اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی HDMI

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی HDMI

HDMI یا High-Definition Multimedia Interface که به معنی رابط مولتی مدیای با کیفیت بالاست، اولین و تنها رابط تجاری برای انتقال غیر فشرده همزمان تصویر و صدا بصورت دیجیتال است. با این سیستم، کاربران خانگی می توانند تنها با یک کابل تصاویر و صدای دیجیتال را به بهترین شکل ممکن دریافت نمایند و دارای یک سینمای خانگی با بهترین کیفیت باشند. HDMI قابلیت انتقال تصویر و صدا را برای بسیاری از دستگاه های خانگی مانند DVD Player و یا تلویزیون های دیجیتال و حتی کامپیوتر ها با استفاده از تنها یک کابل فراهم می آورد. HDMI قابلیت انتقال تصاویر را برای تمام حالت های ویدیویی از قبیل استاندارد و یا با کیفیت بالا (high-definition) فراهم می آورد و در عین حال صدای دیجیتال را هم منتقل می کند. HDMI صدای 8 باند یا channel را تا 192kHz انتقال می دهد و تمامی فرمت های کنونی برای صدا از قبیل Dolby Digital و DTS را پشتیبانی می نماید.

برای ساخت HDMI تعداد زیادی از شرکت های معروف سازنده وسایل الکترونیک با به اشتراک گذاشتن منابع مالی و تحقیقاتی خود برای دستیابی به یک تکنولوژی که به راحتی بتواند در دسترس مردم عادی قرار بگیرد و در عین حال دارای کیفیت بالا باشد سهیم هستند. این شرکت ها عبارتند از Hitachi, Sony, RCA, Panasonic, Philips, Silicon Image. در زیر نشان رسمی HDMI را مشاهده می فرمایید.

علاقه مندان برای خواندن ادامه مقاله میتوانند به لینک زیر مراجعه کنند.
    http://eqbal87.blogfa.com/post-46.aspx
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

پاسخ : معرفی HDMI

پینهای HDMI

یک جزوه جالب (انگلیسی) برای معرفی HDMI :
    فایل های پیوست شده
    It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
    گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
    چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

من فقط یه سوال دارم. این چرا قیمت کابلش اینقده زیاده. آخه مگه تو کابلش چی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
        من فقط یه سوال دارم. این چرا قیمت کابلش اینقده زیاده. آخه مگه تو کابلش چی هست؟
        اگه به سیگنال های HDMI یه نگاهی بندازید حداقل 4 زوج دیتای تفاضلی داریم! خطوط تفاضلی رو هم که میدونید نیاز به بهم تابیدن و شیلد شدن داره! یکی از دلایل گرون بودن کابل ها همین هست.20 تا سیم نیست که مستقیم به هم وصل شده باشه! خیلی وقت پیش بود راجع به HDMI تحقیق میکردم, اون جور که من حساب کردم تو نسخه 1.4 برای انتقال دیتا نیاز به 9.2 گیگا بیت در ثانیه هست!!!
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X