اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار استارت ازراه دور پراید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار استارت ازراه دور پراید

کسی طالبش هست تادربارش صحبت کنیم .
    من قبلا ساختم و تموم زمستون از طبقه بالای ساختمون (خونمون) ماشینمو استارت زدم ووقتی سوارش شودم هم موتور ماشینم وهم اطاقش گرم بود .
    البته الان که تابستونه زیاد مورد نداره
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

پاسخ : مدار استارت ازراه دور پراید

بحث جالبیه میشه یه کم بیشتر توضیح بدین و اینکه واسه ماشین های دیگه استارتر متفاوته؟
    و واسه نویز چیکار کردین؟
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jimbo54
      کسی طالبش هست تادربارش صحبت کنیم .
      من قبلا ساختم و تموم زمستون از طبقه بالای ساختمون (خونمون) ماشینمو استارت زدم ووقتی سوارش شودم هم موتور ماشینم وهم اطاقش گرم بود .
      البته الان که تابستونه زیاد مورد نداره
      از چه ماژولی برای این کار استفاده کردید؟

دیدگاه

واسه نویزش کارخاصی نکردم همین راه های متداولی که فراوون صحبت شده.
        ماژول فرستنده گیرندش هم از همین ماژولائی که تو بازار گیرندش دونه ای 1500 تومنه و فرستندش هم آماده بصورت ریموت کنترل دزدگیر ماشینه و کلا با آی سی های pt2262 و pt2272 کد و دیکد میشه استفاده کردم .البته فرستندش 3000 تومنه و4 کانال داره. ضمنا از یک اتمگا 8 استفاده کردم و برنامه رو طوری نوشتم که وقتی میخواد استارت بزنه حتما باید ترمز دستی کشیده باشه که اگه کسی ماشین و تودنده استارت زد ماشین روشن نشه ورابیفته. :rolleyes:
        وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

چطور این هارو میشه تشخیص داد نقشه اش رو دارید؟
          It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

jimbo54 بحث جالبیه و بسیار کار آمد هستش اما سوال من اینجاست هنگام روشن شدن ماشین آیا در ها باز میشن،یا سیستم ضد سرقت پراید چطوری از کار میفته تا ماشین روشن بشه،واسه من یکمی گنگ میشه بیشتر توضیح بدید :surprised:
            نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

دیدگاه

:question:میشه بیشتر توضیح بدی چون به کار من خیلی میاد و می خوام بسازمش :applause:

دیدگاه

سلام.
                وقتی ماشین رو با دزدگیر اصطلاحا بحارلت گارد میبریم 2 اتفاق میفته .
                اول اینکه دزدگیر قفل مرکزی رو که در سمت راننده است فعال میکنه که درها قفل میشن و دوم اینکه پس از چند ثانیه سنسورهای دزدگیر فعال میشن و ال ای دی دزدگیر شروع به چشمک زدن میکنه.
                خوب وقتی در این حالت بخواهیم سوئیچ ماشین رو باز کنیم یک فرمان برای دزدگیر ارسال میشه و دزدگیر شروع به آژیر زدن میکنه. ولی چون ما سوئیچی رو باز نمیکنیم پس این فرمان برای دزد گیر ارسال نمیشه .
                تنها مشکل ما اینه که هنگام استارت زدن سنسور ضربه ای ماشین تکونو احساس میکنه و آژیرو بصدا در میاره که من فرمان این سنسورو از طریق یک رله کنترل کردم و موقع استارت زدن اول اون از مدار خارج میشه و بعد برق ماشین وصل میشه و بعد از 10 ثانیه استارت میخوره بمدت 0.6 ثانیه . البته اگه ترمز دستی کشیده باشه . ضمنا باید ماشین جائی باشه که حداقل صدای روشن شدن بشنوید .بندرت پیش میاد که این 0.6 ثانیه برای روشن شدن کافی نیست. البته اگه با این مشکل روبرو شدیم میتونیم مدت و 0.7 ثانیه کنیم.
                این مدار 3 تا رله داره که یکی روی فیبر نصب میشه و 2 تای دیگه که از نوع 12 ولت 30 آمپری هست بیرون جعبه اون قرار میگیره . رله هاشم توی فروشگاههای لوازم ماشی فراوونه . دونه ای 2هزار تومن .
                نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

جواد جان شرمنده به خدا اگه میشه مدار این پروژرم بزار تا بیشتر آشنا بشیم یا اگه دوست نداری ی عکس از نمونه ی ساخته شدش قرار بده :biggrin:

دیدگاه

آقا مرتضی عزیز من این مدارو 2 سال پیش ساختم و الان هم اونو دارم ولی مدارو با پروتل کشیدمش و pcb هم فکر کنم داشته باشه. الان رو سیستمم پروتل نصب نیست .در اولین فرصت که اونو نصب کنم و یه نگاهی بهش بندازم ، برات میزارم تا تو هم ببینی . هرچند که اگه کسی بخواد عملی اونو درست کنه مستلزم اینه که از دستکاری کردن برق ماشینش نترسه و مثل من دلو بزن بدریا و البته نتیجه میگیره. :mrgreen:
                    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

واقعا ممنون از زحماتی که میکشی عالیههههههههههههه :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X