اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت ساعت با ثانیه شمار led

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت ساعت با ثانیه شمار led

من برنامه یک ساعت رو دارم که با استفاده از تایمر یک ثانیه رو تولید کرده و برای هر ثانیه یک led گذاشته در انتهای هر ثانیه به روتین وقفه می ره و با توجه به سخت افزار یک led رو روشن می کنه حالا من می خوام همین ساعت رو با ds1307 درست کنم اما این ایسی خودش ثانیه رو می ده و وقفه ای نداره که در انتهای یک ثانیه اون برنامه روشن کردن led ها رو توی اون وقفه بنویسم به نظرتون چه باید بکنم .

پاسخ : مشکل در ساخت ساعت با ثانیه شمار led

اگه درست یادم باشه اون آی سی که میگی خودش یک پایه 1HZ داره و میتونی از اون استفاده کنی . البته من زیاد اطلاعات ندارم ولی آقای امیر حسنی کاخکی دراین مورد خیلی وارده میتونی باهاش مکاتبه کنی و کمک بگیری. :eek:
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

Gosub Getdatetime
      If Test <> _sec Then
      Set Clockshift
      Reset Clockshift
      Test = _sec

این Clockshift در واقع یه پایه ICآ‌که به پایه 11 و 12 شیفت رجیستر وصل میشه با این کار هر ثانیه این پین IC صفر و یک میشه و میتونی غیر از شیفت رجیستر برا جای دیگه ای هم استفاده کنی یا مثلا بنویس
      If S1 = 1 Or S1 = 3 Or S1 = 5 Or S1 = 7 Or S1 = 9 Then
      Set Portb.4
      Else
      Reset Portb.4
      End If
      با این کار PORTB.4آ‌هر ثانیه صفر و ثانیه بعد یک میشه موفق و پیروز باشید اگه سوالی بود در خدمتم
      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

منظورتون از gosub زیر برنامه هست دیگه تو کد ویژن چه طور بنویسم باید پایه 1hz رو به شیفت ریجیستر وصل کنم .به چه پایه شیفت ریجیستر .ضمنا کمبود پورت هم داریم .

دیدگاه

سلام
          آقای جیمبو54 شما لطف داری من دارم درس پس میدم!
          هردو کاری که دوستان گفتن برای این کار مناسبه و میتونی انجام بدید
          کاری که آقای r-el گفتن راحت تره و مطمعن فقط دو مشکل کوچیک داره 1- یک پایه از میکرو رو میگره و 2- ممکنه بعضی وقتها کمی با تاخیر کلاک بده (بستگی به تاخیر برنامتون داره)
          اما در مورد صحبتهای دوست خوبمون آقای جیمبو اگر از این حالت استفاده کنید دیگه پا یه میکرو اشغال نمیشه و دقیق سر هر ثانیه عمل میکنه ولی مشکلی که داره اینه که دیگه مثلا اگر خواستید از ثانیه مثلا 30 شروع کنید ( وقتی ساعت رو روشن میکنید معلوم نیست ثانیه روی چنده)
          نمیتونید و باید از اول شروع کنید
          و اما در مورد شیفت رجیستر
          از چه شیفت رجیستری استفاده میکنید؟
          اگر از 74hc595 استفاده میکنید پایه کلاک لچ و کلاک شیفت رجیستر رو به هم وصل و به پایه مربوطه میکرو یا ds1307 وصل کنید
          البته توجه کنید که پایه ds1307 حتما باید پول پ بشه
          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

اوه صاحبش اومد این گفته بنده هم ناگفته نماند که از فرمایشات اقای کاخکی بود که بنده حقیرو راهنمایی کرده بودن و از ایشون بسیار سپاس گذارم
            یه سوال از حضور محترمتون این تاخیری که فرمودین در روند برنامه تاثیر داره منظورم اینه که ساعت عقبو جلو میره یا فقط صرفا نماشی ثانیه با تاخیر انجام میشه
            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el
              اوه صاحبش اومد این گفته بنده هم ناگفته نماند که از فرمایشات اقای کاخکی بود که بنده حقیرو راهنمایی کرده بودن و از ایشون بسیار سپاس گذارم
              یه سوال از حضور محترمتون این تاخیری که فرمودین در روند برنامه تاثیر داره منظورم اینه که ساعت عقبو جلو میره یا فقط صرفا نماشی ثانیه با تاخیر انجام میشه
              :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
              عزیزم اینم نمیگفتی مشکلی نبود من مطالبم حق کپی رایت نداره!!!!!!! :icon_razz:

نه تاثیری نداره چون زمان رو ds1307 محاسبه میکنه نه میکرو
              ولی فرض کنید ثانیه عوض بشه ولی میکرو هنوز توی wait مونده باشه خوب تا وقتی از waitخارج بشه کمی زمان رو از دست میده تا متوجه بشه ثانیه عوض شده (این همون تاخیریه که منظورم بود) (اگر یادتون باشه در اون تاپیکی که با هم بحث میکردیم یکی همین مشکل رو داشت)
              اگر این حالت پیش بیاد که حتما پیش میاد ثانیه های بعدی باز کمی تند تر خواهند رفت
              البته همونجوری که قبلا گفتم در کارکرد دستگاه تاثیری نداره ولی نمایه زیاد جالبی هم نداره
              اگر هم مقدار تاخیر کوتاهتر باشه این مشکل کمتر به چشم میاد
              پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

میشه پایه 1hz رو به اینتراپت خود میکرو بدم و برنامه کنترل led ها رو تو همون اینتراپت بنویسم :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
                  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                  عزیزم اینم نمیگفتی مشکلی نبود من مطالبم حق کپی رایت نداره!!!!!!! :icon_razz:

خوب خلالم راحت شد

اگر این حالت پیش بیاد که حتما پیش میاد ثانیه های بعدی باز کمی تند تر خواهند رفت
                  البته همونجوری که قبلا گفتم در کارکرد دستگاه تاثیری نداره ولی نمایه زیاد جالبی هم نداره
                  اگر هم مقدار تاخیر کوتاهتر باشه این مشکل کمتر به چشم میاد
                  صبر کن ببینم حالا که من دادم بردشو برام زدن 18000تومن با فیلمش 7500که بشه 25500تومن حالا میگی اگه خوب نشد و کج و ماوج شد میارم میندازمش در خونتونو میرم گفته باشم شوخی نکن واقعا به هم میریزه نباید خیلی به نظر بیاد اگه خراب شد راحت یه بلیط برا مشهد رزرو میکنم اونوقت بهتره یه چند روزی بری مسافرتو و به اقوامی که چند وقته ندیدیشون یه سری بزنی و فعلا افتابی نشی :angry: :angry: پوست کلتو میکنم با تشکر :mrgreen:
                  { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

شما کدوم برد رو دادین PCBکنن؟ :surprised:
                    توش چه تغیراتی دادین؟
                    فکر جریان کشی 60 ال ای دی رو کردین؟
                    شما اگه تاخیر تو برنامتون رو کم مثلا 100 میلی ثانیه بذارید تو هر ثانیه که بخواد خطا داشته باشه حداکثر و در بدترین حالت 99 میلی ثانیه دیرتر عوض میشه یعنی یک دهم ثانیه که زیاد مشخص نیست!
                    در ضمن من مشهد نیستم ادرس هم نمیدم که بیایی!!!!!!! :mrgreen:
                    شکایت میکنی روی دکمه تشکر میزنی
                    جواب سوالتو میگیری روی دکمه تشکر میزنی
                    بقول خودت خوب آدمو قلقلک میدی!!!!!!!!! :nerd:
                    mer30

دیدگاه

میشه پایه 1hz رو به اینتراپت خود میکرو بدم و برنامه کنترل led ها رو تو همون اینتراپت بنویسم :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad_zavr
                        بله فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

دیدگاه

.

دیدگاه

خوب حالا که اینطوریه اگه ناراحت میشی دیگه تشکر نمیکنم
                            اینا هم واسه ابروس حالا بگین اصفهانیا ... :angry: :angry: :angry:
                            اینیم که گفتم مشهد واسه اینکه دقیق نگفته باشم خونتون کجاست که کسی نیاد در خونتون برداشونو که با راهنمایی شما درست کردن مثل من بندازن در خونتونو برن :mrgreen:
                            تاخیر ها رو کم میکنم اصلا یک سری تاخیرها مال چیه مثلا بعد از اینکه ثانیه های ledآ‌تنظیم شدو وارد برنامه میخواد بشه یه تاخیر گذاشتی
                            Main:
                            Gosub Getdatetime
                            Datas = 1
                            For Test = 1 To _sec
                            Set Clockshift
                            Reset Clockshift
                            Next
                            Waitms 100
                            Test2 = _min
                            یا این
                            If Test <> _sec Then
                            Set Clockshift
                            Reset Clockshift
                            Test = _sec

End If

Waitms 500
                            Loop
                            End
                            این اخری خیلی ستمه که oo:

حالا جالبه تشکر کنی میگن چرا نکنی میگن چرا یکی مینویسه دست به تشکر نزنید برق داره یکی میگه چرا تشکر میکنی
                            اخه خددددددددددددددددددددددددددددددا چرا
                            راستی
                            تغییرات اضافه شدن دما تاریخ شمسی نمایشگر روزای هفته بردش تقریبا 30*70شد گنده گنده با سون 5.5*7.5کورم باشه طرف میبینه
                            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

اولی رو که یادم نیست احتمالا دوباره بعد از اون ساعت رو از روی ds میخوندم
                              ولی دومی wait اصلی برنامه است همونی که میگم 100 میلی بگیرین اینو من زیاد گرفته بودم تا برنامه تو پروتئوس سریع تر اجرا بشه
                              خوب من که نگفتم تشکر نکن من گفتم جالبه که در هر صورت تشکر میکنی آخه تو این دوره زمونه کمتر کسی پیدا میشه که اینجوری باشه
                              در ضمن من هفته پیش اصفهان بودم اگه ادرس میدادی میومدم ببینم در چه حالی :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X