اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در eagle

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در eagle

سلام
    من تو برنامه eagle وقتی میخام که پرینت بگیرم راهنمای قطعات هم رو مدار چاپی چاپ میکنه باید چکارش کنم
    A-Hosseini

پاسخ : مشکل در eagle

میشه بگین که کار اصلی این نرم افزار چیه ؟؟؟ :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farshad
      میشه بگین که کار اصلی این نرم افزار چیه ؟؟؟ :redface:

کارش طراحی برد هستش مثل پروتل ولی نه به اون قدرت

تو قسمت avr تاپیک پروگراممر ای وی آر با USB برد PCB رو با این برنامه زدنش
      A-Hosseini

دیدگاه

من با Eagle تا حالا پرینت نگرفتم ولی حتما باید مثل پروتل لایه داشته باشه و بگی کدوم لایه ها رو پرینت کنه!

شهریار
        Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriar
          من با Eagle تا حالا پرینت نگرفتم ولی حتما باید مثل پروتل لایه داشته باشه و بگی کدوم لایه ها رو پرینت کنه!

شهریار
          من خودم با پروتل کار کردم ولی این یکم برام گنگه ، هنوز امتحان نکردم ولی فکر کنم دوتا گزینه آخرش باید تیک بخوره ، اگه کسی پیدا شه که باهاش کار کرده باشه خیلی خوبه
          A-Hosseini

دیدگاه

برای اینکار میتونید اینکارو بکنین:
            بعد از اینکه فایل brd. رو باز کردید برین به منوی View و Display/hide layers رو انتخاب کنید
            از اونجا میتونید لایه هایی رو که نمیخواهید مخفی کنید.
            اگه میخواین اون لایه مربوط به قطعات مخفی بشه لایه ی tplace رو بردارین.
            باز اگه مشکلی داشتین در خدمتم. :rolleyes:
            آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farid-a
              برای اینکار میتونید اینکارو بکنین:
              بعد از اینکه فایل brd. رو باز کردید برین به منوی View و Display/hide layers رو انتخاب کنید
              از اونجا میتونید لایه هایی رو که نمیخواهید مخفی کنید.
              اگه میخواین اون لایه مربوط به قطعات مخفی بشه لایه ی tplace رو بردارین.
              باز اگه مشکلی داشتین در خدمتم. :rolleyes:

دستتون درد نکنه واقعا چند روزی بود که دنبالش میگشتم ، هیچکس اصلا نمیدونست چی هست
              یه امتیاز مثبت فعلا تا بتونم جبران کنم :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
              A-Hosseini

دیدگاه

اااااهههههه!!
                این eagle چقدر مسخرست. خیلی خشک و زبون نفهمه!

این پورت USB رو کجاش میشه پیدا کرد؟ یعنی تو کدوم library یش؟ همه library هاش رو گشتم، نیست؟
                دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

خودم پیداش کردم!
                  تو library با نام con-berg بود. :rolleyes:. نمیدونم چه ربطی به اسم usb داشت که اینهمه علاف شدیم!
                  دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

این نرم افزار مال کسایی هست که OPEN SOURCE کار میکنن ، آخه اون جزو نرم افزارای رایگان هستش . کشور مارو نگاه نکن که همه دزدیم :redface: پروتل چند صد دلاری رو میخریم 1000 تومان اونم تازه زورمون میاد بدیم .
                    A-Hosseini

دیدگاه

بنظر من مشکل داشتن با نرم افزار ربطی به open source بودنش نداره! مثلاً همین linux که خیلی از ویندوز بهتره، مگه چشه؟؟

eagle هم نرم افزار خوبیه، فقط یکم با بقیه فرق داره. وگرنه library نسبتاً کاملی داره و در auto routing تقریباً خوب عمل میکنه. (البته واسه من که بیشتر از 70% نتونست پیشرفت کنه!! :mrgreen

فقط میشه بهم بگین در export کردن فایل image، چطوری میشه بهش حالی کرد که جای سوراخ ها رو خالی کنه؟ oo:؟

دیدگاه

گویا باید دوباره سوالم رو تکرار کنم! سرچ هم کردم ولی بی فایده.

واسه گرفتن خروجی توی eagle میریم تو file>export>image درسته؟ حالا تو عکسی که میده بیرون، جای سوراخها هم با ترک پر شده. چجوریاست!؟ چطور خالیشون کنم؟ خروجی دیگه...

دیدگاه

ما که مشکلی مثل شما نداشتیم.
                          سوراخ ها خالی می شدند.

در ضمن شما از ulp ها هم می تونید استفاده کنید. exp2img.ulp رو امتحان کنید.

دیدگاه

منظورم اینه:

داخل سوراخهای پد ها هم با ترک پر شده. این در صورتیه که خروجی monochrome نباشه. ولی اگر بزاریم روی monochrome، حق با شماست، سوراخها خالی میشن.... ولی زمینه pcb (جاهای که ترک نیست و مس نداریم)، بصورت راه راه مشکی میشه، یکدست مشکی نیست !!

حتی dpi رو بالا میگیرم اینجوری میشه. من میرم تو فتوشاپ درستش میکنم، ولی این راهش نیست!....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X