اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خاموش کردن چند کامپیوتر تحت شبکه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوستان سلام
    من یه سوالی داشتم
    می خو استم بدونم چطوری میشه چند تا کامپیوتر رو تحت یک شبکه با کامپوتر شبکه روشن یا خاموش کرد
    البته تحت یه نرم افزار نه با یکی از زبان های برنامه نویسی راستش ایون واسه خودم نمی خوام این سوالی که یکی از دوستانم ازم کرده(گیر و پیچ استادو دانشجوئی که دوستم بهش دچار شده )
    پس با عرض معذرت>> کمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــک << این از طرف دوستم بود
    موفق باشید

Re: خاموش کردن چند کامپیوتر تحت شبکه

نوشته اصلی توسط reza_electronic
    دوستان سلام
    من یه سوالی داشتم
    می خو استم بدونم چطوری میشه چند تا کامپیوتر رو تحت یک شبکه با کامپوتر شبکه روشن یا خاموش کرد
    البته تحت یه نرم افزار نه با یکی از زبان های برنامه نویسی راستش ایون واسه خودم نمی خوام این سوالی که یکی از دوستانم ازم کرده(گیر و پیچ استادو دانشجوئی که دوستم بهش دچار شده )
    پس با عرض معذرت>> کمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــک << این از طرف دوستم بود
    موفق باشید
    با سلام
    روی تمام کلاینت هاتون باید یه برنامه بنام remote anywhere یا برنامه دیگه ای با این امکانات نصب کنید .بعد از اون به غیر از خاموش کردن گزینه های زیادی برای کنترلشون خواهید داشت .

دیدگاه

Re: خاموش کردن چند کامپیوتر تحت شبکه

نوشته اصلی توسط maysam
      دوستان سلام
      من یه سوالی داشتم
      موفق باشید
      با سلام
      روی تمام کلاینت هاتون باید یه برنامه بنام remote anywhere یا برنامه دیگه ای با این امکانات نصب کنید .بعد از اون به غیر از خاموش کردن گزینه های زیادی برای کنترلشون خواهید داشت .
      بسیار ممنون
      ولی دوست عزیز من اطلاع خوبی ندارم ولی میشه با همون امکانات ویندوز سرور این کاررو انجام داد؟

دیدگاه

سلام
        شما میتونین با استفاده برنامه Remote Shutdown Dialog خود ویندوز XP مشخص کنید که با خاموش شدن کامپیوتر سرور کدوم یک از کامپیوتر های کلاینت هم خاموش بشن البته امکانات
        خوبی هم داره مثل ( شات دان یا ریستارت یا لوگ آف ) و زمان شات دان و ...
        برای اجرا این برنامه به محیط داس یا همون Command Promt برین و دستور shutdown -i رو
        اجرا کنین و بعدش کامپیوترهای مورد نظر رو ادد کرده و تنظیم شون کنین برای رفتن به محیط
        داس هم از Start به Run برین و دستور cmd رو اجرا کنین حالا محیط داس ظاهر میشه

دیدگاه

صابرجان دستت درد نکنه ممنون

دیدگاه

صابرجان دستت درد نکنه ممنون
            خواهش میکنم ، قابلی نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aie_saber
              سلام
              شما میتونین با استفاده برنامه Remote Shutdown Dialog خود ویندوز XP مشخص کنید که با خاموش شدن کامپیوتر سرور کدوم یک از کامپیوتر های کلاینت هم خاموش بشن البته امکانات
              خوبی هم داره مثل ( شات دان یا ریستارت یا لوگ آف ) و زمان شات دان و ...
              برای اجرا این برنامه به محیط داس یا همون Command Promt برین و دستور shutdown -i رو
              اجرا کنین و بعدش کامپیوترهای مورد نظر رو ادد کرده و تنظیم شون کنین برای رفتن به محیط
              داس هم از Start به Run برین و دستور cmd رو اجرا کنین حالا محیط داس ظاهر میشه
              با سلام اگه بخوام شبکه دوباره به حالت اول برگرده و کامپیوترها خاموش نشن چکار باید کرد؟
              آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

سلام (با اجازه صابر خان )
                تا اونجایی که من اطلاع دارم وقتی دستور Shutdown -i رو میزنی یه صفحه گرافیکی باز میشه که می تونی کامپیوتری رو Add کنی و سپس با تنظیم زمان خاموشش کنی
                ------------------------------
                برای Cancle کردنش هم در سیستم لوکال باید دستور Shutdown -a رو بزنی
                این کار رو برای ویروس بلاستر هم میشه انجام داد و خاموش کرد کامپیوتر رو Cancle کرد
                ------------------------------
                در سیستم Remote هم باید این دستور رو بزنی :
                shutdown -a -m \\Computer name
                --------------------------------------------------
                برای دیدن دستورات بیشتر این برنامه و نحوه کاربرد آن در Dos Mode تایپ کنید : shutdown
                ------------------------------------------------
                موفق باشید

دیدگاه

ممنون علی جان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X