اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سنسور مناسب بم معرفی کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سنسور مناسب بم معرفی کنید

سلام ، یه سنسور می خوام که از فااصله 10 سانتی بتونه مانع رو تشخیص بده ، نمی خوام از اولتراسونیک استفاده کنم ، از شارپ هم نمی خوام استفاده کنم چون گرونه ، به نظرتون چیکار کنم ؟
    اگه فرستنده گیرنده ای ار بگذارام 5 میلی متری ، به نظرتون جواب میده ؟
    پس چه خاکی تو سره این رباته بدبختم بکنم اخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخههههههههههههههه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : یه سنسور مناسب بم معرفی کنید

این سنسور صوتی ها که خوبند؟!!!!!
    تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

سنسور صوتی ها میگن خیلی داغونه ، خیلی هم خطا داره ، تازه قیمتش هم اندازه همون شارپ هست که ؟

دیدگاه

آره البته . :sad:

این متر نوری ها از چی استفاده می کنند؟ اونا چه طورند؟
        دقتشون که خیلی خوبه. قیمتشون نباید زیاد باشه.
        تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

نمدونم والا ، گیر میان ؟ میشه راحت ازشون دیتا گرفت ؟ قیمتشون چی ؟

دیدگاه

سلام
            دوست عزیز از یه ماژول صوتی (آلتراسونیک) استفاده کن . خیلی خوبه و من خیلی جاها ازش جواب گرفتم . بهترینش و آماده همراه با ال سی دی 15000 هزار تومان . تا 250 سانتیمترم با دقت 1.5 میلیمتر جواب گرفتم .
            آلبرت اینشتین : من هرگز به آينده فكر نميآ‌كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمد.

دیدگاه

سلام.
              من ناواردم اما دوستام یه کارایی قراربود انجام بدم که استادم گفتن با آلتراسونیک ، اما چون کل پروژه هزینه بردار بود مجبور شدن با مادون قرمز کار کنه.
              البته می گن زیاد دقیق نیس؟؟؟!!! اما من هم استادم نتیجه خوب گرفتن و هم دوستام. :icon_razz:
              فردا از آن كسانيست كه آرزوهاي بزرگي در سر دارند و با جرات و جسارت قدم پيش مي نهند ، آنان كه خطر مي كنند تا ناممكن ها را ممكن سازند.

دیدگاه

اگه میخوای فقط بودن یا نبودن مانع رو تشخیص بدی فقط کافیه مادون قرمز 5 میل بزاری و ولتاژ هم بهش 10 ولت بده(مقاومت همون مقدار های قبل باشه) یا 12 ولت اینجوری راحت 10 سانت رو جواب میده من خودم با یه 3 میل انقدر جواب گرفتم اگرم جواب نگرفتی تعداد فرستنده رو بیشتر بزار
                با تشکر

دیدگاه

سلام
                  از سنسورهای TSOP1238 استفاده کن. این سنسورها در واقع همون گیرنده های مادون قرمز 3 پایه هستن که توی تلویزیون استفاده میشن. کافیه گیرنده امواج مادون قرمز را با فرکانس 38khz ارسال کند تا به راحتی موانع را در فاصله 1 متری تشخیص دهید.
                  بانک اطلاعاتی مسابقات رباتیک ایران
                  http://robocenter.ir/Match/DefaultMatch.aspx
                  آموزش جامع ساخت ربات به زبان فارسی در 110 صفحه
                  http://www.4shared.com/document/u_72uaga/Robotic_Mechatronic.html

دیدگاه

سلام
                    دوست عزیز راهی نداری یه ماژول صوتی (آلتراسونیک) استفاده کن راحت :nice:
                    خداوندا
                    از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
                    فراموشش کن
                    دکتر علی شریعتی

دیدگاه

چیچی رو راهی نداری؟
                      دوستان این همه راه معرفی کردند بعد شما میگی راهی نداری؟ منظورتون چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X