اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حداکثر جریانی که از برق صنعتی میشه دریافت کرد!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حداکثر جریانی که از برق صنعتی میشه دریافت کرد!

دوستان میخام بدونم که حداکثر میزان آمپراژی که میشه از برق صنعتی 380 ولت و 100 آمپر بصورت عملی و مداوم دریافت و مصرف کرد چه مقداره؟
    تئوری : 380*100=38000 w اما عملا چند وات ؟

ضمنا قیمت بستن ترانسی با حداکثر توان ممکن برای برق صنعتی رو از کجا می تونم بگیرم؟
    www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
    ..........
    ...... ... .. .

پاسخ : حداکثر جریانی که از برق صنعتی میشه دریافت کرد!

خودتون حداکثر جریان رو میگین ، بعد میگین چقدر میشه کشید oo:
    آخرین میزان واقعی رو می خوای ببینی ، باید بری روی فیوزی که برای برق کارخونه گذاشتن ببینی ! از اون بیشتر دیگه نمی کشه .
    در مورد قیمت هم چند سال پیش یه کارخونه که کار می کردم ، ترانس براش که خریدن فکر کنم بین 3 الی 5 میلیون تومن در اومد . دقیق یادم نیست . به کلی چیزا از قبیل مدل ترانس ، دست اول بودن یا کهنه بودن ، توان و .... ربط داره .
    تا اونجایی هم که میدونم در انحصار اداره برقه و برای اینجور کارا باید به خودشون مراجعه بکنی .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
      خودتون حداکثر جریان رو میگین ، بعد میگین چقدر میشه کشید oo:
      آخرین میزان واقعی رو می خوای ببینی ، باید بری روی فیوزی که برای برق کارخونه گذاشتن ببینی ! از اون بیشتر دیگه نمی کشه .
      در مورد قیمت هم چند سال پیش یه کارخونه که کار می کردم ، ترانس براش که خریدن فکر کنم بین 3 الی 5 میلیون تومن در اومد . دقیق یادم نیست . به کلی چیزا از قبیل مدل ترانس ، دست اول بودن یا کهنه بودن ، توان و .... ربط داره .
      تا اونجایی هم که میدونم در انحصار اداره برقه و برای اینجور کارا باید به خودشون مراجعه بکنی .
      متاسفانه دسترسی به این نوع خاص کارخانه ندارم ولی برای طراحی یک سیستم نیاز دارم که بدونم در شرایط عملیاتی ،برق صنعتی که شرکت نیرو ارائه می کنه چه مقدار جریان بصورت واقعی ایجاد می کنه.
      www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
      ..........
      ...... ... .. .

دیدگاه

انشعاب 100 آمپر همون انشعاب 60 کیلو وات ه با کسینوس فی 95 صدم که شرکت برق می فروشه
        در واقع شما می تونی 100 آمپر بکشی حالا ربطی نداره که توان راکتیو داشته باشی و 1 کیلو وات بکش یا کسینوس فی 1 باشه و ماکزیمم توان 65 کیلو وات رو بکشی
        p=1.73 * 380 * 100
        رادیکال 3 رو یادت رفت :mrgreen:

ترانس 60 کیلو وات تحت چه ولتاژِ
        منظورت 20کیلو ولت به 400 ولته یا تنرانس ایزوله

یه کمی اطلاعات بیشتر بده :mrgreen:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeed Bagherani
          انشعاب 100 آمپر همون انشعاب 60 کیلو وات ه با کسینوس فی 95 صدم که شرکت برق می فروشه
          در واقع شما می تونی 100 آمپر بکشی حالا ربطی نداره که توان راکتیو داشته باشی و 1 کیلو وات بکش یا کسینوس فی 1 باشه و ماکزیمم توان 65 کیلو وات رو بکشی
          p=1.73 * 380 * 100
          رادیکال 3 رو یادت رفت :mrgreen:

ترانس 60 کیلو وات تحت چه ولتاژِ
          منظورت 20کیلو ولت به 400 ولته یا تنرانس ایزوله

یه کمی اطلاعات بیشتر بده :mrgreen:

نه دوست عزیز این قضیه رادیکل سه رو فراموش نکرده بودم بلکه اصلا نمیدونستم :cry:
          من مهندسی شیمی میخونم ولی این طراحی که دارم انجام دارم مربوط به الکترو شیمی هستش ، حالا لطف کن در مورد این رادیکال سه بیشتر توضیح بده همچنین اگر ضرایب دیگه ای هم هست لطف بگو
          ترانس هم با ولتاژ 5 ولت و آمپراژ رو هم که بایستی روی حداکثر میزانی که میشه از برق سه فاز دریافت کرد باید تنظیم کنیم تا بالاترین بازدهی رو در سیستم الکترولیز بدست بیاریم . جریانش خیلی بالا میشه مگه نه ( چقدر خطرناکه ؟ اصلا خطری داره یا نه؟ ) فرضا اگر با 65 کیلو وات حساب کنیم میشه : 13000 آمپر :eek:
          حالا قیمت ترانس چطور میشه؟ با چجور کابلهای سرو کار داریم؟ نظرتوت چیه؟ و مواردی که روی این میزان جریان ممکنه مساله ساز باشن؟
          www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
          ..........
          ...... ... .. .

دیدگاه

نه بابا خطر چیه مگه نمیگی 5 ولته؟
            با ترانس جوش 12 ولت 100 آمپر آدمو برق نمیگیره چون اون آمپراژ ماکسیمم هست ولی بدن انسان مقاومت بالایی داره و هیچی نمیشه
            راستی شما با 5 ولت میخوای الکترولیز کنی؟؟؟؟ من با 35 امتحان کردن هیچی نشد؟؟!!!

دیدگاه

تا آن جایی که من می دونم از نظر عملی فکر نکنم ساخت ترانس 5 ولت 13000آمپر ممکن باشه . در مورد خطرناک بودن هم باید بگم اون چیزی که خطر سازه توان هست یعنی ضرب ولت در آمپر که همین 5 ولت 13000آمپر اگه عملی بشه میتونه یه گاو را ذغال کنه .
              در مورد جوشکاری هم من تا حالا چندین جوشکار حرفه ای دیدم که به خاطر بی توجهی با همین برق گرفتگی جون خودشون را از دست دادند همون طور که این قوس آهن را آب میکنه و دما را تابیش از3000میرسونه به بدن انسان نیز آسیب میرسونه(البته امتحانش مجانیه) :bye
              oo:
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                تا آن جایی که من می دونم از نظر عملی فکر نکنم ساخت ترانس 5 ولت 13000آمپر ممکن باشه . در مورد خطرناک بودن هم باید بگم اون چیزی که خطر سازه توان هست یعنی ضرب ولت در آمپر که همین 5 ولت 13000آمپر اگه عملی بشه میتونه یه گاو را ذغال کنه .
                در مورد جوشکاری هم من تا حالا چندین جوشکار حرفه ای دیدم که به خاطر بی توجهی با همین برق گرفتگی جون خودشون را از دست دادند همون طور که این قوس آهن را آب میکنه و دما را تابیش از3000میرسونه به بدن انسان نیز آسیب میرسونه(البته امتحانش مجانیه) :bye
                oo:
                ترانس فورماتور هایی با ولتاژ 2 ولت و 2000 آمپر هم توی بازار فراوان وجود داره ببین او ن بدردت می خوره حتی می تونی خودت هم اونو سفارش بدی برات بسازن
                شما می تونید با رینگ کردن چند تا از این ترانس ها به اون جریان به راحتی برسی

اگه یه یرس اطلاعات بیشتر بدی بهتر می تونم راهنمایی کنم
                اعدادی که در آوردی یکمی نا معقول ه
                بهر حال من ترانس تک فاز با جریان 2000 آمپر و و لتاژ 1.5 ولت سراغ دارم و ارزون هم هست و اصلن هم خطری نداره
                :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ترانس جوش خطر برق گرفتگی خیلی خیلی کمی داره
                من خودم به 220 ولت دست می زنم :mrgreen: جه برسه به این 30-40 ولت ولتاژ الکی
                اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeed Bagherani
                  ترانس فورماتور هایی با ولتاژ 2 ولت و 2000 آمپر هم توی بازار فراوان وجود داره ببین او ن بدردت می خوره حتی می تونی خودت هم اونو سفارش بدی برات بسازن
                  شما می تونید با رینگ کردن چند تا از این ترانس ها به اون جریان به راحتی برسی

اگه یه یرس اطلاعات بیشتر بدی بهتر می تونم راهنمایی کنم
                  اعدادی که در آوردی یکمی نا معقول ه
                  بهر حال من ترانس تک فاز با جریان 2000 آمپر و و لتاژ 1.5 ولت سراغ دارم و ارزون هم هست و اصلن هم خطری نداره
                  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ترانس جوش خطر برق گرفتگی خیلی خیلی کمی داره
                  من خودم به 220 ولت دست می زنم :mrgreen: جه برسه به این 30-40 ولت ولتاژ الکی
                  حدود قیمتشون چقدره؟ میشه بگی و اینکه کجا میشه تهیه کرد
                  www.ChemicalQuestion.com

فروم شیمی
                  ..........
                  ...... ... .. .

دیدگاه

قسمت رو نمیدونم
                    یه سر برو ابزار فروشی های بزرگ و نقطه جوش رو قیمت بگیر
                    نقطه جوش توی کابینت ساز ها هم خیلی کاربرد داره
                    حتی برای تست هم میتونی بری یه کارگاه کابینت سازی
                    ولتاژ ش از 1 ولت ببیشتره
                    جریان هم مطمئنم از 2000 آمپر بیشتره
                    خودم با آمپر متر تست کردم از 2000 هم بیشتر بود که اون هم نتونست دقیق نشون بده :eek:

البته بحث انتقال این جریان به محل مورد نظر مسایل خودشو داره
                    بنابراین پیشنهاد می کنم اول تست کن بعد بخر
                    هر جایی هم به مشکل برخوردی بگو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                      oo:
                      دوست عزیز چیزی که خطر سازه توان هست ولی یه چیز دیگه رو هم باید در نظر بگیری:
                      من تست کردم مقاومت بین دو دستم حدود 300 کیلو اهم هست خوب با ولتاژ 5 ولت جریان حدود 0.00001 آمپر از بدن میگذره که با ضرب اون در ولتاژ میبینیم که توانی که عبور میکنه از بدن میشه 0.00005 وات
                      خب حالا میایم با برق شهر حساب مبکنیم که 220 هست میبینیم جریان حدود 0.0007 از بدن عبور میکنه که با ضرب اون در ولتاژ میبینیم که توانی در حدود 0.154 وات از بدن عبور میکنه که تقریبا 3000 برابر اون 5 ولت هست پس میبینین که خطر اون 5 ولت 13000 آمپر 3000 برابر برق شهر هست
                      به قول خودتون امتحانش مجانیه bye:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                        دوست عزیز چیزی که خطر سازه توان هست ولی یه چیز دیگه رو هم باید در نظر بگیری:
                        من تست کردم مقاومت بین دو دستم حدود 300 کیلو اهم هست خوب با ولتاژ 5 ولت جریان حدود 0.00001 آمپر از بدن میگذره که با ضرب اون در ولتاژ میبینیم که توانی که عبور میکنه از بدن میشه 0.00005 وات
                        خب حالا میایم با برق شهر حساب مبکنیم که 220 هست میبینیم جریان حدود 0.0007 از بدن عبور میکنه که با ضرب اون در ولتاژ میبینیم که توانی در حدود 0.154 وات از بدن عبور میکنه که تقریبا 3000 برابر اون 5 ولت هست پس میبینین که خطر اون 5 ولت 13000 آمپر 3000 برابر برق شهر هست
                        به قول خودتون امتحانش مجانیه bye:
                        میگم این محاسبات رو از کجا در آوردی :mrgreen: :mrgreen:
                        ولتاژ 1 ولت و 5 ولت تحت هیچ شرایطی نمیتونه خطر ساز باشه چه جریانش 0.00000001 آمپر باشه چه 10000000000 آمپر :icon_razz:

اصلن ارتباطی به توان نداره که محاسبات توان رو کشیدی وسط

یک چیز دیگه
                        ولتاژ فندک (همین فندک های اتمی باهاش سیگار روشن میکنن) حدود 40 کیلو ولت ه
                        این 40000 ولت چون جریان میکرو آمپری داره خطر ساز نیست و فقط شک دلنشین ی وارد می کنه
                        شرط اساسی برای برق گرفتگی عبور جریان خطر ساز از بدن ه نه جریان 10 میکرو آمپری که گفتی
                        حالا باید ببینی ولتاژ مورد نظر می تونه جریان خطر ساز رو عبور بده و یا اصلن خود منبع می تونه اونقدر جریان بده که خطر ساز بشه

در ضمن مقاومت بدن 1300 اهم ه
                        جریان خطر ساز و کشنده 65 میلی آمپره

دیدگاه

پس چرا هر وقت اندازی میگیرم خیلی بالاتر از این حرفاست؟(منظورم مقاومت هست)

دیدگاه

مقاومت بدن خطی نیست
                            تحت هر ولتاژی یه مقاومتی داره

دیدگاه

[glow=red,2,300]تمام موارد زیر که میگم مربوط به اشل صنعتیه نه خونگی![/glow]
                              شما همچین ترانسیو بزنی به شبکه فرداش شرکت برق در کارخونتو تحته میکنه!
                              اولا اینکه یه مجوز می خواد این جریان کشی برای مبدل ac/dc ات که قراره با خروجی dc اش الکترولیز کنی! که به این راحتیا نمیدند!
                              دوما باید حتما ترانس زیکزاک ببندی (اگر خواست یه شبیه سازیشو که با متلب انجام دادم تو یه تاپیک همینجا گذاشتم)
                              سوما کسینوس فیت خیلی خیلی مهمه. قیمت جریان راکتیو خیلی خیلی گرونتر از جریان اکتیوه و کشیدن توان راکتیو خلاف قانونه و باید با اطلاع شرکت برق و با پرداخت جریمه (یا هزینش) باشه. (چون کارت می خوای صنعتی باشه!)
                              برای اطلاع دوستان امکان نداره شرکت برق به کارخونه هایی که به این راحتی THD تزریق می کنند به شبکه مجوز بده!
                              Gracias A La Vida
                              [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                              http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                              زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X