟ من بايد با مرکز مقابل همزمان باشم و تازه بايد همچين ارسالي هم من به سمت مقابل داشته باشم
    ميشه لطفا يه برنامه اي با VHDL بزاريد که در اون دوتا ورودي با هم همزمان بشن- من در زمينه FPGA اون کتاب آقاي دکتر سيد حسن رضي رو خوندم و در اون هيچ حرفي از پروگرمر نيست. از شما ممنون ميشم.
    2008/07/16
    تهران
    677
    6

سلام
    اگه یک گشتی توی همین قسمت بزنی به مطالبی خوبی می رسی
    من خودم هم دارم تازه شروع می کنم و هنوز یک برنامه کامل ننوشتم . برای پروگرامر و غیره به این تاپیک ها نگاه کن
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=38547.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=39779.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=39882.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37412.0
    2008/07/18
    209
    1

دوست عزیز شما با این حجم عظیم از کارهایی که فرمودید با این روش نمی تونید کاری انجام بدید.
    اول بیاید و کارتون رو فاز بندی کنید، بعد قسمتهای مختلفشو بیاید توی تاپیک مطرح کنید تا بتونیم با همدیگه پله پله جلو بریم و انشا ا... پروژه شما تکمیل بشه.
    منتظر جوابتون توی تاپیک هستم.
    2008/11/14
    16
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M.M.-T
    دوست عزیز شما با این حجم عظیم از کارهایی که فرمودید با این روش نمی تونید کاری انجام بدید.
    اول بیاید و کارتون رو فاز بندی کنید، بعد قسمتهای مختلفشو بیاید توی تاپیک مطرح کنید تا بتونیم با همدیگه پله پله جلو بریم و انشا ا... پروژه شما تکمیل بشه.
    منتظر جوابتون توی تاپیک هستم.
    سلام-از توجهتون ممنون دوستان گرامی- :job:چشم.همین کار و میکنم.فاز اول یکسوسازی تمام موج اون شکل موجه.برام تعجبه که مثلا 1n4148 چطور تو این فرکانس جواب نمیده. راه حل شما برای این کار چیه؟opamp- schmit trigger؟ من دیدم که تو مدار یکسوساز با opamp هم دیود هست راستی چطور میشه همین جا عکس رو گذاشت ؟
    2008/07/16
    تهران
    677
    6

فرکانست مگه چقدره که 1n4148 کار نمی کنه اگه فرکانس بالا است هم opamp و هم دیود فرکانس بالا باید بزاری .
    در مورد عکس هم روی اپلود سنتر عکس کلیک کن . که در تمام صفحات در بالا و قسمت راست صفحه است .
    موفق باشید .
    2008/11/14
    16
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي کربلايي
    فرکانست مگه چقدره که 1n4148 کار نمي کنه اگه فرکانس بالا است هم opamp و هم ديود فرکانس بالا بايد بزاري .
    در مورد عکس هم روي اپلود سنتر عکس کليک کن . که در تمام صفحات در بالا و قسمت راست صفحه است .
    موفق باشيد .
    شکل موج اينه:

يعني 2048000 بيت بر دقيقه. جدا از اينکه سيکلهاي منفي هر سه بيت يکبار اومدن بخاطر عرض 0.488 ميکرو ثانيه بيتهاي منفي احتمالا فرکانس کاري 2 مگاهرتز به بالا نيازه.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8