اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور میتونم فرکانس بریده بریده شدرو ترمیم کن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور میتونم فرکانس بریده بریده شدرو ترمیم کن

سلام
    چطور میتونم فرکانس بریده بریده شدرو ترمیم کنم . یعنی شکل A رو به B تبدیل کنم.

آیا میتونم آز آشکارساز AM برای این کار استفاده کنم
    وقتی تو بدنیا میای همه میخندنو تو گریه میکنی پس طوری زندگی کن که وقتی از این دنیا میری تو بخندیو همه گریه کنند.

پاسخ : چطور میتونم فرکانس بریده بریده شدرو ترمیم کن

منم فکر کنم بشه از دمدولاتور آ ام استفاده کرد اما یک مسئله ، اگر فرکانستون دارای دامنه متقارن یعنی مثبت ومنفی باشه مشکل ایجاد میشه مگر اینکه اول روی dc سوارش کنید و بعد آشکا سازی بشه البته فرکانس و دامنه موج هم مهمه. یک راه دیگه هم تبدیل فرکانس به ولتاژ و بالعکس هست البته با یه مقدار خطای احتمالی. اگر فرکانس ثابته شاید بشه از یک فیلتر LC یا RC یا RLC هم استفاده کرد چون تغییرات خیلی سریع در سطح ولتاژ رو میشه با خازن ترمیم کرد البته این به شرطیه که در نواحی خالی موج سطح ولتاژ صفر باشه .

دیدگاه

ممنون از پاسخت
      من میتونم اونو رو دی سی سوار کنم اما بنظر شما اگه بتونم دامنه هر تیکرو صاف کنم شبیه مدولاسیون pam نمیشه
      وقتی تو بدنیا میای همه میخندنو تو گریه میکنی پس طوری زندگی کن که وقتی از این دنیا میری تو بخندیو همه گریه کنند.

دیدگاه

اول از بابت تاخیر در جواب عذر میخوام چون مدتیه که خیلی کم میام تو سایت.
        متوجه منظورتون نشدم . منظورتون از دامنه تیکها چیه؟ اگر تیکها دامنه نداشته باشن که مسئله حله یعنی پیکها به هم وصل میشن و یه موج پیوسته تشکیل میشه.اگر فرکانس کم باشه موضوع رو میشه براحتی با یک مدار نمونه گیر حل کرد ولی شما نفرمودید فرکانس این موج چقدره؟ البته منظورم از فرکانس محاسبه طول موج بین پیکهاست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X