اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد برنامه مقایسه کاراکتر و روشن و خاموش کردن lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد برنامه مقایسه کاراکتر و روشن و خاموش کردن lcd

سلام
    من برنامه مقایسه کاراکتر رو با کدویژن نوشتم. توضیح برنامه وقتی دو کاراکتر با هم برابر بودن نور پشت زمینه LCD روشن شود و وقتی باهم برابر نبودن روشن نشود. در نوشتن ادامه برنامه مشکل دارم و همچنین پایه های LCD در پرتئوس که پایه های مربوط به نور پشت زمینه LCD موجود نیست.

پاسخ : کمک در مورد برنامه مقایسه کاراکتر و روشن و خاموش کردن lcd

آقا مهدی گل نوربک لایت ال سی دی یک ال ای دی معمولی بیشتر نیست و میتونی با وصل کردن منفی اون به منفی مدارت و مثبتش به یکی از پایه های میکرو اونو هروقت بخوای روشن یا خاموش کنی البته میتونی برای اینکه مصرف جریان کمتری داشته باشه از یک مقاومت 100 اهمی سری با اون استفاده کنی.
    در پروتئوس هم میتونی عوض اون از یک ال ای دی استفاده کنی که هروقت فرمان میاد به پایه مورد نظر میکرو اون روشن بشه و ببینی. ضمنا 2 نوع ال ای دی در پرتئوس هست که یکیش کاملا روشن میشه و میبینی.صطلاحا اکتیوه
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

سلام دوست عزیزم
      تشکر از راهنمایی شما ولی من دارم با پرتئوس کار می کنم و اگر هم در محیط این نرم افزار دیده باشی lcd که پایه های 15 و 16 ان منفی و مثبت هم نشون نداده و طبق محیط خودش برنامه ریزی شده که همیشه این دو پایه به عنوان پیش فرض فعال باشه اگه ایمیل داری بده تا نقشه مدار رو برات بفرستم خودم تونستم با کدهای lcd اینکار رو بکنم ولی دنبال راهی بودم که بتونم اون دو پایه رو کنترل کنم حالا اگه شما راه دیگه بلدی به ما هم بگو

دیدگاه

سلام آقا مهدی من پرتئوسم ورژن 6 هستش . اگه شماهم با همین ورژن کار میکنی برام بفرست ولی اگه ورژن بالاتری داری فرستادنش فائیده نداره . بهرحال من درخدمتتون هستم .zoland2005@hotmail.com
        وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X