اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی اسیلاتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی اسیلاتور

سلام
    اگه یک اسیلاتور داشته باشیم که در یک هزارم ثانیه فرکانس تولیدیش تغییر کنه یعنی از 10 هرتز بره روی 20 هرتز و از دوباره بیاد روی 10هرتز و از دوباره رو 20 هرتز و همینتور ادامه داشته باشه و یک فیلتر میانگذر ده هرتزی بزاریم سر راهش آیا خروجی فرکانس ده هرتزی داریم و شکل فرکانس ده هرتزیمون خراب نمیشه (بخاتر اینکه سرعت تغییر فرکانسمون یک هزارم ثانیست)
    وقتی تو بدنیا میای همه میخندنو تو گریه میکنی پس طوری زندگی کن که وقتی از این دنیا میری تو بخندیو همه گریه کنند.

پاسخ : طراحی اسیلاتور

البته من منظورم طراحی اسیلاتور نبود
    شکل زیرو ببینید

آیا من بجای علامت سوال فرکانس 10 هرتز لحظه ای (با سرعت یک هزارم ثانیه ) دارم
    آیا اون فیلتر میانگذر میتونه 10 هرتزو با این سرعت جدا کنه
    من به این مدار احتیاج دارم لطفا هر چی به ذهنتون میرسه بگین
    (ضمنن مقدارهایی که در عکس نوشتم بطور مثاله)
    وقتی تو بدنیا میای همه میخندنو تو گریه میکنی پس طوری زندگی کن که وقتی از این دنیا میری تو بخندیو همه گریه کنند.

دیدگاه

اکثر فیلترها دارای یک محدوده خطا هستند و مقدارش بستگی به کیفیت قطعات داره از لحاظ جداسازی فرکانس بله میتونه به فرکانسهای بالا و پائینتر جواب نده اما مشکل اینجاست که در این حالتها خروجی فیلتر شما فرکانس 10 هرتز نیست بلکه صفره چون فیلتر فرکانس رو تثبیت نمیکنه فقط یک گذرگاهه که یا عبور میده یا نه پس شما در خروجی فرکانس ثابت ده هرتز رو ندارین.

دیدگاه

سلام .
        من که فکر نمی کنم همچین VCO ای گیر بیاد.
        ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت میکنم توکعبه ای هر جا روم قصد مقامت می کنم
        هر جا که هستی حاضری از دور در ما نا ظری شب خانه روشن میشود چون یاد نامت میکنم
        گه همچو باز آشنا بر دست تو پر میزنم گه چون کبوتر پرزنان آهنگ بامت می کنم

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

دیدگاه

سلام
          شما نمیتونید یه شکل موج که فرکانس 20 یا 10 هرتز داره رو به سرعت 1000 بار بر ثانیه تغییر بدید
          یکم فکر کنید چون دارید عالم فیزیک و الکترونیک رو متحول میکنید

دیدگاه

اگر 10 هرتز و 20 هرتز رو فقط به عنوان مثال گفتید که سوال درسته (مثلا اگه قراره 10 مگاهرتز و 20 مگاهرتز در واقعیت باشه) وگرنه واسه 10-20 هرتز تغیر فرکانس موج در یک هزارم ثانیه معنی نداره.
            Gracias A La Vida
            [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
            http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
            زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X