اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

به هم ریختن LCD گرافیکی در زمان استفاده از تایمرها و اینتراپت ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

به هم ریختن LCD گرافیکی در زمان استفاده از تایمرها و اینتراپت ها

توی یه برنامه ای که نوشتم همزمان با فعال شدن اینتراپت و تایمر باید روی LCD گرافیکی با دستور Showpic عکسی رو نمایش بدم اما LCD گرافیکی به هم میریزه اما وقتی اینتراپتها و تایمرها غیر فعال باشن همه چی درست کار میکنه.
    مثلا یه جا از برنامه تایمر0 همش داره یه پالس تولید میکنه و وقتی یه کلید زده بشه باید یه عکس جدید روی LCD نمایش بدم بدون اینکه تایمر توقف کنه، دارم از دست این اینتراپتها و تایمرها دیوونه میشم.
    چکار باید بکنم؟

پاسخ : به هم ریختن LCD گرافیکی در زمان استفاده از تایمرها و اینتراپت ها

منم این مشکل رو داشتم،آخر به این نتیجه رسیدم که قبل از showpic اینتراپت رو غیر فعال و بعد از اون فعال کنم،فعلا که درسته :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
      توی یه برنامه ای که نوشتم همزمان با فعال شدن اینتراپت و تایمر باید روی LCD گرافیکی با دستور Showpic عکسی رو نمایش بدم اما LCD گرافیکی به هم میریزه اما وقتی اینتراپتها و تایمرها غیر فعال باشن همه چی درست کار میکنه.
      مثلا یه جا از برنامه تایمر0 همش داره یه پالس تولید میکنه و وقتی یه کلید زده بشه باید یه عکس جدید روی LCD نمایش بدم بدون اینکه تایمر توقف کنه، دارم از دست این اینتراپتها و تایمرها دیوونه میشم.
      چکار باید بکنم؟
      سلام
      دوست عزیز این مقادیر رو در برنامه بنویس احتمالا مشکلت حل میشه:
      $hwstack = 32 ' default use 32 for the hardware stack

$swstack = 10 'default use 10 for the SW stack

$framesize = 40

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Majid-BN
        منم این مشکل رو داشتم،آخر به این نتیجه رسیدم که قبل از showpic اینتراپت رو غیر فعال و بعد از اون فعال کنم،فعلا که درسته :rolleyes:
        اینطوری که ممکنه اینتراپت از بین بره، توی این مدار تشخیص ندادن یه اینتراپت غیر قابل جبرانه.

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
        سلام
        دوست عزیز این مقادیر رو در برنامه بنویس احتمالا مشکلت حل میشه:
        $hwstack = 32
        $swstack = 10
        $framesize = 40
        اتفاقا منم همین مقادیر رو گذاشتم اما این مشکل وجود داره هنوز، ممکنه بگید این دستورات چه ربطی به LCD گرافیکی داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Questioner نمایش پست ها
          چکار باید بکنم؟
          سلام
          از دوستان کسی با این مشکل روبرو شده؟
          راه حل نداره؟

مشکل حل شد
          با بالا بردت مقدار =
          hwstack$ درست شد
          جدیدترین ویرایش توسط RahimEdison; ۱۸:۱۴ ۱۳۹۹/۰۶/۲۴. دلیل: حل مشکل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X