اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع 12 ولت -300 میلی آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع 12 ولت -300 میلی آمپر

با سلام
    میخوام یه منبع سوییچینگ 12 ولتی با حداکثر جریان 300 میلی آمپر درست کنم. ورودی از برق شهر هستش. چه جوری میشه با کمترین هزینه اونو ساخت؟ نمیخواد ایزوله هم باشه!!
    توی سایت powerint یه نمونه عینا دیدم که با استفاده از lnk604 یه منیع 12 ولتی 300 میلی آمپر ساخته ولی هزینه ساختش زیاد میشه. کسی راه ارزون تری سراغ داره؟

ممنون

پاسخ : منبع 12 ولت -300 میلی آمپر

سوئیچینگ میخای چیکار ؟؟!!!

یه ترانس بزار برق شهر رو بکن 15 ولت بعد بده یه رگولاتور 7812 که تا یک آمپر هم جواب میده

دیدگاه

حجمش باید کوچیک باشه. خیلی مهمه

دیدگاه

این سایته با فرکانس 500 کیلو هرتز از یه ترانس ee16 استفاده کرده . اگه میشه با ترانس 50 هرتز از این سایز هسته استفاده کرد به ما هم بگین بدونیم!!!

دیدگاه

مگه حجم مدار سوئیچینگت فکر میکنی خیلی کمتر از این حالت میشه ؟

حال این یکی رو ببین

فکر نکنم از این کوچیکتر بتونی پیدا کنی ولی خوب فقط تا 200 میلی آمپر جواب میده .
          فایل های پیوست شده

دیدگاه

خیلی ممنون. یه مساله ای هست که حتما باید 300 میلی باشه و خروجی این منبع به 3 تا led وصل میشه که نورش نباید پر پر بزنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Elec_lover
              خیلی ممنون. یه مساله ای هست که حتما باید 300 میلی باشه و خروجی این منبع به 3 تا led وصل میشه که نورش نباید پر پر بزنه.
              اینکه منبع چقدر بتونه آمپر بده مهم نیست. شما باید فقط اونقدری که میخای ازش آمپر بکشی. حتی اگه منبع کمتر از 300میلی آمپر باشه میتونی بیشتر ازش جریان بکشی که منبع فشار میاد. اگه هم بیشتر باشه که به راحتی میتونه کمتر از ظرفیت نامی توان بده بد.ن مشکل.

دیدگاه

سلام
                میتونین با یک حازن و یک مقاومت یک منبع تغذیه با جریان حدودا 200 میلی آمپر بسازین
                که البته جریان خروجی بستگی به مقادیر خازن و مقاومت داره

دیدگاه

ممنون از جوابتون
                  این مداری که من باید بسازم ابعادش اینه 22میلیمتر در 15 میلیمتر.به ارتفاع 15 میلیمتر. اون خازن که بتونه جریان 300 میلی آمپر بده بزرگتر از این ابعاد میشه . فکر کنم سوییچینگ با فرکانس بالا راه حل کار باشه. نظر شما چیه؟

ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Elec_lover
                    ممنون از جوابتون
                    این مداری که من باید بسازم ابعادش اینه 22میلیمتر در 15 میلیمتر.به ارتفاع 15 میلیمتر. اون خازن که بتونه جریان 300 میلی آمپر بده بزرگتر از این ابعاد میشه . فکر کنم سوییچینگ با فرکانس بالا راه حل کار باشه. نظر شما چیه؟

ممنون
                    آخه عزیزم
                    سوئیچینگ هرچی که باشه یه ترانس میخواد که خودش تنهایی از این ابعاد میزنه بیرون.
                    شما از همون خازن و مقاومت و زنر استفاده کن اندازش همین حدود در میاد.
                    البته یه جا یه سوئیچینگ کوچیک (کوچک تر از نصف قوطی کبریت) دیدم ولی هنوز نتونستم بسازمش. تا حالا شش تا آی سی 3000تومنی سر همین فرستادم هوا

دیدگاه

سلام
                      اتفاقا ترانس اون EE13-12 هستش. ولی یه آی سی داره که به برق شهر (یکسو شده) وصل میشه و سوییچ میکنه که کد خورده و گیر نمیاد و اگه هم که گیر بیاد گرونه. (همین مداره که من میخوام از روش بسازم) یه مدار فلای بک هستش .

من میخوام خیلی ارزون در بیاد.

خازنی که 300 میلی آمپر بتونه بده 1.5 برابر طول مداری که من میخوام بسازمش طول داره و ارتفاعش هم زیادتره
                      "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
                      در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X