اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در سنسور مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در سنسور مادون قرمز

سلام دوستان .
    من می خوام با AVR و مادون قرمز یک ربات مسیر یاب بسازم ولی هر کاری می کنم که سنسورم رو راه اندازی کنم نمی شه .
    یعنی طبق مداری که تو اینترنت هست برای راه اندازیش که خط مشکی رو بشناسه جواب نمی گیرم . یک روز اتفاقی جواب گرفتم و وقتی خروجیش رو به یک ال ای دی دادم بسته به روشنایی محیط تغییر کرد ولی عصرش هر کاری کردم همون مدار کار نکرد و فکر کردم که سنسور هام سوخته و باقی رو امتحان کردم ولی جواب نگرفتم و رفتم سنسور جدید خریدم ولی باز هم همون مشکل رو دارم
    می شه بگی چطور باید کار کنم با اون و یا را اندازیش کنم ؟

پاسخ : کمک در سنسور مادون قرمز

سلام
    میتونی نقشه مداری رو که بستی بزاری ؟
    آلبرت اینشتین : من هرگز به آينده فكر نميآ‌كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمد.

دیدگاه

بله لطفا مدار رو بزارید اینجوری نمیشه کاری کرد
      در ضمن از کجا مطمئنی سنسورا سوخته؟ شاید چیز دیگه ای سوخته باشه هیچ وقت اینجوری و بدون تست نظر نده چون اینجوری وقتت رو تلف میکنی و هزینه اضافی میکنی ولی در نهایت مشکلت حل نمیشه

دیدگاه

سلام من که می گم نه مدارت اشتباه نه سنسورات سوخته ...اشکال از برنامه شما هست رو میکرو در ضمن باید بدنید که کالیبر کردن روباتتون در مسیری که می ره بسیار مهم است.
        فعال شدن سنسوراتتون بستگی به همین داره بعدشم اگه میکرو به یه حالت تعریف نشده از ورودی ها بره ممکنه یه موقعی کار کنه یه موقعی هم کار نکنه .بیشتر در راه اندازی دقت کنید فدات.

دیدگاه

یه احتمال دیگه هم هست:
          شما فیوز بیت ها رو تنظیم میکنی؟

دیدگاه

سلام دوباره
            دوشتان من چک کردم و مشکل از سنسور نیست یعنی نسوخته.
            و این رو هم بگم من اصلا به میکرو وصلش نکردم .
            یعنی از نظر برنامه نویسی مشکلی ندارم . و برنامه من مشکلی نداره و هنوز هم به سنسور هاو وصلش نکردم .
            اما مشکل از راه اندازی این سنسور هاست .
            من برای این که سنسورم رو ببینم کار می کنه طبق شماتیکی که می زرام وصل کردم و خروجی رو به یک LED دادم تا با تغییر میزان نور محیط بتونم عمل کردش رو ببینمک و بعد روی مدارم و به میکروم وصلش کنم ولی جواب نمی ده یعنی وقتی ولتاز وارد می شه میزان نور LED ثابت هست نه کم می شه نه زیاد

دیدگاه

خوب بنده ی خدا میای ledرو با یه مقاومت 10 کیلو وصل میکنی به vcc روشن نمیشه دیگه چون جریان خیلی کمی از ledمیگدره شما چه میخوای از ledاستفاده کنی چه از میکرو اول بیا خروجی سنسور رو بده به مدار زیر
              http://www.irupload.ir/images/3so0xcla55h4b5uig9zn.jpg(فایل رو ضمیمه کردم)
              و خروجیش رو بده به ledیا میکرو
              با استفاده از پتانسیومتر داخل مدار میتونی سنسورات رو کالیبره کنی در ضمن ولتاژ سر وسطش رو باید حدود 2.5 ولت تنظیم کنی اولین بار بعد بیای کالیبره کنی
              فایل های پیوست شده

دیدگاه

به نظر من بهترین مداری که میشه برای سنسور بست همینیه که علی آقا گذاشتن .
                به خروجی پ امپ هم LED رو وصل کنی روشن میشه ! :agree:
                آلبرت اینشتین : من هرگز به آينده فكر نميآ‌كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X