اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

PCM چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

PCM چیست؟

سلام نمی دونم با pcm که مخفف pulse code modulation است چقدر آشنایی دارید ؟ اما
    سئوال من درمورد بخشی از pcm است اگه بخوام بطور مختصر توضیح بدم این دستگاه یه
    multiplexer است که شرکت مخابرات در جایی که تقاضای خطوط تلفن افزایش میابد امکان
    کابل کشی مجدد بدلایلی وجود ندارد (مثلا هزینه های زیاد) خلاصه شرکت مخابرات یکی از
    این pcm رو مذاره به این ترتیب با همون زیر ساخت قبلی تعداد مشترک بیشتری رو ساپورت
    می کنه و افزایش ظرفیت در این pcm ها مضارب 4 است مثلا 2M تبدیل به 8M و8M به 34M
    به همین ترتیب البته تعجب نکنید سئول من هم همینجاست !34M رو اشتباه ننوشتم نکته
    همین جاست چرا 32M نشد

پاسخ : PCM چیست؟

سلام
    در خط e1 که 32 تا تایم اسلات که داره ، اولین مربوط به crc وtimeslot شانزدهم مربوط به سیگنالینگ هست که الگوی خاص خودش رو داره
    و همین جور این کانال های سیگنالینگ و crc برای خطوط پر ظرفیت تر هم وجود داره و باعث میشه که خطوط مثلا دقیقا 4 برابر ظرفیت قبلی رو نداشته باشه

http://e1-link.blogspot.com/2007/08/e1-frame-structuret.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi-firoozi
      کابل کشی مجدد بدلایلی وجود ندارد (مثلا هزینه های زیاد) خلاصه شرکت مخابرات یکی از
      این pcm رو مذاره به این ترتیب با همون زیر ساخت قبلی تعداد مشترک بیشتری رو ساپورت
      همین جاست چرا 32M نشد
      این بحث شما دو قسمت داره
      بحث اول شما مربوط به سیستم های pair gain میشه که مخابرات در جایی که زوج سیم جهت واگذاری تلفن به مشترک نداره از این سیستمها استفاده میکنه که با استفاده از یک زوج سیم چندین خط تلفن رو انتقال میدن .

قسمت دوم صحبت شما مربوط به رده های مالتی پلکس در سیستمهای انتقال PDH میشه
      طبق استاندارد اروپایی که در ایران هم از اون استفاده میشه چندین رده برای انتقال داریم
      E1: همون بیت ریت 2048 کیلو بیت بر ثانیه
      E2 : بیت ریت 8448 کیلو بیت بر ثانیه
      E3 : بیت ریت 34368 کیلو بیت برثانیه
      E4 : بیت ریت 139264 کیلو بیت بر ثانیه
      هر رده بالاتر از ماتی پلکس کردن چهار سیگنال رده پایین تر حاصل میشه علت اینه بیت ریت رده بالاتر مقداری از چهار برابر بیت ریت رده پایینتر بیشتره به دلیل اینه که هنگام مالتی پلکس کردن سیگنال ها تعدادی بایت یا بیت اضافی جهت ایجاد فریم در رده بالاتر انتقال آلارم ها مربوط به این رده و همچنین بیت های تشخیص خطا به سیگنال اصلی اضافه میشه
      برای اطلاعات بیشتر میتونین به توصیه نامه های G.703 و G.704 مربوط به ITU مراجعه کنین

دیدگاه

اون 2 مگ اضافی مربوط به اطلاعات ترافیک و سیگنالینگ هست.
        انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
        انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی یعقوبی
          سلام
          در خط e1 که 32 تا تایم اسلات که داره ، اولین مربوط به crc وtimeslot شانزدهم مربوط به سیگنالینگ هست که الگوی خاص خودش رو داره
          و همین جور این کانال های سیگنالینگ و crc برای خطوط پر ظرفیت تر هم وجود داره و باعث میشه که خطوط مثلا دقیقا 4 برابر ظرفیت قبلی رو نداشته باشه
          ممنون اگه لطف کنی بیشتر در مورد خطوط E اصطلاحات بالا(signaling ,timslot) توضیح بدید
          ممنون میشم . راستش چیز زیادی دستگیرم نشد :redface: در ضمن من جوابم رو نگرفتم
          ببینید یه مهندس مخابرات که داشت pcm رو توضیح میداد پرسید که چرا در یه مرحله از افزایش
          ظرفیت به 34M میرسه در حالیکه 32= 4*8 میشه؟

http://e1-link.blogspot.com/2007/08/e1-frame-structuret.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
            هر رده بالاتر از ماتی پلکس کردن چهار سیگنال رده پایین تر حاصل میشه علت اینه بیت ریت رده بالاتر مقداری از چهار برابر بیت ریت رده پایینتر بیشتره به دلیل اینه که هنگام مالتی پلکس کردن سیگنال ها تعدادی بایت یا بیت اضافی جهت ایجاد فریم در رده بالاتر انتقال آلارم ها مربوط به این رده و همچنین بیت های تشخیص خطا به سیگنال اصلی اضافه میشه

ممنونم دقیقا به جوابی که می خواستم اشاره کردید اگه درباره بیت انتقال آلارم توضیح بدید ممنونن مشم :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi-firoozi
              همین جاست چرا 32M نشد
              سلام
              از این پست زمان زیادی گذشته اما میخوام بپرسم شما در مورد نحوه پیاده سازی pcm که یک مالتی پلکسر 24 به 1 هستش رو در ******** میدونید؟میشه راهنمایی کنید؟
              متشکرم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X