اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنتور برق دیجیتالی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنتور برق دیجیتالی

سلام بچه ها راستش میخواستم راجب کنتورهای دیجیتالی که الان اداره برق داره ازشون استفاده میکنه مثل افزار آزما صحبت کنیم
    بچه هایی که از ساختار داخلی این کنتورها با خبرند لطفا به ماهم توضیح بدن من خودم ی چیزایی میدونم اما کامل نیست میخوام با کامل کردن اطلاعات ی کنتور دیجیتالی بسازیم
    حالا دوستانی که مایلند تو این بحث شر کت کنند بسم الله
    راستی اینو بدونید که این کنتورها سه سیکل زمانی برای اندازه گیری مصرف برق دارن
    نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

پاسخ : کنتور برق دیجیتالی

هیچکی از این بحث خوشش نیومد، جالب بدونید که تا چند وقت پیش کشور ما نمیتونست این کنتور ها را بسازه و فقط مونتاژ می کرد البته الان نمیدونم که میتونه یا نه
    منم به همین خاطر این پروژه به ذهنم رسید
    یعنی کسی خوششش نیومد؟

دیدگاه

آقا مرتضی دلگیر نشو .این تاپیکی که زدی عالیه .اینکه کسی نمیاد شاید بخاطر کمبود اطلاعاتشون در این رابطه باشه.
      راستی میدونستی که الان تو کشور کنتورهای هوشمندی تولید میشه که قابلیت قرائت از راه دور رو داره و حتی از راه دور میتونن برق مکانی رو قطع و یاوصل کنن و بصورت پایلوت در یکی از شهرهای استان فارس درحال اجرا است؟
      وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
      نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jimbo54
        آقا مرتضی دلگیر نشو .این تاپیکی که زدی عالیه .اینکه کسی نمیاد شاید بخاطر کمبود اطلاعاتشون در این رابطه باشه.
        راستی میدونستی که الان تو کشور کنتورهای هوشمندی تولید میشه که قابلیت قرائت از راه دور رو داره و حتی از راه دور میتونن برق مکانی رو قطع و یاوصل کنن و بصورت پایلوت در یکی از شهرهای استان فارس درحال اجرا است؟
        سلام
        بله دوست عزیز شرکت داده پرداز پیهق که امتیاز ساخت این پروژه رو گرفت و حتی توسط وزیر نیرو مورد بازدید قرار گرفت.
        قسمتی از این پروژه را من انجام دادم. البته این دستگاه خیلی کامل و صنعتی ساخته شده و از طریق وایرلس خیلی کارها می شد باهاش انجام بدی این دستگاه هی که ما ساختیم برق یک منطقه رو مورد کنترل قرار میده ولی الان در کانتور ها می خواهند کاری کنند که از طریق خطوط برق دیتا ارسال شود.
        قبلا می خواستند از طریق خط تلفن شماره کانتور را ارسال کنند ولی مخابرات موافقت نکرد و هزینه رو عهده دار نشد.
        حالا دنبال این هستند که از طریق خطوط برق این کار را انجام دهند.
        موفق باشید

دیدگاه

دوستان از بحث دور نشید اول ی کنتور دیجیتالی با هم میسازیم بعد میریم سراغه هوشمند سازیش
          اطلاعاتی که من دارم اینه که این کنتورها ی ساعت داخلی که با ds1307 هم میشه ساخت داره و به یک آمپر متر و ولتمتر ac نیاز داریم تا بتونیم توان یا همون برق مصرفی را محاسبه کنیم پس با این حساب در مرحله اول به ی ولتمتر و آمپرمتر as نیاز داریم من فقط راجب این موضوع اطلاع ندارم
          کنتورهایی که الان داره استفاده میشه اینجوری که برای اطلاع از مصرفش توسط یک دشتگاه که دارای گیرنده مادون قرمز هست به فرستنده که روی کنتور تعبیه شده متصل میشه و مصرف کنتورو ذخیره میکنه
          همه اینا با من فقط شما ی ولتمتر و آمپر متر ac طراحی کنید
          جالب بدونید که من خودم در اداره برق پیمانکار هستم

دیدگاه

ببین آقامرتضی برای محاسبه جریان مصرفی میتونیم ازروش آمپرمترهای کلمپ دار استفاده کنیم این کلمپ یک سیم پیچه که دور یک سیم که از اون جریان عبور میکنه قرار میگیره و میدان الکترومغناطیس اطراف سیم باعث ایجاد جریانی بسیار ناچیز در سیم پیچ کلمپ میشه وهرچی جریان عبوری از سیم برق بیشتر بشه میزان القا بیشتر میشه.
            با محاسبه جریان القا شده در سیم پیچ میزان جریان عبوری ازسیم برقو میتونن محاسبه کنن .
            البته اگه یسری به تاپیک جدید من بزنی اونجا هم یه چیزائی میزارم.
            وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
            نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

درود
              دوستان به این لینک یه نگاه بندازید:
              http://www.rsa-electronics.com/index.asp
              در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
              مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jimbo54
                ببین آقامرتضی برای محاسبه جریان مصرفی میتونیم ازروش آمپرمترهای کلمپ دار استفاده کنیم این کلمپ یک سیم پیچه که دور یک سیم که از اون جریان عبور میکنه قرار میگیره و میدان الکترومغناطیس اطراف سیم باعث ایجاد جریانی بسیار ناچیز در سیم پیچ کلمپ میشه وهرچی جریان عبوری از سیم برق بیشتر بشه میزان القا بیشتر میشه.
                با محاسبه جریان القا شده در سیم پیچ میزان جریان عبوری ازسیم برقو میتونن محاسبه کنن .
                البته اگه یسری به تاپیک جدید من بزنی اونجا هم یه چیزائی میزارم.
                دوست عزیز من برای اندازه گیری آمپر و ولتاژ فکرل دیگه ای کردم اما طرز ساخت آمپر متر و ولتمتر ac رو نمیدونم کسی هست که بتونه منو راهنمایی کنه ، در ضمن آقای jimbo ولتمتر یا آمپر متر کلمپی به درد این کار نمیخوره چون فضای بیشتریو اشغال میکنه :angry:

دیدگاه

میشه لطفا فکرتو توضیح بدی شاید ماهم بتونیم دربارش فکر کنیم و درنتیجه تاثیری داشته باشه.
                  نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jimbo54
                    میشه لطفا فکرتو توضیح بدی شاید ماهم بتونیم دربارش فکر کنیم و درنتیجه تاثیری داشته باشه.
                    ببین آقای جیمبو شما میدونید که ولتمتر یه صورت موازی و آمپرمتر به صورت سری در مدار قرار میگیره منم میخوام یک ولتمتر و آمپر متر به این صورت تو مدار قرار بدم :icon_razz:
                    از شما هم میخوام حاشیه نرید شما فقط بگیئ طرز ساخت ولتمتر یا آمپر متر ac رو بلدید یا نه
                    از علمای عضو شده در ایکا کسی بلد نیست :mrgreen:

دیدگاه

عرض سلام وادب واحترام دارم خدمت تمامی دوستان وعلاقه مندان مطالب علمی همانطور که اساتید عزیز میدانند مسئله مونتاژ بعضی از امکانات اولیه ما در کشور چیز جدیدی نیست نمیخوام حرفی خارج از موضوع بزنم اما میخوام یک جوری خوانندگان رو تحت تاثیر قرار بدم که بفهمن اقا الان حتی کنتور برق خانه های ما از کشورهای بیگانه وارد می شود وحتی اگر بدانید مرکز ان کجاست وسود ان به جیب چه نامردانی می رود شاید مثل من خواب وخوراک ووقتتان را حاضر باشید بدهید تا دیگر این سفره جمع شود برای بعضی از ابر قدرت ها دوست عزیزی که میخواهی کنتور برق بسازی من هم پایه ام و تا الان تحقیقات خیلی کوچک نیز داشتم من تخصصم بیشتر سیستمهای مکانیکی اما یک کنتور برق قشنگیش به مینیاتوری وکوچک بودن ان است مثلا مدل های مینیاتوری بعضی از شرکت ها را بخصوص ان شرکت چینی را دیده باشی متوجه منظورم میشی اگر کسی حاضر به ساخت هست من هم در خدمتم مطمئنا وبا یاری خدا چیزی بهتر و قوی تر حتی از مدل های انگلیسی یا بلوتوثی امریکایی میتوانیم بزنیم اما برای شروع احتیاج به مدلی که در سطح سیم کشی های کشور وتوان شرکت برق باشد نیاز داریم چون استاد عزیز میداند ان مدلی که در انگلیس جهت تبادل دیتا نیز به کار می رود دارای اتصال منحصر بفردی هست که چنین چیزی در کشور ما متاسفانه هنوز ... امیدوارم با کمک خدا بتوانیم به نمونه ای دست یابیم منتظر تماستون هستم چون به احتمال حتم مجددا سعادت امدن به این سایت را پیدا نمیکنم monfared7096@yahoo.com :read: :read: :read:

دیدگاه

سلام
                        دوستان کنتوری که می سازید باید آنقدر دقت داشته باشد که حق هیچ کس ضایع نشه،باید حداقل طول عمری برابر 50 سال داشته باشه، و از همه مهمتر باید قیمت اون اگر که امکانات AMI رو نداشته باشه زیر 20 هزار تومان در بیاد! و باید یک سری استاندارد خاص رو رعایت کنه!همه این مشخصات به معنی این است که از ADC حداقل 16 بیت استفاده بشه، از میکروکنترولری استفاده بشه که بتونه حداقل 50 سال کد رو توخودش نگه داره و بتونه عملیات DSP لازم رو برای محاسبه توان اکتیو و راکتیو و ... رو انجام بده، باید کلی تست EMI ، EMC و .... پس بده. پس بیخودی تز الکلی مثل اینکه ما احتیاج به آمپر متر و ولتمتر و غیره داریم نیدن!
                        البته من با 2-3 سال کوشش تونستم یکی با بهترین مشخصات حول و هوش25هزار تومان طراحی کنم.ولی یک مشکل گنده دارم اونم اینه که کسی از من نمی خره!!!!
                        اگه کسی آشنایی داره و می تونه طرح رو بفروشه حاضرم با هاش همکاری کنم.
                        در ضمن همه روشهای پیشنهادی وزارت نیرو برای کنترل از راه دور و قرائت اون رو هم می تونم پیاده کنم.
                        به نظر من بهترین روش برای قرائت استفاده از GPRS است.

دیدگاه

http://s1.picofile.com/file/8124513750/2014_05_26_302.jpg
                          http://s1.picofile.com/file/8124513776/2014_05_26_303.jpg
                          http://s1.picofile.com/file/8124513792/2014_05_26_304.jpg
                          http://s1.picofile.com/file/8124513800/2014_05_26_306.jpg

ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ahp_online نمایش پست ها
                            سلام
                            بله دوست عزیز شرکت داده پرداز پیهق که امتیاز ساخت این پروژه رو گرفت و حتی توسط وزیر نیرو مورد بازدید قرار گرفت.
                            قسمتی از این پروژه را من انجام دادم. البته این دستگاه خیلی کامل و صنعتی ساخته شده و از طریق وایرلس خیلی کارها می شد باهاش انجام بدی این دستگاه هی که ما ساختیم برق یک منطقه رو مورد کنترل قرار میده ولی الان در کانتور ها می خواهند کاری کنند که از طریق خطوط برق دیتا ارسال شود.
                            قبلا می خواستند از طریق خط تلفن شماره کانتور را ارسال کنند ولی مخابرات موافقت نکرد و هزینه رو عهده دار نشد.
                            حالا دنبال این هستند که از طریق خطوط برق این کار را انجام دهند.
                            موفق باشید
                            سلام دوست عزیز کنتور برق خونه ما دیجیتالی هست شنیدم میشه با آهنربا کاری کرد که شماره
                            نندازه و قط کنه اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید بفرمایید؟

دیدگاه

اول ببینین مافیای داره یا نه بعد فکر طرح و ایده باشید ، این اولین قدم در ایران هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X