اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد سیستم صوتی...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال در مورد سیستم صوتی...

سلام به همه .....من برگشتم...... از سربازی....
    آموزشی تموم شد الان دوره کد خوردم...خرم آباد oo:
    بگذریم
    1-برای سیستم صوتی ماشین اگه یک آمپی باشه که از 12 ولت باطری ماشین بیشتر بخواد باید چی کار کنیم....چه مداری باید بسازیم....
    2-برای اتصال ظبط به آمپلی باید از خروجی که میره به بلندگوها استفاده کنیم یا نه یک خروجی دیگه هست.....

3-ترانزیستور معادل برای D1047 و B817E
    در آغاز هیچ نبود، کلمه بود و آن کلمه خدا بود.
    و کلمه، بی زبانی که بخواندش، و بی اندیشه ای که بداندش، چگونه می تواند بود؟و خدا یکی بود و جز خدا هیچ نبود،
    و با نبودن، چگونه می توان بودن؟و خدا بود و، با او، عدم،و عدم گوش نداشت،حرفهایی هست برای گفتن،که اگر گوشی نبود، نمی گوییم،و حرفهایی هست برای نگفتن،حرفهایی که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آرند.حرفهایی شگفت، زیبا و اهورایی همین هایند،و سرمایه ماورایی هرکسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد

پاسخ : چند سوال در مورد سیستم صوتی...

کسی نبود
    و کلمه، بی زبانی که بخواندش، و بی اندیشه ای که بداندش، چگونه می تواند بود؟و خدا یکی بود و جز خدا هیچ نبود،
    و با نبودن، چگونه می توان بودن؟و خدا بود و، با او، عدم،و عدم گوش نداشت،حرفهایی هست برای گفتن،که اگر گوشی نبود، نمی گوییم،و حرفهایی هست برای نگفتن،حرفهایی که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آرند.حرفهایی شگفت، زیبا و اهورایی همین هایند،و سرمایه ماورایی هرکسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد

دیدگاه

به سلامتی انشاءالله اونم تموم میشه.
      1- باید یه مدار کنورتور DC to DC بسازی که قاعدتاً باید سوئیچینگ باشه. که البته کار آسونی هم نیست.
      2- میتونی از خروجی باند استفاده کنی ولی اصولش اینه که از خروجی RCA خود پخش استفاده کنی.
      اگر پخش مجهز به این خروجی نبود(البته تمام پخشهای امروزی این خروجی رو دارند) باید از سر وسط ولوم داخل پخش و استفاده از یه بافر اون رو به آمپلی وصل کنی.
      3- مشخصاتشون رو نمیدونم . میبینم بهت میگم.
      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

با سلام به دوستان عزیز :
        من هم یک سوال دارم
        من یک برد آمپلی با آیسی سری stk دارم که ورودی استریو دارد و می خواهم مدار اکو را طوری به آن وصل کنم که خروجی مونوی مدار اکو به هردو ورودی آمپ برود و در عین حال پخش موزیک را هم از هردو ورودی آمپ داشته باشم آیا این کار امکان دارد. با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
          اگر پخش مجهز به این خروجی نبود(البته تمام پخشهای امروزی این خروجی رو دارند) باید از سر وسط ولوم داخل پخش و استفاده از یه بافر اون رو به آمپلی وصل کنی.
          یعنی چی کار کنم...واضح تر بگو

دیدگاه

ترنزیستور های b817E و D1047 رو بهم هیتسینک کردم... اما مدار آمپ من کار نکرد و جریان زیاد میکشید....اما وقتی جدا کردم جریان معمولی شد ولی کار نکرد.....آیا هیتسینک کردن این دو به هم باعث سوختن آنها میشود.....(در ضمن داغ نمیکنند)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
              با سلام به دوستان عزیز :
              من هم یک سوال دارم
              من یک برد آمپلی با آیسی سری stk دارم که ورودی استریو دارد و می خواهم مدار اکو را طوری به آن وصل کنم که خروجی مونوی مدار اکو به هردو ورودی آمپ برود و در عین حال پخش موزیک را هم از هردو ورودی آمپ داشته باشم آیا این کار امکان دارد. با تشکر
              برای اینکار میتونید از 2 تا ترانزیستور و یا یک پ امپ دو کانال استفاده کنید.
              ورودی هر دو کانال رو به هم وصل میکنید و به خروجی اکو میدی. اینطوری 1 ورودی داری با 2 تا خروجی. خروجیها رو به آی سی وصل میکنید.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DR.Lizard
                ترنزیستور های b817E و D1047 رو بهم هیتسینک کردم... اما مدار آمپ من کار نکرد و جریان زیاد میکشید....اما وقتی جدا کردم جریان معمولی شد ولی کار نکرد.....آیا هیتسینک کردن این دو به هم باعث سوختن آنها میشود.....(در ضمن داغ نمیکنند)
                اگر ترانزیستورها تیپ مثبت و منفی هستند که قاعدتاً هم هستند نباید بدون عایق روی یک هیتسینگ وصل بشن. در اینصورت مدار دچار اتصال کوتاه میشه.
                با توجه به گرم نشدنشون احتمالاً سوختند.
                با اهم متر در رنج بالا تستشون کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                  برای اینکار میتونید از 2 تا ترانزیستور و یا یک پ امپ دو کانال استفاده کنید.
                  ورودی هر دو کانال رو به هم وصل میکنید و به خروجی اکو میدی. اینطوری 1 ورودی داری با 2 تا خروجی. خروجیها رو به آی سی وصل میکنید.
                  با سلام به اشک عزیز:
                  ضمن تشکر از شما دوست گرامی
                  راستش من منظورتون رو خوب متوجه نشدم اگر ممکنه واضح تر توضیح بده :redface:
                  با تشکر

دیدگاه

سلام. چیزی که شما لازم دارید یه نمونه خیلی ساده اش رو براتون گزاشتم.
                    برای اینکار شما مدار زیر رو میبندی و بعد ورودیهای LEFT و Right رو به هم متصل میکنی. با این کار شما 2 ورودی رو تبدیل به یک ورودی کردید. خروجی مدار اکو رو به این ورودی متصل میکنید. و خروجیهای این مدار رو به آمپلیفایرتون وصل میکنید. در واقع با این کار شما خروجی اکو رو به دو خروجی تبدیل کردید.
                    بعد از این که این کار رو کردید میتونید وسایل دیگه صوتی رو که نیاز به ورودی استریو دارند رو مستقیماً به ورودی آمپلی فایر وصل کنید.
                    اینطوری هم سیستم شما کاملاً استریو است و هم صدای اکو رو در هر دو کانال دارید.
                    راستی میتونم بپرسم از چه مداری برای اکو استفاده میکنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk

راستی میتونم بپرسم از چه مداری برای اکو استفاده میکنید؟
                      با سلام به استاد عزیز جناب ashk
                      راستش مدار من با آی سی pt2399 کار میکنه که من سعی کردم یک ولوم delay در این مدار تعبیه کنم که تا حدودی موفق شدم اما متاسفانه با افزایش ولوم echo نویز زیادتر می شود . در ضمن از طرحی در لینک زیر کمک گرفتم

http://up.iranblog.com/Files/017bf94477094d6bbb7b.pdf

در ضمن یک سوال این ولوم delay همون سرعت اکو (speed) هست ؟اگر شما هم ایده ای دارید بفرمایید

دیدگاه

بله هر دو یکی هستند. ولی ولوم DELAY که کاری نداره یه ولوم بین پایه 6 ای سی و گراند قرار میگیره همین. مهم ولوم تکرار و بافرهای ورودی و خروجی هستند.
                        ولی به طور کلی 2399 نویز داره و کاریش هم نمیشه کرد. البته این نویز در فاصله های تکرار کم خیلی خیلی کمتر میشه.

دیدگاه

با سلام به استاد گرامی ashk
                          راستش می خواهم نظر شما را در مورد مدار زیر بدانم که آیا اولا 40 وات خروجی داره؟ و آیا می شه با 24 ولت دو سر راه اندازیش کنم؟ و دو تا از اونها ساخت؟ با تشکر
                          http://up.iranblog.com/Files/da187f65d8e5458fb7e2.jpg
                          http://up.iranblog.com/Files/fbacf9e53f4d42279072.jpg
                          http://up.iranblog.com/Files/b9b5283ef0a74a609040.jpg
                          http://up.iranblog.com/Files/2426c6d87202479fb4c1.jpg
                          http://up.iranblog.com/Files/b014f06a91dd4809853d.JPG

دیدگاه

از نظر قدرت بد نیست. ولی اگه بخوای با 24 راه اندازیش کنی باید تو مسیر تغذیه 741 از 2 تا زنر 18 ولت استفاده کنی.

دیدگاه

سلام با اشک عزیز
                              راستش من یک ترانس دوسر خروجی 24 ولت دارم . حالا یک مدار متناسب با این ترانس پیدا کردم که از شما خواهشمندم یک نگاهی به آنها بیاندازید و بگویید که کدام برای ساخت یک اسپیکر خانگی( برای پخش موزیک و خوانندگی ) که بشه مدار اکو و پری هم بهش وصل کرد مناسب تر است . در ضمن مداری که در پست قبلی به آن اشاره کردم نیاز به ترانس دوبل داشت.
                              مدارات به شرح زیر هستند:
                              http://www.eleccircuit.com/30w-amp-otl-by-tda2030-transistor/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X