اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیت توازن

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بیت توازن

سلام
    سال نو همتون مبارک. :biggrin:
    دوتا سوال دارم که اگه جوابشونو بدید خیلی به من لطف کردید. :mrgreen:
    بیت توازن برای تنظیم توازن زوج مقدار 0 یا 1 را می پذیرد . حالا چرا برای تنظیم توازن زو ج ؟ مثلا اگر تعداد یک های ورودی فرد باشه این بیت یک می شه تا توازن زوج برقرار بشه ؟ واسه چی ؟

چرا برای محافظت مدار داخل پورت باید در برنامه یکبار ورودی کردن پورت رو انجام داد ؟

پیشاپیش تشکر می کنم.

پاسخ : help

سلام دوست عزیز

خوش آمدید .... سال نو بر شما مبارک

کلا ما دونوع توازن داریم ...زوج و فرد .

فرقی نمیکنه که شما از کدوم توازن استفاده کنید . مهم اینه که هر دو دستگاه گیرنده و فرستنده روی یکی از حالات توازن زوج یا فرد تعریف شده باشد .

اگر شما توازن زوج استفاده کنید ، باید مجموع بیت های 1 شما به علاوه بیت توازن شما زوج شوند ( مثلا اگر 10011011 داشته باشید بیت توازن شما در حالت توازن زوج باید 1 باشد)

اگر شما توازن فرد استفاده کنید ، باید مجموع بیت های 1 شما به علاوه بیت توازن شما فرد شوند ( مثلا اگر 10011011 داشته باشید بیت توازن شما در حالت توازن فرد باید 0 باشد)

بیت توازن برای اطمینان در از دست نرفتن اطلاعات کاربرد دارد .

در مورد سوال دوم

وقتی پورت را یک نکرده باشید(یعنی صفر باشد) ، ترانزیستور ( پایین کش) روشن است و زمین از طریق ترانزیستور مستقیما به پورت وصل است . حال اگر یک ولتاژ مثبت به عنوان ورودی بدهید چه اتفاقی می افتد ؟؟؟؟ ترانزیستور میسوزد !!!!

ولی وقتی پورت را یک کرده باشید ترانزیستور خاموش است و پورت توسط یک مقاومت Pullup به VCC وصل است . پس در این حالت هم میتوانید صفر ولت را به پورت بدهید هم VCC.

سوالی داشتید بفرمایید

موفق و پیروز باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X