اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای ساخت دستگاه دور کننده گربه!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای ساخت دستگاه دور کننده گربه!

سلام دوستان

اول به مدیران عزیز بگم که من نمیآ‌دونم که بخش درستی رو برای مطرح کردن سوالم انتخاب کردم یا نه؟ اگر دست نیست لطفا تاپیک رو منتقل کنید.

من به دنبال ساخت یک دستگاه هستم که گربهآ‌ها رو فراری بده. علتش هم این هست که یک گربه ملوس و خوشکل شبآ‌ها در حیاط ما میو میو میآ‌کنه و من هیچ راهی بهتر از ساخت یک دستگاه فراری دهنده گربه به ذهنم نمیآ‌رسه.

تو سایتآ‌های دیگه گشتم یکسری مدار پیدا کردم. ولی من از هیچ کدوم اینها سر در نمیارم!
    کسی هست که بتونه بهم کمک کنه؟

میآ‌خوام مدارآماده چاپش و لوازمش رو بهم معرفی کنید تا بخرم و با کمک شما درستش کنم.

من این اطلاعات رو پیدا کردم:

http://electroschematics.com/1026/do...llent-circuit/

http://www.circuitstoday.com/index.p...#ixzz0Ou380WWC

http://afrotechmods.com/fuxx0red/ult...atrepeller.htm

این آخریه آیا امکان داره با باتری یا با برق درست بشه؟

پاسخ : راهنمایی برای ساخت دستگاه دور کننده گربه!

فکر کنم قبلا ساخته شده . هیچ چیز مثل یه سگ خوب عمل نمیکنه :mrgreen:

گربه هم شبیه سایر حیوانات بعد از مدتی به این سیگنال صدا عادت میکنه و
    براش بی اثر میشه .
    این تیپ مدارات هیچ وقت جواب نداده . مشکلات مشابه در مزارع و فرودگاهها
    هم هست .

دیدگاه

اساس اینگونه دستگاه ها معمولا بر پایه طیف گسترده تر فرکانس شنوایی حیواناتی نظیرسگ یا گربه استوار است. به این ترتیب که امواج مافوق صوتی تولید می شود که فرکانس آن برای انسان قابل شنیدن نیست، اما موجب آزار رساندن به حیواناتی می شود که گوش آنها قابلیت شنوایی این فرکانس ها را دارد. این وسیله ها شبیه یک بوق یا آژیر با صدای بلند برای انسان هستند که گوش را آزار می دهند و فرق آنها این است که فرکانس تولید شده توسط آنها در محدوده ultrasonic است.
      برای یافتن اطلاعات در اینترنت عبارت cat repeller را جستجو کنید.
      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
        اساس اینگونه دستگاه ها معمولا بر پایه طیف گسترده تر فرکانس شنوایی حیواناتی نظیرسگ یا گربه استوار است. به این ترتیب که امواج مافوق صوتی تولید می شود که فرکانس آن برای انسان قابل شنیدن نیست، اما موجب آزار رساندن به حیواناتی می شود که گوش آنها قابلیت شنوایی این فرکانس ها را دارد. این وسیله ها شبیه یک بوق یا آژیر با صدای بلند برای انسان هستند که گوش را آزار می دهند و فرق آنها این است که فرکانس تولید شده توسط آنها در محدوده ultrasonic است.
        برای یافتن اطلاعات در اینترنت عبارت cat repeller را جستجو کنید.
        با این حساب آیا میآ‌شه این صدا رو از طریق موبایل یا اسپیکر کامپیوتر ایجاد کرد؟

دیدگاه

گربه هم شبیه سایر حیوانات بعد از مدتی به این سیگنال صدا عادت میکنه و
          براش بی اثر میشه .
          بعید می دونم اینطور باشه.در انگل یس(بخوانید angalis) از این روش برای فراری دادن آدم های ولگرد که نزدیک فروشگاهها تجمع می کنن استفاده می شه.یانکی ها تو جنگ عراق از این روش استفاده کردن(برای جلوگیری از ورود افراد به مناطق ممنوعه)
          و جدیدا هم تو کشتی ها برای فراری دادن دزدهای دریایی از این روش استفاده میشه.
          البته فرکانسی که باعث آزار انسان میشه با حیوان ها خیلی متفاوته .در انسان نتیجه کار بصورت سردرد ؛ حالت تهوع شدید ؛ریزش اشک از چشم و در نهایت بیهوشی مشاهده میشه.البته برای فرار انسان معمولا به جای استفاده از بلندگو از صفحاتی شبیه دیش استفاده میشه ضمن اینکه قدرت انتشار سیگنال هم خیلی بیشتره!

با این حساب آیا میآ‌شه این صدا رو از طریق موبایل یا اسپیکر کامپیوتر ایجاد کرد
          اگه به برنامه نویسی جاوا آشنایی داریدمیشه این کارو کرد البته خب یه گوشی یا یه بلندگو نمی تونه محدوده بزرگی رو پوشش بده (گربه ملوس از یه طرف میره اونطرف و دوباره کارشو شروع می کنه :icon_razz

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mycat
            با این حساب آیا میآ‌شه این صدا رو از طریق موبایل یا اسپیکر کامپیوتر ایجاد کرد؟
            معمولا پاسخ فرکانسی مولد های صوتی نظیر بلند گو به گونه ای است که در فرکانسهای بالا و نزدیک به انتهای ناحیه شنوایی، توان تشعشعی آنها کاهش می یابد و به همین دلیل است که در فرکانس های مافوق صوت معمولا از کریستال های پیزوسرامیک استفاده می شود. اگر بلندگوی مورد استفاده شما از نظر پاسخ فرکانسی به گونه ای باشد که در فرکانس مافوق صوت عمل کند، می توان به این منظور از آن استفاده کرد اما تصور نمی کنم در مورد بلندگوی کامپیوتر چنین مسئله ای صادق باشد.
            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

واقعا نامردیه که برا آزار رسوندن به حیوانات بحث علمی کنیم
              مگه دنیا فقط مال ما آدماست
              http://multiprocessor.mihanblog.com
              ترجمه مقالات تخصصی برق و کامپیوتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghasedak21
                واقعا نامردیه که برا آزار رسوندن به حیوانات بحث علمی کنیم
                مگه دنیا فقط مال ما آدماست
                نه دنیا مال ما ادما نیست .
                اما این دوستمون فقط میخواد گربه رو فراری بده قصد اسیب زدن نداره .

برا اون آقا گربه چه فرقی میکنه بیخ گوش ما میو میو کنه یا بره 200 متر اون ور تر به میو میو ادامه بده؟؟

هیچ فرقی !

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی برای ساخت دستگاه دور کننده گ&

نوشته اصلی توسط afshin.k
                  از چسب موش استفاده کنید!
                  ی تکه گوشت بذارید وسط سینی و ی مقدار چسب موش دور سینی بریزید...
                  وقتی میاد بخورتش گیر می افته!
                  بعد برید گربه را ی جای دور آزاد کنید!

البته این چسب ها برای کشتن موش هاست ولی می تونه گربه ها را هم گیر بندازه!
                  داروخونه های دامی باید داشته باشن این چسبا...
                  آقا به حرف این دوستمون ( جناب افشین ) گوش نکنی ها من یه بار تو خوابگاه این کار رو با یه موش کردم ، از یه طرف موشه اون وسط یه روز زجر می کشید و جیغ میزد و از طرف دیگه من عذاب وجدان گرفته بودم و ناراحت شده بودم.
                  در ضمن بعید می دونم که بلندگو بتونه فرکانس فراصوت از خودش در وکنه ، نه برای این کار ساخته نشده.
                  از طرف دیگه فکر کنم اگر با هر چی بتونی یه همچین اولتراسوندی بسازی ضرر یک طرفه نخواهد بود و علاوه بر جناب پیشی خوان ملوس ، خودتون هم کمی آسیب خواهید دید ( مثل حشره کش که برای انسان هم آسیب داره!) و بعید نیست کسایی که از این روش استفاده می کنند به همون عوارضی که آقای فوبا گفتن ممکنه دجار نشن .
                  شنیدم یه نفر با یه بنده خدایی یه پدر کشتگی ای داشته بعد میره نفر سومی رو اجیر میکنه که ریشه این بنده خدا رو با تیشه استاد کنه ، خلاصه این نفر سوم هم میره یه دستگاه پزشکی اولتراسوند قوی ( فکر کنم سونوگرافی بود ) میاره میچسبونه به خونه این بنده خدا و میزاره صبح تا شب کار کنه و نهایتا خانواده جناب بنده خدا بعد از یک سال می پکه ! ( یکی دیوونه میشه ، یکی دو تاشون هم میمیرن !!!!! )
                  دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی برای ساخت دستگاه دور کننده گ&

باسلام به دوستان
                    درمورد عادت کردن پشه ویا حیوانات روی یک فراصوت مدارهایی وجوددارد که بصورت دوره ای فرکانسها رو تغییر میده .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X