اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد یکسو سازی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد یکسو سازی

سلام
    من برای یکسو کردن این موج به طورت تمام موج چیکار کنم.کمک شدید نیاز دارم.ممنون
    http://www.4shared.com/photo/-VfWHj6t/DSC02365.html

پاسخ : سوال در مورد یکسو سازی

نوشته اصلی توسط jerjis1912
    من برای یکسو کردن این موج به طورت تمام موج چیکار کنم.کمک شدید نیاز دارم.
    به این میگن شکل موج پله ای . خروجی اکثر UPS ها این مدلیه . دیوتی سایکل این
    شکل موجها تحت بار تغییر میکنه ولی در کل چیز غیر عادی ای نیست . با 4 تا دیود
    میتونید این شکل موج رو یکسو کنید و خازن صافی هم در خروجی قرار دهید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir-electronic
      به این میگن شکل موج پله ای . خروجی اکثر UPS ها این مدلیه . دیوتی سایکل این
      شکل موجها تحت بار تغییر میکنه ولی در کل چیز غیر عادی ای نیست . با 4 تا دیود
      میتونید این شکل موج رو یکسو کنید و خازن صافی هم در خروجی قرار دهید .
      سلام.دوست عزیز من مشکلم با ترکانس بالای موجه.عرض هر پالس 488 نانو ثانیه هستش.تو این فرکانسا خازن داخلی دیودهای معمولی موج رو به همون شکل اولیه رد میکنه.منتظرم.ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jerjis1912
        سلام.دوست عزیز من مشکلم با ترکانس بالای موجه.عرض هر پالس 488 نانو ثانیه هستش.
        تو این فرکانسا خازن داخلی دیودهای معمولی موج رو به همون شکل اولیه رد میکنه.
        الان فرکانش شما 1.5 میکرو ثانیه هستش که حدود 660 کیلوهرتز میباشد .
        حتی 1 مگاهرتز هم نیست . شما به راحتی میتونید با 4 تا دید ultra fast و یا
        همون دیودهای fast معمولی هم یکسو کنید و برای شما کفایت میکند.

اگه نمیدونید باید عرض کنم دیودهای fast برای بازگشت به حالت عدم هدایت
        در فرکانس های بالا ساخته شدن . بسته به جریان عبوری و دامنه ولتاژ خودتون
        میتونید از انواع مختلفی که در بازاره استفاده کنید .

نمونه هایی مثل : BA157 - BA159 - BYV27 - BYV96 و هزاران مدل دیگه

دیدگاه

الان فرکانش شما 1.5 میکرو ثانیه هستش که حدود 660 کیلوهرتز میباشد .
          حتی 1 مگاهرتز هم نیست . شما به راحتی میتونید با 4 تا دید ultra fast و یا
          همون دیودهای fast معمولی هم یکسو کنید و برای شما کفایت میکند.

اگه نمیدونید باید عرض کنم دیودهای fast برای بازگشت به حالت عدم هدایت
          در فرکانس های بالا ساخته شدن . بسته به جریان عبوری و دامنه ولتاژ خودتون
          میتونید از انواع مختلفی که در بازاره استفاده کنید .

نمونه هایی مثل : BA157 - BA159 - BYV27 - BYV96 و هزاران مدل دیگه
          نه متاسفانه این دیودا حتی یه موج مربعی با پیک تا پیک 0.5 ولت 1 کیلوهرتز هم یکسو نکردند.بی خیال داداش من دیگه نا امید شدم. ما که انقدر تکر میکنیم بلدیم انقدر سواد نداریم که یه مدار خیلی ساده رو طراحی کنیم . از الکترونیک بدم اومده . یه علم بی سرو ته . میلیونها المان و آی سی. حتی وقتی برنامه ریزی میکنی و میخوای رو یه زمینه خاص کار کنی می بینی باز از خودت هیچی نداری و دلت به چهار تا کپی کاری خوشه.بدبختی من تو برنامه نویسی هم به همین نقطه رسیدم.هزارتا پروتکل .... هزار روش انجام شده - همه چیز چینیش ریخته - اونم مفت . یارو موبایل زده آخر فناوری روزو کرده توش - حالا ما بعد از 18 سال درت خوندن تو این رشته نمی تونیم یه موج رو یکسو کنیم تازه اگرم بکنیم سوادمون نمیرسه که چی شد که اینطوری شد. دیگه بریدم ....بریدم...

دیدگاه

شما نا امید شدید. همین جلوی پیشرفت شما رو گرفته . خود من تعریف نباشه کاری نیست
            که نتونم در حوضه الکترونیک انجام بدم . نه من بلکه بقیه هم همینطورن .
            فقط از میکروکنترلر و برنامه نویسی و کسانی که اینکار رو توصیه میکنند و کتاب مینویسند
            بشدت متنفرم . بنظرم میکرو رو باید از الکترونیک جدا کرد . هیچ وجه مشترکی باهم ندارند .
            -
            شما فقط آنالوگتو تقویت کن . بعد میبینی همه درهای الکترونیک به روی شما باز میشه .

دیدگاه

جناب عزیزی اگه جسارت نباشه باید عرض کنم که فرکانس یا هارمونیک اصلی این سیگنال حول و حوش همون 500کیلوهرتزه ولی به دلیل شکل موج پله ای این سیگنال هارمونیکهای فرکانس بالای زیادی داره (اگه بخواید میشه با نرم افزارهایی مثل متلب حساب کرد) که باعث همون مشکلی میشن که دوستمون گفت
              البته من خیلی از الک سردرنمیارم و اینایی که گفتم هم برداشتهای من در حد تئوری هست و اشتباهاتم رو شما تصحیح بفرما
              /
              جناب جرجیس برای مشکل شما من یه سرچی زدم و فکرمیکنم شما باید از یک یکسوساز واید-باند استفاده کنی

اینطور که تو ابسترکت این مقاله نوشته بوسیله این مدار میشه حتی سیگنالهای بادامنه خیلی پایین درحد 10میلی ولت و فرکانسهایی تا 20مگ رو بصورت خطی رکتیفای کرد.
              تازه این مال سال 93 هست و مطمعنن میشه مدارهای خیلی بهتری پیداکرد
              البته اینا همش تئوری هست و یه مقدار تلاش و تجربه نیازه تا به نتیجه رسید و امیدوارم آقای عزیزی مارو از دانش خودشون محروم نکن.
              {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}

دیدگاه

دوستمون از چطور یکسو کردن اسمی نبردند. این طرحی که جناب nanoware گذاشتند
                نوع اکتیو با بهره خروجی قابل تنظیمه که برای فرکانس به این کمی (660 کیلوهرتز) اصلا
                بصرفه نیست و لزومی هم به اینکار شاید نباشه مگر در صورتی که بخواد دامنه نیز افزایش
                پیدا کنه . من ساده ترین مدلو گفتم . اگه بخواهی سخت ترین مدل رو هم میگم .
                ولی باید فهمید منظور از این کار چیه ؟ چرا باید فرکانسی در این حد رو یکسو کرد شاید
                روشهای دیگه ای هم پیدا بشه .

ضمنا جناب nanoware برای شما پیغام خصوصی ارسال کردم . ظاهرا اشتباهی
                صورت گرفته .لطفا جواب پیغام رو بدهید .

دیدگاه

شما نا امید شدید. همین جلوی پیشرفت شما رو گرفته . خود من تعریف نباشه کاری نیست
                  که نتونم در حوضه الکترونیک انجام بدم . نه من بلکه بقیه هم همینطورن .
                  فقط از میکروکنترلر و برنامه نویسی و کسانی که اینکار رو توصیه میکنند و کتاب مینویسند
                  بشدت متنفرم . بنظرم میکرو رو باید از الکترونیک جدا کرد . هیچ وجه مشترکی باهم ندارند .
                  -
                  شما فقط آنالوگتو تقویت کن . بعد میبینی همه درهای الکترونیک به روی شما باز میشه .
                  سلام . از شما و بقیه دوستان که زحمت کشیدن سپاسگذارم.amir عزیز من فوق دیپلم الکترونیک دارم و 30 سالمه. از کلاس اول راهنمایی به این رشته علاقه داشتم ولی الان کاملا نا امید ودلسرد شدم :sad:. از شما و بقیه دوستان عزیز خودم سوال دارم :
                  آیا اگر من ادامه تحصیل بدم و مثلا تا ارشد یا دکترا برم بالا اون وقت میتونم طراحی انجام بدم و لذت ببرم :eek:؟ اگه من بخوام خودم از پایه شروع به مطالعه کنم با این هدف که بتونم در آینده کاملا مسلط باشم به من بگین که باید چه کتابایی رو به صورت سلسله مراتبی مطالعه کنم؟ممکنه بگین آخه در چه زمینه و گرایشی؟ فرض کنید برای طراحی کامل یه گیرنده و فرستنده موج متوسط. و سپس پیاده سازی همونا به صورت تمام دیجیتال.یا اگه بهتر بگم تسلط در حدی که باهاش بتونم کلیه آی سی های آنالوگ رو بشناسم و باهاشون در زمینه کاربردی خودشون یه طرح عملیاتی رو به اتمام برسونم.
                  بهم بگین که مثلا اول برم دو جلد کتاب قطعات و ودارات الکترونیک نشلسکی رو فول کنم؟ سیگنالها و سیستمها چطور؟ مدارات مخابراتی کلارک هس یا کندی یا کارلسون چی؟ منتظرم.ممنون.

دیدگاه

لیسانس و فوق مشکلی رو حل نمیکنه . فقط باید مدار عملی ببندی و بتونی با
                    رفع اشکالات مدار بهترین بازدهی رو از اون بدست بیارید .

میکروکنترلر دشمن الکترونیکه و ترویج کننده های اون هم دشمن علم هستند باید
                    میکرو در کنار الکترونیک بکار برده بشه . بعضی ها فکر میکنند میتونند هر مداری رو
                    در یک میکرو پیاده کنند . اینها از علم جا میمونند و نهایتا منصرف و نا امید میشوند .

کسانی که کتابهای الکترونیک رو تالیف کردند که متصل به وحی نبودند اونها هم با
                    تمرین و ممارست به این نتیجه ها رسیدن .
                    دیپلمی رو میشناسم که در سازمان ناسا کار میکنه . طراح مدارات و پروژهای الکترونیکه
                    و مقالات زیادی منتشر کرده . این فرد نیازی به ادامه دادن تحصیل ندیده بلکه برعکس
                    مروج علم هم شده .
                    این جور کارها با تزریق آمپول به آدم منتقل نمیشه فقط با خرید قطعات و ساختن مدارات
                    ابتدایی و گسترش اونها امکان پذیره .

یه دوستی در همین سایت میخواست با ماژولی کار کنه امکان راه اندازیش صفر بود
                    در حالیکه تا حالا یه مقاومت رو از نزدیک ندیده .با فاصله گرفتن از رویاهات میتونی به
                    واقعیت نزدیک بشی .

دیدگاه

جناب جرجیس، به مداری که من پیداکردم لحظه ای نگاه کردید؟
                      متاسفانه من امکاناتش رو ندارم وگرنه حتما اول بصورت ملی تست میکردم بعد میزاشتم
                      ....

/

من همینجا وهرجای دیگه که جناب امیر-الکترونیک بفرمایند رسما ازشون بابت اشتباه گرفتن ایشون با جناب آقای مهندس امیرعزیزی عذرخواهی میکنم و امیدوارم ایشون این اساعه ادب بنده رو ندیدبگیرن و بیش ازپیش از وجود مبارکشون بهره مند بشیم :ماچ:
                      {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}

دیدگاه

با سلام--نا امید نشوید--ولتاژ -جریان خروجی را بدهید تا بتوان کمک نمود.
                        در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etgpsp
                          با سلام--نا امید نشوید--ولتاژ -جریان خروجی را بدهید تا بتوان کمک نمود.
                          دوستان از همتون خیلی تشکر میکنم.راستش من قصد داشتم از طریق دیکد کردن اطلاعات کانال سیگنالینگ در یک فریم pcm e1 یک تستر بسازم.اگه این صفحات رو دانلود کنید و بخونید کاملا متوجه نیت شیطانی من میشید.آخر اسم هر html یه شماره داره که شما باید از صفر شروع کنید.اون دوتا pdf هم یکیش مال آی سی mt9076 هست که کارش دیکد همین موجه.اون یکی هم یه اسیلاتوره.
                          http://www.4shared.com/file/iIcD7Cvk/pcm.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X