اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات با 2 سنسور لطفا!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ربات با 2 سنسور لطفا!

سلام بر تمامی مهندسان محترم و ارجمند ایران و ممنوووووووووووووون بابت تمام کمکهایی که می کنین. :smile:
    بچه ها یه سوال فوری فوتی دارم اونم اینکه :
    برای ربات مسیریابی که قراره فقط با 2 تا سنسور کار کنه کدوم سنسور بهتره؟؟؟؟؟! من قبلا ربات مسیریابمو با 4 تا سنسور و با سنسور CNY70 ساختم. اما این ربات روقرار بدون میکرو بسازیم اما برا سنسوراش می خوام بدونم بهترین سنسور چیه؟؟؟؟!!!
    اگه ربات رو با میکرو یا بدون میکرو بسازیم، آیا نوع سنسوری که قرار استفاده بشه فرق می کنه؟؟؟؟
    بازم ممنوووووووووووووون. :bye
    فردا از آن كسانيست كه آرزوهاي بزرگي در سر دارند و با جرات و جسارت قدم پيش مي نهند ، آنان كه خطر مي كنند تا ناممكن ها را ممكن سازند.

پاسخ : ربات با 2 سنسور لطفا!

دوست عزیز این یه کار تجربیه تقریبا .
    اصولا نوع سنسور زیاد فرقی نمیکنه ! چون شما به جای برنامه نویسی با میکرو باید از مدارهای منطقی استفاده کنی ، که نوع سنسور تاثیری نداره ! سنسور باید کار خودشو انجام بده که کارشم فقط دادن 0 یا 1 هست . ( با تقویت کننده )
    آلبرت اینشتین : من هرگز به آينده فكر نميآ‌كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمد.

دیدگاه

اتفاقا من با نظر شما موافق نیستم این دوستمون احتمالا میخواد از ترانزیستور برای روبات استفاده کنه
      ببین دوست عزیز اگر شما از مقایسه کننده استفاده کنی فرق زیادی نمیکنه ولی در هر صورت اگه از یه با تجربه هم سوال کنی صددرصد میگه سنسور های معمولی بهتره در ضمن وقتی میخوای سنسور بخری یه جا آشنا پیدا کن برو تکتک سنسورا رو تست کن مشخصاتشون یکی نیست
      در ضمن اگه گلچین کنی یه سری پیدا میکنی که وقتی روشن میکنیشون با چشم میتونی نورقرمز رو توشون ببینی اونا رو بردار
      ولی در موقع وصل کردن سنوسورا مواظبب باش چون سنسورای معمولی از cny70خیلی بیشتر حساس به گرما هستند
      در ضمن به نظر میاد cny70 گرمای بیشتری تولید میکنه و زود گرم میشه تو ولتاژ های بالا یکی از مسیریاب هایی هم که قبلا با بچه ها ساخته بودیم سنسورا رو با 12 ولت درایو کرده بودیم که ربات دقیق تر بشه انقدر سنسورا داغ میکردن مجبر شدیم براش فن بزاریم
      در کل به نظر من (تاکید میکنم نظم اینه اگه اشتباه لطفا دوستان با دلیل تحصیح کنند) معمولیا بهترن یا لا اقل من تا بحال ازشون نتیجه بهتری گرفتم

دیدگاه

ممنون دوستان. :rolleyes:
        پس نتیجه می گیریم همون CNY70 ؟؟؟؟؟؟
        از طرفی شما که می گین زود گرم میشه؟؟؟؟
        فردا از آن كسانيست كه آرزوهاي بزرگي در سر دارند و با جرات و جسارت قدم پيش مي نهند ، آنان كه خطر مي كنند تا ناممكن ها را ممكن سازند.

دیدگاه

در کل به نظر من (تاکید میکنم نظم اینه اگه اشتباه لطفا دوستان با دلیل تحصیح کنند) معمولیا بهترن یا لا اقل من تا بحال ازشون نتیجه بهتری گرفت
          --------------------------------------------------------------------------------
          نه دوست عزیز گفتم که معمولیا بهترن چون برد و دقت و خروجی بهتری دارند و تنها مسئله اینست که شما وقتی لحیم میکنی اونا رو باید سریع لحیم کنی که نسوزن چون دراثر گرمای زیاد میسوزن(بهتره از هویه 20 وات استفاده کنی) ولی در عوض در هنگامی که ربات رو روشن میکنی(هنگام کار) گرمای کمتری تولید میکنن و میتونی برای افزایش برد و دقت بهشون ولتاژ بالاتری بدی که این یکی از مزیت هاشون هست در ضمن همون طور که گفتم حتما در هنگام خرید سنسور اونا رو تست کنین و اونایی که خروجی بهتر و صاف تر دارن و برای فرستنده هم اونای که در هنگام روشن بودن نور قرمزشون رو میشه با چشم دید بخرین تا دقت روبات بره بالا تر
          با تشکر

دیدگاه

علی آقا من منظورم این بود که خود کار سنسور فرقی نمیکنه ( عملکردش منظورمه ) !
            دوستمون میتونه از on2179 استفاده کنه . من خوب ازش جواب گرفتم و به نظرم بهترین سنسوریه که محیط کمتر روش تاثیر میذاره .
            البته باید بگم هر سنسوری خوبی و بدی های خودش رو داره و در کل ON2179 عالیه .
            آلبرت اینشتین : من هرگز به آينده فكر نميآ‌كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X