اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آمپرمتر رنج بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت آمپرمتر رنج بالا

سلام به اساتید محترم.
    من می خوام یک آمپر متر تا رنج 200 آمپر بسازم،ممنون میشم در این مورد کمکم کنید.
    من اگر از ترانس جریان(مگ) 5/200 استفاده کنم خروجی ترانس به چه شکلی به AVR متصل کنم؟(خروجی ترانس جریان ولتاژ هستش یا جریان؟)

پاسخ : ساخت آمپرمتر رنج بالا

.باسلام دوست عزیز خروجیشا با یک مقاومت موازی کن مقدار مقاومت بستگی به ct داره که میخوای استفاده کنی خروجی ولتاژ میده واگر از ct های استاندارد استفاده کنی خروجیشون خطیه خروجی را به adcمیکرو وصل کن و ولتاژ را بخون و در 40 ضرب کن تا مقدار جریانت بدست بیاد باز هم سوالی بود در خدمتم

دیدگاه

توصیه من سنسور های امپر هستش فقط نمی دونم تا 200 امپر میگیره یا نه
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

با چه مقاومتی موازی کنم؟هر رنجی ct باشه ضربدر40 کنم؟(5/200 یا 5/400)
        میشه چنتا از این سنسور آمپر معرفی کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
          .باسلام دوست عزیز خروجیشا با یک مقاومت موازی کن مقدار مقاومت بستگی به ct داره که میخوای استفاده کنی خروجی ولتاژ میده واگر از ct های استاندارد استفاده کنی خروجیشون خطیه خروجی را به adcمیکرو وصل کن و ولتاژ را بخون و در 40 ضرب کن تا مقدار جریانت بدست بیاد باز هم سوالی بود در خدمتم
          با سلام
          جریان متناوب قوی و فرکانس برق شهری با ct قابل اندازه گیری است و با رجوع به مدارک فنی ct مقدار مقاومت مجاز برای سمت جریان پایین تعیین می شود. که با condition نمودن آن می توانید ارتباط مناسب با a2d برقرار کنید.

اگر جریان مستقیم باشد ، یا فرکانس غیر از 50 و 60 هرتز باشد ، روش های دیگر باید استفاده شود.

با سپاس
          گشتی در لاله زار
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
            توصیه من سنسور های امپر هستش فقط نمی دونم تا 200 امپر میگیره یا نه
            میشه راجب این سنسورها بیشتر توضیح بدی :question:
            نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

دیدگاه

http://pwrelectronic.wordpress.com/2010/05/03/%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-100-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%AB%D8%B1-%D9%87%D8%A7%D9%84/

http://iran-micro.com/product_info.php?products_id=1683&osCsid=a0f44 1b03c994fdaa17a024453a4b45f
              هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
              بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
              میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

دوست عزیزم این سنسور واقعا عالیه ، اما چندتا سوال دارم
                1.تو ایران گیر میاد اگر له قیمتش چنده؟
                2.نوع جریانی که اندازه گیری میکنه چیه؟ac یا dc؟
                3.آیا همچین سنسوری برای اندازه گیری ولتاژ هم هست؟

ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید :nice: :question:
                نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

دیدگاه

دوستان من هم همین سوال ها رو دارم مخصوصا سوال دوم؟
                  اگه ممکنه جواب بدین خیلی ممنون
                  دو چيز شما را تعريف مي کند :

1. بردباريتان در زماني که هيچ چيز نداريد

2. نحوه ي رفتارتان وقتي همه چيز داريد ...

دیدگاه

آقا سلام
                    ببخشید تو بحث دخالت می کنم ولی من یه بار پروژه شمارو انجام دادم با سنسور acs754 که 4 تا مدل داره 20آمپر 50 آمپر 100آمپر و 200 آمپر که خروجیشم آنالوگ است باید از adc استفاده کنید.
                    به نظر من این سنسورا خیلی خوبن چون گرما هم تولید نمی کنن و بخشی هم که جریان می گذره کلا از سنسور یه جورایی جداست چون از سنسور اثر حال توش استفاده شده که بقل یه سیمپیچ هست که جریان از توش رد میشه هم کار باهاش آسونه هم بی خطری فقط قیمتش 14000 تومان هست! فروشگاه جهان هم داره.
                    سوالی بود در خدمتم.
                    تشکر لازمه! دکمه رو فشار بده ديگه!!
                    موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahanb
                      آقا سلام
                      ببخشید تو بحث دخالت می کنم ولی من یه بار پروژه شمارو انجام دادم با سنسور acs754 که 4 تا مدل داره 20آمپر 50 آمپر 100آمپر و 200 آمپر که خروجیشم آنالوگ است باید از adc استفاده کنید.
                      به نظر من این سنسورا خیلی خوبن چون گرما هم تولید نمی کنن و بخشی هم که جریان می گذره کلا از سنسور یه جورایی جداست چون از سنسور اثر حال توش استفاده شده که بقل یه سیمپیچ هست که جریان از توش رد میشه هم کار باهاش آسونه هم بی خطری فقط قیمتش 14000 تومان هست! فروشگاه جهان هم داره.
                      سوالی بود در خدمتم.
                      دوست عزیز این سنسور جریان ACرو هم میتونه سنس کنه آخه من تودیتاشیتش چیزی پیدا نکردم
                      ممنون
                      دو چيز شما را تعريف مي کند :

1. بردباريتان در زماني که هيچ چيز نداريد

2. نحوه ي رفتارتان وقتي همه چيز داريد ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X