اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلید کولر باقابلیت کنترل دما

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلید کولر باقابلیت کنترل دما

سلام دوستان من یک کلید کولر ساختم که میتونه کولر شمارو بصورت اتوماتیک کنترل کنه و مدهای دستی و اتو نیز داره . حالا اگه کسی دوست داشت تا دربارش صحبت کنیم ومدار وبرنامشو بزارم.
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

پاسخ : کلید کولر باقابلیت کنترل دما

دوست عزیز اگه ممکنه عکسه پروژت رو قرار بده و روی اون دقیقا کار این کلید را توضیح بده برای من جالب بود
    راستی این کلید برای همین کولر های آبی معمولی هستش :eek:
    نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

دیدگاه

بزار داداش دوست داریم

دیدگاه

ببینید دوستان این کلید جایگزین کلید فعلی کولر آبیتون میشه و چهار تا دکمه فشاری و یک 7سگمنت 2 رقمی داره.
        کارشم اینطوری:
        1- اگه شما عجله برای روشن کردن کولر نداشته باشید فقط دکمه استارت و بزن و برو دنبال کارت . اون خودش یک دقیقه پمپ و روشن میکنه تاپوشالای کولر خیس بشه و بعد موتور کولرو با دور تند روشن میکنه و پس از چند ثانیه میاردش رو ی دور کند.
        2-اگه شما خیلی گرمته وبیخیال آبیاری پوشالها میشی یعنی تا میرسی بخونه مثل خودم میخوای 3 کلید کولر و باهم بزنی پس میتونی همون دکمه استارت رو 2 بار فشار بدی حالا کولر با دور تند روشن میشه البته پمپ آب هم روشن میشه! خوب اگه خواستی ببریش رو دور کند دوباره همون کلید رو بزنی میره رو دور کند.
        ضمنا روی 7سگمنت هم در حالت بیکاری دمای خونرو نشون میده و زمانی که شما کلید وفشار میدی عملکرد فعلی کولر و با دما نشون میده.
        3- تا این مرحله که کاری نکرده که بگیم اتوماتیک .
        دکمه اول خاموش بود دکمه دوم استارت بود و حالا دکمه سوم اوتو.
        بافشار این دکمه 2 رنج دما برای کولر تنظیم میشه A1 , A2 . اگه A1 رو انتخاب کنیم کولرو تو دمای مثلا 23 تا 28 درجه کنترل میکنه و اگه A2 رو انتخاب کنیم بین دمای 19 تا 24 درجه .
        4- وآخرین دکمه هم تایمره که از یک ساعت تا 5 ساعت روشن موندن کولر قابل تنظیم است.
        ضمنا این مدارو من درست کردم که وارد بازار کنم که بدلایلی نتونستم . الان هم تو اینتر نت سرچ کنید این کلید درست شده و با قیمت های مختلف قابل تهیه است ولی مکانیزم عملشون تقریبا همینجوریه.ازش هم عکسی ندارم و PCB هم ندارم چون رو فیبر سوراخدار بسته بودم و فقط شماتیک اونو و برنامه بیسیکش و دارم .
        بایک اتمکگا 8 بستم و سه تارله و یک LM35 . یمدت هم آزمایشی تو خونمون کار کرد ولی خودم از نحوه خوندن دماش راضی نبودم چون تلرانسش زیاد بود . :bye
        وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

دوست عزیز اگه امکانش هست برنامه و فایل پرتئوسشو بزار مرسی :nice:

دیدگاه

از رله چند آمپر استفاده کردی ؟
            من که هر چی گشتم بیشتر از 10 آمپر تو شهرمون پیدا نکردم؟
            میخواستم یه برنامه بنویسم که زمان رو استراحت و کار رو از کاربر بگیره و اتوماتیک خودش کار کنه
            اما چون رله مناسب گیر نیاوردم فعلا بیخیالش شدم. شایدهم از تریاک به جای رله استفاده کنم

دیدگاه

آقا من از رله های معمولی 240ولت 7 آمپر استفاده کردم و هیچ مشکلی هم نداشت . ضمنا 3 تا رله باید استفاده کنیم . پمپ و دور کند و تند البته مدار رو با دو رله هم میشه بست ولی کنترلش مشکل تر میشه.
              چشم ایشاا.. بزودی فایل پروتوسش میزارم همراه برنامش . البته من تو فایل پروتوس از led برای نمایش عملکرد رله ها استفاده کردم و از مقاومت برای سنسور دما . اگه راهی هست که بشه از قطعات اصلی استفاده کرد وهنگام شبیه سازی جواب بده بگین تا عوضش کنم و بعد بزارم ! :agree:
              نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

دوست عزیز مهم نیست فقط برنامه و شماتیکشو بزارید بقیش با ما :redface: :mrgreen:

دیدگاه

سلام دوستان ببخشید کمی دیر شد آخه برنامش مال 2سال پیش بود مجبور شدم دوباره مرورش کنم تا جزئیاتش یادم بیاد .
                  اینم لینک دانلودش
                  http://www.4shared.com/file/3Qte5b8z/KELID_COLER.html
                  فقط لطفا نظرتونو اعلام کنید .متشکرم
                  نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

خیلی آقایی ممنون :nice:

دیدگاه

سلام
                      من این پروژه رو چند سال پیش انجام دادم و الانم تولید کردم و میفروشم.
                      www.koler.ir
                      این هم توضیحات کامل با عکس

دیدگاه

سلام به آقا ایمان گل .خیلی خوشوقتم که با یک تولید کننده آشنا بشم . ایمان جان من این مدارو میخواستم توسعه بدم وبفرستم توبازار ولی مهمترین مشکلم ساخت جعبه و متعلقاتش بود . میشه بگی چقدر برای ساخت جعبه زیبای مدارت و کلا بتولید رسوندنش هزینه کردی و چه مشکلاتی داشتی . ممنون میشم :redface:
                        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad1354
                          سلام دوستان ببخشید کمی دیر شد آخه برنامش مال 2سال پیش بود مجبور شدم دوباره مرورش کنم تا جزئیاتش یادم بیاد .
                          اینم لینک دانلودش
                          http://www.4shared.com/file/3Qte5b8z/KELID_COLER.html
                          فقط لطفا نظرتونو اعلام کنید .متشکرم

سلام .
                          امکان داره پسورد فایل رو بزارید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad1354
                            سلام به آقا ایمان گل .خیلی خوشوقتم که با یک تولید کننده آشنا بشم . ایمان جان من این مدارو میخواستم توسعه بدم وبفرستم توبازار ولی مهمترین مشکلم ساخت جعبه و متعلقاتش بود . میشه بگی چقدر برای ساخت جعبه زیبای مدارت و کلا بتولید رسوندنش هزینه کردی و چه مشکلاتی داشتی . ممنون میشم :redface:
                            برای تهیه انواع جعبه به فروشگاه بهارخیابان جمهوری پاساژ امجد طبقه 2 مراجعه کنید

دیدگاه

با اجازه اساتید محترم ما هم یه سوال داریم عرض میکنیم :

تو این سایت www.koler.ir که آقا ایمان فرمودن قیمت 2300 برام جای سوال داره :eek:

چطور اینقدر قیمت پایینه من هر چی حساب میکنم اصلا" نمی صرفه!!! :surprised:

آقا ایمان شما خودت از این سایت محصول رو خریدی ؟؟؟ oo:

تازه کنترلیم هست :eek:

شایدم چینیه ؟؟

هان ؟؟؟
                              تخیل مهمتر از دانش است
                              علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر میآ‌گیرد
                              آلبرت انیشتین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X